Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
41 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Nyahh mivel úgy látom, hogy nem nagyon mozgolódtok a válaszolkkal, így bedobok még egy megbotránkoztató dolgot.
Emlékeztek a dombházak előnyeire?
Emlékeztek arra, mennyire nem kellemes hajolgatni a kiskertben gyomlálni a paprikát paradicsomot?
És emlékeztek az otthon termett zöldség finom ízére? Mennyivel fincsibb, mint amit a tescoban veszünk meg?
na vajon ebből mit fogok kihozni? :-DDDDDDDDDDDDD
Szerinte LAci te már ki fogod találni a gondolatmenetemet ismerve.
ÖÖÖööööööööö............. csak találgatok, de valamilyen emelt szintű zöldségeskertet, ami valamilyen módon a házad hőszigetelésében is szerepet játszik.
De jönnek az idióta ötletek is, árkot ásol a zöldségeskert köré, a kitermelt földdel betakarod a házad és az árokban állva nem kell hajolgatni a gyomlálás és karózás közben. :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:




És ne feledd, karácsony közeleg - ahogy elnézem a fórumot -, inkább ezzel törődnek. :mrgreen:
Plaszlo írta: ÖÖÖööööööööö............. csak találgatok, de valamilyen emelt szintű zöldségeskertet, ami valamilyen módon a házad hőszigetelésében is szerepet játszik.
De jönnek az idióta ötletek is, árkot ásol a zöldségeskert köré, a kitermelt földdel betakarod a házad és az árokban állva nem kell hajolgatni a gyomlálás és karózás közben. :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:




És ne feledd, karácsony közeleg - ahogy elnézem a fórumot -, inkább ezzel törődnek. :mrgreen:


:-)))
Az első ötlet a jó, amire én gondolok, leszigetelni másfél méteren víz ellen a lábazatot, ahol csak lehet, rézsüt felhúzni a fal tövébe jó termőföldből úgy, hogy egyszerű hullámpalákkal kezdjük el építeni belülről kifelé olyan 20centi hézagot hagyva két pala közt, és minden pala az előzőnél mondjuk 20centivel alacsonyabb, így amolyan lépcsőzetes fal melletti kert alakul ki, persze ne nyúljpon ki nagyon, mert akkor a legbelsőt nem érjük el. Mellesleg szigetel. A vízelvezetést kell megoldani, és a csöpögtetőrendszert.
-- Én éppen most így karácsony előtt szivattyút telepítek, fentebb kell hozni a feljött talajvíz miatt. Nem szeretem. Ide hozzánk most be sem lehet jönni egyszerű autóval. (Kapott egy hőszigetelt kutyaházat, mivel felkerült a felszínre.)
Mindenkinek boldog ünnepeket kívánok :)
A ház falának szigetelését nagyon alaposan készítsd el, ne okozzon további problémát. A hullámpala a földben nem fog idővel szétázni? Még nem láttam ilyet, maximum ágyásszegélnek, de ott nincs tartó szerepe.
Plaszlo írta: A ház falának szigetelését nagyon alaposan készítsd el, ne okozzon további problémát. A hullámpala a földben nem fog idővel szétázni? Még nem láttam ilyet, maximum ágyásszegélnek, de ott nincs tartó szerepe.

A hullámpala olcsó, biztos jobb lenne valami PVC alapú anyag, ha elérhető áron lenne, majd kísérletezgetünk.
És mielőtt még valaki megemlítené, hogy nem környezetbarát anyagokat használok, annak ajánlom, gondolja át, hogy a már legyártott nem környezetbarát anyagokat beépíteni, felhasználni környezetbarátabb, vagy előállítani új környezetbarát építőanyagokat. A lehető leg környezetbarátabb ház, ami pl. kidobott autógumikból épül. Gondolom ezt nem kell bizonygatnom. :-))
Ha még nem kívántam volna mindenkinek Boldog ünnepeket, sok jó eredményeket, és barkácsolást, és érdekes tapasztalatot kívnok.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik hivatal foglalkozik az ökoházak besorolásával? Tudjátok A, B, C kategória.
:D :) :( :o :shock:
Én is kaptam karácsonyra egy ilyen hatalmas nagy könyvet Ökoházak címmel, nagyon szép képek vannak benne :-)) örültem neki nagyon
Sziasztok!!!

Én ha környezetbarát otthonra gondolok,akkor elsősorban a festés jut eszembe. Még régebben olvastam egy
cikket arról,hogy a falfestéknek milyen káros hatásai vannak... Jó persze,eddig sem volt bajunk tőle,de ha már árulnak
környezetbarát festéket is,akkor a minimum,hogy az otthonunkat azzal festjük ki szerintem.
Valamelyik nap szörföltem a neten és találtam egy csomó videót a youtube-on,-mindjárt csatolok is kettőt-, amiben hasonló dolgokról is szó van. Ez a kettő csak ízelítő,de nagyon jópofa!Érdemes Szobafestő Attilára rákeresni és nagyon sokmindent ki fog dobni.Szerintem ez a legegyszerűbb módja annak, hogy házilag hasznos infóhoz jussunk és nem kell órákat,heteket keresgélni!:)

http://www.youtube.com/watch?v=VDovOs9w1X8
http://www.youtube.com/watch?v=Qxfd5zzRqFE
41 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég