Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
593 hozzászólás Oldal: 6 / 40
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40 Következő
Üdv!
Több variáció is létezik, szerintem volt már szó többféléről már korábban, kicsit vissza kellene olvasnod, és ha kialakult egy kép az eljárásról, akkor inkább azt vesézzük ki. Ne kelljen mindig elölről kezdeni.
A járhatóságot, illetve a részbeni járhatóságot azért bele kell kalkulálni, mert ha bármi miatt fel kell menni a tetőre - kémény, antenna, leesett cserép, stb. -, csak a szigetelőanyag taposásával vagy szétrugdosásával lehetséges, ami a szálas anyagoknak kifejezetten nem tesz jót.

A könnyűbetonos szigetelés - Austrotherm AT-KA, Hypertherm, stb - felmerült benned? Esetleg a cellulóz szigetelés?
Egy kicsit rosszul fogalmaztam,nem a járhatóság hanem a terhelhetőség nem elsődleges szempont :) Eddig csak az üveggyapot szigetelésen gondolkodtam mint egyszerű megoldásként amit magam is tudnék kivitelezni.A könnyűbetonos szigetelést azt elkerülném mert szerintem az elég nagy munkával járna,meg lehet a födém se örülne neki :) . Most,h javasoltad a cellulóz szigetelést egy kicsit utanna olvastam és elég jól hangzik,bar az ara lehet kicsit drága bar manapság mi nem drága :) Az nagy hülyeség ha ezt a cellulózt csak egyszerűen szétterítjük egy bizonyos vastagságban a padláson,persze a megfelelő alá fóliázással? :D
A cellulózszigetelésnek az a lényege, hogy minden kicsi rést eltömít, homogén szerkezetet ad, amellett, hogy nagyon jó hőszigetelő és nyáron sokkal lassabban melegszik át, mint a többi szigetelőanyag. A minden kicsi résbe belemegy azt is jelenti, hogy ugyanúgy ki is tud menni, tehát nagyon fontos a jó előkészítés, hogy ne tudjon kiperegni, a szél se tudja kifújni. Úgy tudom "kézzel" is lehet teríteni, de a gépi bedolgozás azért a jó, mert ahogy fújják be, sokkal jobban kitölti a kis réseket, mintha csak leszóród a földre.
A szigetelőanyagot felülről is takarni kell páraáteresztő fóliával, vagy geotextillel. Általában a födémre faszerkezetet építenek, amire a végén járófelületet lehet kialakítani. Sajnos nem olcsó játék annak ellenére, hogy papírhulladékból készül, de a járulékos beruházásai jelentősek. Viszont nagyon jó tulajdonságú hőszigetelés, nyáron hűvös, télen meg meleg marad a lakás.
Nekem a falak felett a gerenda közök nincsenek kifalazva,csak a gerenda végek vannak körbe dobozolva deszkával.Tegyek oda valamilyen szigetelő anyagot ,h ne fújjon át rajta a szel,vagy felesleges mert nincs olyan huzat ott?
Ha a szarufák közé bevágok 20-as padlókat élére állítva és a padló tetejéig kiengedem a fóliát akkor az mar elég jól tömítene a réseket.
Vízszintes fújásnál nem annyira lehet fontos a tömörítés mert a videókon is van,hogy felfele tartják a csövet :)
qwert2009,
Szerintem nem ártana, fel kell készülni viharos időjárásra, mint a tegnap esti is volt.
A fólia biztos jól tömíti a réseket, ha elég erős és egybefüggő. Az illesztéseket alaposan le kell zárni. Arra törekedj, hogy lehetőleg az egész födém a falak külső síkjáig le legyen szigetelve, különben a külső falak és a plafon találkozásánál hőhidas lesz és a födémszigetelés ellenére ezeken a részeken kicsapódhat a pára, mivel nagy lesz a különbség a födém belső és szélei közötti hőmérséklet különbség.
Kell 20 cm vastagság ebből a szigetelésből? A ház falai hőszigeteltek? Törekedni kell az arányosságra. Ha túl jól sikerül a födémszigetelés, a falak lesznek hidegek a födémhez képest. Ez rossz lehet hőérzet és párakicsapódás szempontjából.
Sajnos a házon semmilyen szigetelés nincsen (legalábbis egyenlőre). Régi típusú ház régi ablakokkal.
Nem tudom,h mennyi volna a reális ebből.Nem vagyok meg tisztában ezekkel az U értékekkel,h mit kell figyelni :)
A 20 cm üveggyapotnak mennyi cm cellulózszigetelés felel meg?
Mert tulajdonképpen meg nem döntöttem el,h melyiket tegyem,most meg csak informálódok,h melyik volna a jobb ,egyszerűbb és persze az anyagiak sem egy utolsó szempont :)
Nem csak az U érték számít.

Előnyei más anyagokkal szemben

Legfőbb előnye az ülepedés biztosság és résmentes kitöltés. Ezt a Coloradóban levő Denver Egyetem kísérlete is igazolja:
Két teljesen azonos, az előírásoknak megfelelő könnyűszerkezetes házat építettek fel ugyanabban a környezetben.
Az egyik épület homlokzatát és padlásterét befújt cellulózszigeteléssel, a másikat ásványi gyapottal szigetelték, melyeknek az U értéke teljesen megegyezett.
3 hét folyamatos mérés után megállapították, hogy a befújt cellulóz technológiával szigetelt ház 26,4 % - kall kevesebb fűtési energiát használ fel, mint az ásványi gyapottal szigetelt épület.
Ez a jelentős különbség a résmentes kitöltésre vezethető vissza, mely kiemelkedő hatással van a szigetelés összteljesítményére.

Kiváló hőszigetelési érték

Nem csupán az alacsony hővezetési képesség az, amellyel a cellulóz kitűnik. A cellulóz-szigeteléssel a legszűkebb sávok és rések is kitöltődnek. Ennek valóban egy hézag- és hőhídmentes hőszigetelő réteg az eredménye.


Kiemelkedő napsugárzás elleni védelem

A cellulóz-szigetelés magas hőtároló képessége jelentősen késlelteti a sugárzó Nap melegének hőhatását. A tetőtérben emiatt éjjel is hűvös marad, Ön zavartalanul pihenhet.
A hőszigetelés U értékéhez hasonlóan ez a felmelegedési mérték is méretezhető. Ezt a késleltetett felmelegedést hőfokcsillapításnak nevezik, és órában adják meg, hogy a külső sugárzó hő hatása mikor éri el a belső teret. Minél nagyobb a csillapítás, annál később kezd a belső tér felmelegedni.

Hőcsillapítási érték.jpg
Hőcsillapítási érték.jpg (67.34 KiB) Megtekintve 10653 alkalommal.


Páraszabályozás

A cellulóz-szigetelés különlegessége, hogy hőszigetelési értékének csökkenése nélkül képes nedvesség felvételére, majd annak leadására. Ezzel a nedvességtároló és leadó képességgel a belső tér páramennyiségét szabályozza. Felújításnál vagy kiszellőztetés nélküli tetőtér-szigetelésnél a cellulóz nedvességtárolóként működik. A szálas szigeteléseknél megszokottakkal ellentétben ez kiegészül még egy jó párafékező és szélzáró tulajdonsággal, amely a szerelt építési módnál jól kihasználható. Összefoglalva elmondható, hogy a papír - szigetelés korszerű befújási technológiával a legmagasabb helyiségklíma igényeket úgy elégíti ki, hogy egyben energiatakarékos és természetes is.

http://www.infrahokep.hu/celluloz/

Volt aki alaposan leszigetelte a ház födémét és a falak tetején kezdődött a páralecsapódás, mert azok jóval hidegebbek lettek a födémhez képest. A koszorún keresztül hűlt le a falak teteje. Én először egy 15 cm-es réteggel kezdenék úgy, hogy később csak rátöltéssel - amikor a homlokzati hőszigetelés is elkészül - lehessen a 20 centi vastagságot elérni. Tehát szerkezetileg dolgozz előre és majd feltöltöd teljesen, ha a többi is meglesz.
Valahol azt írtak,h a járhatóság megmarad a padláson mert befújjak a gerendák köze a cellulózt.Olyankor nem kell alája párazárofolia? Es a deszka felett levő cement réteg nem, zárja le a párát?
Alá nem árt a fólia, mert minél kevesebb pára jut a szigetelőanyagba, annál kevesebbet kell kiszellőztetni. A cementréteg nem párazáró, ha alulról nem nagy a páravándorlás, akkor azon keresztül ki tud szellőzni.
Viszont a gerendák fölé is kell egy réteg, mert a fa sokkal rosszabb hőszigetelő, mint a cellulóz, ezért hőhidas lesz a födém.
Ezt az egyik kivitelező honlapján olvastam.
"A szokásos, mindkét oldalról deszkával borított fagerendás födém alul nádszövet és vakolat, felül pedig úgy 7-8 cm salakfeltöltés.A padlásfödém tetején a salakrétegnek ma már nincs helye. Feleslegesen terheli a födémet, nem szigetel különösképpen, ezért eltávolítása indokolt. Az előbukkanó deszkázat borítja felülről a fa födémgerendákat. A deszkázat részbeni kibontásával, (egy-két szál deszka) már be is jutunk a szigetelendő födémgerendák közé. Így, nyíláson a csövet bedugva, már kezdődhet is a födémszigetelés. A papírszigetelés bejuttatása után a felszedett deszkákat visszatesszük."
Sehova nem tesz fóliát és a tetejére se tesz egy réteget.Akkor így is jó?
A többi írásai alapján nagyon érthet hozza, legalábbis másokat nagyon le tud minősíteni :lol:
Igen, én is megtaláltam, Pezocell.
Kissé furának tartom, mert ha a födémen van egy nagyobb repedés, lyuk, akkor már a fújásnál tele lesz a szoba szálló szigetelőanyaggal. A másik dolog a fa és a cellulóz szigetelés hővezetési tényezője egészen más, így nem lehet homogén a hőszigetelés, csak a gerendák közötti részen. Nézz meg bármilyen gyártói tetőszigetelési rétegrendet, a szarufák közötti szigetelésnél vagy felülről, vagy alulról még tesznek a szarufára egy kiegészítő szigetelő réteget a hőhidasság elkerülésére. Nem hiszem, hogy a födémnél a fizika megváltozna, két különböző U értékű anyag nem adhat homogén szigetelést. Itt két különböző hőmérsékletű teret választ el a hőszigetelés, hasonlóan a tetőszigeteléshez.
Most már felkeltetted az érdeklődésemet, jobban utána nézek ennek a szigetelési módnak.
En keltettem fel a Te érdeklődésedet?! :) Ha nem ajánlod akkor meg mindig az üveggyapot féle szigetelési módnál tartanék .
Most mar egyre valószínűbb,hogy ezzel fogom csinálni (nem sokkal drágább mint az üveggyapot ha magamnak csinálom) csak meg a HOGYAN-nal nem vagyok teljesen tisztában. :)
Mert a videókon azt látni,hogy vagy befújják a gerendák köze a deszkázat alatt,és akkor járható a felület vagy pedig a deszkázat felett a teljes padlást befújjak vele és akkor csak a padlásfeljáróról nézheted,hogy milyen szép :)
Az úgy nagy hülyeség ha 10-es padlókra szegelek lábakat ,hogy meglegyen a 20cm-es magasság (és egyenlőre csak 15cm-rel lenne feltöltve majd később mehetne meg rá 5cm) így ezáltal a padló alá is be tud menni a cellulóz és csak egyes pontokon nem lesz szigetelés ahol a lábak vannak ami mar remélem nem olyan nagy gond és ezeket a padlókat tennem a falak föle meg közéjük egyet (kb. 4x4-es szobák vannak plusz folyosó) és erre tennék egy pár padlót a fontosabb helyekre (kemény,tetőkibúvó meg meg egy párat körbe) és így mar azok is megközelíthetoek.
Persze a szarufák közé a külső falak síkjában maradna a 20as padló, tetejéig felfóliázva.
Van ez így! :wink: :lol:
Más dolog ismerni egy szigetelési módot és más sokat tudni róla. Eddig még senki nem érdeklődött utána.
Az elképzelésed jó, ha megnézed a fikázós cég munkáit, ott is találsz hasonló megoldást.
Még arra is gondoltam - bár jóval nagyobb munka -, hogy a gerendák közötti részt kitöltve, és a gerendákra merőlegesen rakva még egy sor párnafát, fel lehetne tölteni a szükséges vastagságra a szigetelőanyagot és a gerendák hőhidassága is megoldódna. A pontszerű hőhíd még mindig kisebb baj, mint a gerendák alkotta vonalas. A felszedett deszkázatot a tetejére vissza lehet rakni. Ezzel némi belmagasságot is spórolnál, ha ez érdekes, valamint a járhatóság is biztosított a párnafákra fektetett deszkával, OSB lappal, stb.
Láttam olyan képeket más cégeknél, ahol a födém le volt fóliázva a szigetelés előtt, ennek akarok utána nézni. A befújás födémnél szigetelésnél (is) azért szükséges - a kivitelező szerint -, hogy minden kis rést kitöltsön az anyag. Esetleg egy fújni képes porszívóval, vagy némi sűrített levegővel óvatosan meg lehetne fújkálni a leterített anyagot, hogy minden kis rejtett zugot kitöltsön. Egy próbát megérne.
Ha feltöltöm a gerenda közöket (ami kb 20cm vastag) plusz meg teszek rá ahogy javasoltad akkor nem lesz kicsit túl sok belőle egyszerre?
Hova kell vagy kellene tenni a fóliát?Mert befujásnál sehova nem tudnak.Vagy nem is olyan lényeges mert azt olvastam,h fel tud venni és le is tud adni nedvességet.
Szerinted nagy lenen a hőhíd 20cm-nél ha csak a gerendák közé tennék?
Próbáltam egyértelmű információkat keresni ezzel kapcsolatban, de nem tudok most sem többet. Van ahol teljesen elhagyják és van ahol raknak be. Új építésű födémnél raknak párazáró, vagy párafékező fóliát, de az utólagos szigetelésnél kivétel nélkül csak erre láttam példát: kitöltik az anyaggal és kész. Se zárás, se fóliázás, sem a gerendák feletti szigetelőréteg. Minden bizonnyal nálad is így csinálnák a szakemberek, szerintem nem vesztesz semmit, csak nyersz tapasztalatokat. A leírások szerint 30% vizet felvéve sem romlik a hőszigetelése, csak arra vigyázz, hogy ki tudjon szellőzni felülről. A lakótérből a vékony deszkázaton és vakolaton keresztül kis csillapítással jut a pára a szigetelőanyagba, legalább ennyire könnyen kell távoznia is.
Szerencsére kilapátolható és újra rakható az anyag, csak a ráfordított munkaidőddel buksz, ha valamiért nem lenne jó. A fa és a cellulóz szigetelés hővezetési tényezője között nagy a különbség, de látszólag ez nem zavar senkit. Írtam az egyik cégnek ezzel a problémával, de nem válaszoltak rá, úgy tűnik tesznek az aggodalmaimra.
A hosszú kavarás után maradjunk annyiban, hogy töltsd fel a gerendák közét az anyaggal és majd meglátjuk, hogyan viselkedik télen. Mivel így csinálják a cégek is, nagyot nem bukhatsz vele. A legtöbb helyen ezt a módot találtam, nem tudok több érvet felhozni ellene, csak amit eddig is leírtam.
Remélem majd készítesz képeket a műveletről és megosztod velünk a tapasztalataiddal együtt. Jó munkát! 8)
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40 Következő
593 hozzászólás Oldal: 6 / 40

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 219 vendég