Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
593 hozzászólás Oldal: 4 / 40
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40 Következő
Lenne itt egy viszonylag egyszerűen kivitelezhető megoldás.A párazárót leengedem a fal mellett,ahogy beszéltük,felgipszkartonozok,de a fal és a gipszkarton között hagyok egy kis rést.Mikor kész van,megfeszítem a párazárot,ami ugye rásimul a gipszkarton szélére,majd kihúzom sziloplasztal a fal,és a fólia közti kb 1 cm-t.Így a párazáró és a fal találkozása maximálisan tömítve lesz.
Szerintem már túlbonyolítod a kérdést. Nem tudsz egy fényképet felrakni a kérdéses helyről?
Ja még egy dolog,voltam ma egy havernál,gondoltam megnézem ők hogy oldották meg ezt a kérdést.Tetőtérben laknak,gipszkartonozva van az egész.Alig hittem a szememnek,semmi párazárást nem használtak,a szarufák közét megtömték üveggyapottal,egy öt cm-es réteget pedig keresztben tettek fel,hogy a gerendák mentén se legyen hőhíd.Erre rácsavarozták a gipszkartont és kész.Így van három éve,teljesen száraz,gombásodásnak semmi jele.Főznek,mosnak terigetnek,páraelszívó nincs.A cserepek mögött páraáteresztő fólia van.Ebből én csak arra tudok következtetni,ha a pára szabadon tud távozni,nagy baj nem lehet.Persze ettől én még rakok párazárót,de mindenesetre megnyugtató volt látni.
Lehet tényleg túlaggodom én ezt a dolgot.
Tomtom írta: Ja még egy dolog,voltam ma egy havernál,gondoltam megnézem ők hogy oldották meg ezt a kérdést.Tetőtérben laknak,gipszkartonozva van az egész.Alig hittem a szememnek,semmi párazárást nem használtak,a szarufák közét megtömték üveggyapottal,egy öt cm-es réteget pedig keresztben tettek fel,hogy a gerendák mentén se legyen hőhíd.Erre rácsavarozták a gipszkartont és kész.Így van három éve,teljesen száraz,gombásodásnak semmi jele.Főznek,mosnak terigetnek,páraelszívó nincs.A cserepek mögött páraáteresztő fólia van.Ebből én csak arra tudok következtetni,ha a pára szabadon tud távozni,nagy baj nem lehet.Persze ettől én még rakok párazárót,de mindenesetre megnyugtató volt látni.

Tudod, ha még 3 év után is problémamentesek lesznek, akkor lehet kijelenteni, hogy jól működik a rendszer. Lehet a beltérben még nem jelentkeznek a problémák, de nem látják mi van a szigetelőanyagban az elzárt területen. Lehet még nem folyik a víz a szigetelésből, de attól még lehet nedves, ami rontja a hőszigetelés hatásosságát. Nem akartok negatív lenni, de a pára elég nagy ellenség a szigetelésben, sok jónak tartott rendszerről derült ki 5 év után, hogy gázos.
Amennyire tudod, vagy lehetőséged van rá, készítsd el jól a párazárást és a másik oldalon biztosítsd a kiszellőzést, akkor nem lehet nagy baj.

Az én tetőszigetelésem sem megfelelő (kényszerhelyzet), de a párazárásra nagyon ügyeltem, hogy a legjobb legyen amire lehetőségem volt az adott körülmények között, és őszintén megmondva csak reménykedek, hogy nem lesz vele probléma. A kiszellőzést nem tudtam az elvárt módon biztosítani.
Kedves Válaszadó !

Családi házban a padláson a födémet szeretnénk hőszigetelni, úgy hogy rá lehessen menni. De hangot is szigeteljen, hátha egyszer beépítjük a padlásteret. Mit ajánl rá ? Saját kezűleg szeretnénk megcsinálni, kérem azt is legyen szíves megírni, mire kell ügyelni a lerakásnál.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Nné Mónika
Kedves Mónika!
Ez így kevés adat, fogalmam sincs milyen a ház födémje, így nem lehet normális tanácsot adni. Érdekel, milyen a födém típusa - fa, beton - milyen a borítása (fa, beton, homok, stb.) és milyen a tetőszerkezet. Képeket is tölthetne fel a padlásról.
Kedves Plaszlo !

Vasbeton födémen 5 cm vastag hungarocel, majd beton a borítása. Osztott sátor tető, van ahol 45-50 fokos fenyő gerendákkal. Rajta neylon és cserép borítás. Szívesen betennék képet is , de nem másolja be ebbe az ablakba számítógép.
Üdvözlettel:
Nné Mónika
Kedves Mónika!
Ezek szerint az 5 cm-es szigetelést kevésnek találja, ami érthető. Sajnos egy korrekt szigeteléshez el kéne bontani a jelenlegi szigetelést a betonnal együtt és újragondolni a födémtől kezdve.

Sajnos két felé kell bontani a problémát, mert a két esetben más-más a jó megoldás.
1., A jelenlegi helyzetet vizsgálva a vastag hőszigetelés lenne a megoldás, ami viszont szükségtelen a tetőtér beépítés után.
2., Amennyiben a tetőtér beépítésén gondolkodnak, akkor nem szükséges vastag hőszigetelés a födémre, mert a tetőszerkezet is szigetelve lesz, ebben az esetben a hangszigetelésre kell a hangsúlyt fektetni és kevésbé a hőszigetelésre. Erre az úsztatott padlószerkezet az ideális megoldás (lépéshang szigetelés).

Jelenleg a jó vastag hőszigetelés lenne a megoldás, ami kivitelezhető járható formában is, de a tetőtér beépítésekor ezt el kellene bontani, mert nem lesz szükség rá. A legegyszerűbb megoldás - bár távolról sem a legolcsóbb - a padlap lenne, mert könnyű lerakni és járható felületet ad. Sajnos ez viszont nem lesz megfelelő a tetőtér beépítésnél. Másik megoldás a párnafa OSB vagy deszkás borítással közte vastag üveggyapottal, amit esetleg részben fel lehetne használni a tetőtér beépítésnél a az úsztatott padlószerkezethez is.
Tehát el kell döntenie, mennyire közeli a várható a tetőtér beépítés és érdemes ennyi pénzt egy ideiglenesnek mondható szigetelésre költeni. Ha 5 éven belül nem fogják beépíteni a tetőteret, akkor már részben megérheti az átmeneti szigetelés a fűtési költségek megtakarítása miatt.
A padlapról részletesebben:
http://www.epitesimegoldasok.hu/index.php?id=20091117jarhato_es_konnyu_padlasfodem-szigeteles
Kedves Mónika!
Képet a hozzászólási ablak alatt lévő Csatolmány feltöltése fülre kattintva tud elhelyezni. A képet a számítógépről a Tallózás gombbal tudja megkeresni, majd az Állomány hozzáadása gombbal feltölteni. Utána a hozzászólásába a Beszúrás a hozzászólásba gombbal tudja beilleszteni a kijelölt helyre.

Egy példakép:
IMG_2995.jpg
IMG_2995.jpg (123.04 KiB) Megtekintve 12798 alkalommal.

Érdemes a képet lecsökkenteni legalább a felére, vagy még kisebbre, hogy könnyen látható legyen. Ezt az ingyenes Irfanview programmal tudja elvégezni.
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/irfanview-v4-23--magyar--OW12.html
Tisztelt Plaszlo !
Családi házunk födémét a padlástérből tervezem szigetelni,szálas tekercses üveggyapot felhasználásával 15 cm vastagságban. A födém : fa gerendázaton alul-felül deszka borítás kb. 5-10 cm beton takarással (a beton több helyen meg van repedve). A tetőszerkezet : fenyőgerenda,tetőléc,cserép (nincs tetőfólia,régi 35 éves építésű a ház).A födém teljesen száraz , beázásnak nincs nyoma. Az üveggyapotot párnafák közé tervezem lerakni egymásra keresztező rétegekben, a tetején páraáteresztő fólia és OSB vagy deszka borítás szellőző résekkel.
A kérdésem az , hogy a födémre az üveggyapot alá kell-e párazáró fólia?
Próbaképpen terítettem le fóliát és a repedések fölött már 2 nap után cseppekben állt a pára , pedig a szoba páratartalma 60%-os .Szerintem ezzel csak bedunsztolnám a födémet .

Válaszát előre is köszönöm ! Üdvözlettel : Dusa Péter
Üdv Dusman!

A kísérlet így csalóka, mert a felszökő pára egy hideg fóliára csapódik le, teljesen érthető a kondenzálódás. Próbálja meg ugyanezt 15 cm-nyi szigetelőgyapottal a tetején, már nem ez lesz a vége.
A fólia szükséges, mert nélküle a felszálló pára a szigetelőanyag felső, hidegebb rétegeiben kondenzálódik ki, ami idővel eláztatja az egész szigetelőanyagot. A nedves szigetelőanyag rossz hőszigetelő, nem éri el a kívánt hatást távolról sem, ezen kívül penészedhet és dohosodhat. Felmerül a kérdés, mi lesz a fólia alatt, csatakos lesz az egész födém?
A válasz nem, mert a hőszigetelés miatt a fólia és az alatta lévő faszerkezet nem éri el a harmatponti hőmérsékletet, így nincs páralecsapódás. Normál esetben a párazárást alulról kell a födémen elhelyezni, de utólagos szigetelésnél - ha nem akar a szobában bontani - akkor ez a megfelelő eljárás.
A repedéseket mindenképp kenje ki cement alapú tömítőhabarccsal - a gipsz ide nem jó -, hogy a pára ne koncentráltan áramoljon fel a réseken. A párazáráshoz olyan erős fóliát használjon, ami kibírja a rajta járkálást - amíg leteszi az első sor párnafát és szigetelőréteget. A vékony, sérülékeny, könnyen szakadó takarófóliák nem használhatók. Az illesztéseknél 15-20 cm-es átlapolást és ragasztást alkalmazzon. Ne legyenek rések a fóliák illesztésénél, a falak és gerendák találkozásánál. Nagyon fontos a jó párazárás, mert annyival kevesebbet kell a szigetelőanyagnak kiszellőznie. A lakott térben szellőztetéssel ellensúlyozható a párazárás hatása.
Javasolnám a 2x10 cm-es, szigetelőréteget, a rétegek egymásra merőlegesen legyenek, így a párnafáknál csak pontszerű hőhíd keletkezik ami gyakorlatilag nem okoz problémát. A szigetelőanyag tetejére jó minőségű páraáteresztő fóliát, vagy egyszerűen geotextiliát helyezzen. Fedésnek a sima szőrös deszka a megfelelőbb és nem drágább az OSB-nél, a deszkák között ujjnyi réssel. Ez sokkal jobb szellőzést ad, mint a nagy tábla OSB lapok és közte légrés.
Köszönöm a válaszodat !
Esetleg ha tudnál még segíteni,a kéményeket mivel zárjam körbe? (elvileg nem használjuk,de még kitudja hátha szükség lesz rájuk)
A tető függőleges tartóoszlopait szintén körbetekerem kb. 20-25cm magasan fóliával , remélem jó így.
Üdv : Dusa Péter
Üdv Péter!
Azt hiszem nem jól értelmeztem a kérdésedet. Fel akarod szedni a betonréteget és a deszkaborítást és így szigetelnéd le a födémet a gerendák között?
Én automatikusan arra gondoltam, hogy a betonrétegen hozod létre a szigetelőréteget. Ha a gerendák közét akarod kibélelni, rengeteg munkád lesz vele.
Ha kibontottál mindent, akkor a gerendák közét kell fóliával kibélelni, ami sokkal nehezebb, mint egyenes felületen fóliázni, viszont csak egy hőszigetelőréteget kell a gerendák fölött kialakítani.
A kémény egy kicsit bonyolultabb dolog. Most nem használod, de ha mégis beüzemeled és szilárdtüzeléshez használod, akkor a kémény felmelegedhet annyira, hogy a fóliában kárt tegyen, megolvassza. A kéményt a szigetelés magasságában kőzetgyapot réteggel kellene körbevenni és arra fóliázni, de akkor a pára ezen a részen, a szigetelőanyagon keresztül tudna koncentráltan távozni, ami a szigetelőanyagot tenné tönkre idővel.
Megmondom őszintén, nem tudom igazán mit kellene tenni. Talán Kősárkány kolléga ha olvassa a fórumot, tud gyakorlati tanácsot adni.
Normál esetben a kémény körül felhozod a fóliát a szigetelés magasságáig és nincs probléma, de ha egyszer úgy rendesen befűtesz a kéménybe, akkor nem tudni meddig melegszik fel. Igazán ezt a részt hőálló fóliával lenne jó leszigetelni és összeragasztani a párazáró fóliával, de lehet feleslegesen aggódom. A biztonság kedvéért én két rétegű szigetelést raknék, egyszer egy réteg fóliát a kémény körül, majd ezt körülvenni 4-5 centi vastagságú, sűrű üveggyapottal és ezt is lefóliázni mint a kéményt magát. Ha bármi miatt (pl. kéménytűz) a kémény melletti fólia megsérül, megolvad, akkor a hőszigetelő utáni fólia még ép marad, nem fog nedvesedni a szigetelőanyag, csak a kémény tövében lévő vékony réteg.
A gerendákat elég olyan magasságban lefóliázni, mint a teljes szigetelés magassága lesz, vagy levágod a végén a felesleget.

Keresgéltem kicsit a neten és találtam tűzálló habot. Ezzel kitöltesz a kémény körül egy kb. 5 cm vastag részt. Készítesz ideiglenes zsalut a kémény körül, amit belülről kibélelsz párazáró fóliával és a fólia és a kémény közé nyomod a habot. Ha megszilárdult, lebontod a zsalut és kész a hővédő réteg. Ez létrehoz egy olyan zárt réteget a kémény körül, ami hőszigetel és a párát sem engedi át, így alkalmasint nyugodtan használhatod a kéményt. Persze lehet, hogy túlbonyolítom a dolgot. :oops:
http://langor.addel.hu/detailproduct.php?productid=397841
Kedves Plaszlo!

Kb. 1 éve vettünk egy új lakást egy társasházban. A fürdőszobából a pára kivezetése úgy van megoldva. hogy egy ventilátor nyomja fel a padlástérbe egy L alakú csövön keresztül. A padlásteret közetgyapot borítja, rajta fólia. Itt a téli hidegben azt vettem észre, hogy a padlásteret borító fólia csupa nedvesség, főleg a fürdőszobai kivezetés csövénél. Az volna a kérdésem, hogy mennyire "szabályos" ez a megoldás? Nem kellett volna inkább a tető fölé kivezetnie ezt a csövet az építtetőnek? Milyen következményei lehetnek, ha minden így marad? Nem károsodik emiatt a födém szigetelése?
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40 Következő
593 hozzászólás Oldal: 4 / 40

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég