Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
92 hozzászólás Oldal: 6 / 7
Üdmözeletem!
Segítséget szeretnék kérni, mostanság vásároltunk egy zvezda maxi 16 típusú vízteres kandallót, a központi fűtés rendszerre még nincsen rákötve. Gondoltuk kipróbáljuk amúgy "szárazon", de olyan füstszag van a lakásban mint egy kazánházban. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet az oka. Ismerőseink körében a kiknek kandallókályhájuk van nincs ilyen probléma. Náluk mi lehet ennek az oka. Várom válaszát. Márkusné Anita
Elsőre úgy tűnik, nincs kellő huzata a kéménynek. A begyújtáskor rövid ideig még lehet füstszag, de amint bemelegedett a kémény, nem lenne szabad.
Milyen a kémény, hogyan lett bekötve, milyen hosszú a bekötés csöve, a kémény használva volt előtte és mivel??
Hasonló problémával jelentkezett 2010-ben Árpi bácsi (az elején).
Úgy tűnik, hogy a kémény huzata lehet rossz. Egy 16 kW-os tűztérbetét kéményigénye kb. 7 m hatásos magasság és 16 cm belső átmérő. Talán nem kellene vízfeltöltés nélkül begyújtani, nem hiszem, hogy jót tesz a csöveknek. Azt javasolom, hogy forduljon egy kéményseprőhöz, vele lehet ellenőriztetni.
Sziasztok.
Most vásároltam 1 hunor nevezetű 7 kw-os kandallót. Rádugtam 1 egy méteres,1 25 cm-es csövet,és egy könyökkel csatlakoztattam a falba. Azt vettem észre,hogy begyújtás után kb. 15 perccel miután fölmelegedett az egész, a könyök kijön a falból. Valószínűleg az a lemez hajlik meg ami a füstcsövet tartja a kandallóban. Lehet-e az a probléma,hogy túl nagy a huzat és emiatt túl gyorsan melegíti föl azt a részt,illetve lehet-e,hogy túl nehéz neki ennyi füstcső? Vagy csak selejt a kandalló. 1 vékony lemez ami tartja a csöveket.
A kémény fali hüvelye milyen? Mert ha méretben és kialakításban megfelelő a csövekhez, akkor nem lenne szabad kijönnie.
Érdemes lenne egy szabványos hüvelyt beépíteni a kéménybe és ahhoz csatlakoztatni a kéménycsövet.
http://www.kandallowebshop.hu/id/00474_RADECO_132_mm_atm__Fali_huvely
Üdv.
Pontosan ilyen van beépítve. Sajnos nem vízszintes,néhány mm-t lejt kifele. De szerintem ettől még nem kéne. Megpróbáltam úgy is,hogy befeszítettem a könyököt. Így valamivel tovább bírta,de utána megadta magát,és kijött.
Két ötletem maradt: füstcső falbilincs, vagy keresd meg a gyártót, hátha van erre ötletük. A csövek elég merevek?
Sziasztok

Kérdezni szeretnék én is. Vettünk egy Zvezda maxi 16 vízteres kandallót, ennek a "látványát szeretném tuningolni kicsit". Szeretnék az oldalára padlólapot ragasztani. Van vmilyen jó ötletetek ragasztó terén? Mert én a flexibilis ragasztóra gondoltam, de nem tudom, hogy bírná-e a kandalló oldalának hőterhelését tartaná a padlólapokat? Gondoltam a kandalló tömítő-ragasztóra is ami bírja 1000°C-ig de itt vissza riadtam mert ez kicsit sem rugalmas félek, hogy elrepedne a padlólap mert a ragasztó nem tud tágulni kicsit sem. Zoli
Üdvözletem!

Olyan problémával fordulnék önhöz,hogy van egy 9kw teljesítményű kandallónk Radeco és minden évben amikor vége a fűtési szezonnak kiszerelem a helyéről és kitakarítom rendesen,természetesen a füstcsövet is!
Most először amikor a fűtési szezon kezdete előtt összeraktam minden passzolt és jó volt,de a füstcső oldalán függőleges helyzetben kb 1m megy felfelé a kandallóból és 90fokos könyökkel csatlakozik a kéménnyel,tehát a cső oldalán olyan mintha pára víz vagy kátrány valami hasonló csurogna le rajta ez még nem is lenne gond,de ez az anyag ráég a csőre és nagyon büdös mintha füstszag lenne a lakásban,de füstnek nyoma sincs!
Természetesen van füst jelző és szén monoxid jelző is a kandalló körül!
Nem tudom mi lehet ez az anyag ami csurog és miért ég rá és főleg miért ilyen büdös ebben kérném a segítségét!
A cső és a 90fokos könyök csatlakozásához vettem csőhöz való tömítő anyagot és az is tömítettem,tehát nem tudom mi lehet a gond,de ez a szag simán elnyomja a lég frissítő illatát!
Kérem adjon tanácsot mi lehet esetleges probléma?

Köszönettel:Gabcsi
Gabcsi,
változott valami a kandalló üzemeltetésében, a tüzelőanyagban, vagy bármiben az előző évekhez képest? Eddig nem jelentkezett ez a jelenség? Mivel fűt?
gkv370 írta: Sziasztok

Kérdezni szeretnék én is. Vettünk egy Zvezda maxi 16 vízteres kandallót, ennek a "látványát szeretném tuningolni kicsit". Szeretnék az oldalára padlólapot ragasztani. Van vmilyen jó ötletetek ragasztó terén? Mert én a flexibilis ragasztóra gondoltam, de nem tudom, hogy bírná-e a kandalló oldalának hőterhelését tartaná a padlólapokat? Gondoltam a kandalló tömítő-ragasztóra is ami bírja 1000°C-ig de itt vissza riadtam mert ez kicsit sem rugalmas félek, hogy elrepedne a padlólap mert a ragasztó nem tud tágulni kicsit sem. Zoli


Én nem ragasztanám be az oldalát járólappal. A kandalló külső burkolata ugyan nem érintkezik a közvetlenül a tűztérrel, de így is elég meleg egy normál flexi ragasztóhoz. A burkolat viszonylag vékony lemez, elég nagy lehet a hőmozgása, így nehéz lehet annyira rugalmas és hőálló ragasztót találni, ami a helyén tartaná a padlólapot. Ha már mindenképp tuningolni akarnám, inkább körbeépíteném úgy, hogy az új és az eredeti burkolat között legyen egy levegőjárat amin keresztül kijut a meleg a lakótérbe. Nem tudom mennyire lenne célszerű és hasznos a körbeburkolás, így csak ötletnek szánom, nem megoldásnak.
Sziasztok!

Szeretném valaki segítségét kérni!
2 hete költöztünk egy házba, amit 2009-ben építettek, könnyűszerkezetes...
Fűtésnek be van építve egy vízteres kandalló, kémény bélelt stb...
Viszont van egy kellemetlen áporodott, dohos szag amit már beköltözésnél is éreztünk kicsit... Akkor azt gondoltuk, hogy mivel pár hónapja nem laktak a lakásban, majd jól kiszellőztetünk és kész.
2 hét távlatából azonban már a ruháinkon is kezdjük érezni a szagot, ha nem vagyunk otthon, ami elég zavaró...
A kandalló tűzterében sok a kátrány, amit már koromtalanító porral valamelyest elkezdtem leszedni.
A kátránytól lehet ilyen kelllemetlen szag a lakásban?
Ez, hogy jön a nyár, a szellőztetéssel eltüntethető?
Egyáltalán mivel lehet ezt eltüntetni?

Köszönöm a válaszokat!
Üdv.
A kátránynak elég jellegzetes szaga van, a dohos szag inkább elégtelen szellőzés és magas páratartalom miatt alakul ki. Érdemes alaposan körülnézni a házban, nincsenek-e felázásra, beázásra, vizesedésre utaló nyomok. Nem feltétlen kell ennek lennie, lehet csak a folyamatos, kontrollált szellőzés hiányzik, jól záródó ablakok, ajtók és nem tud szellőzni a ház. Ha ez a gond, akkor páravezérelt ablakszellőzők beépítésével biztosítható egy "természetes" szellőzés. Régi ablakoknál a réseken keresztül folyamatosan szellőzött a lakás, a modern, jól záródó nyílászárókkal ez a szellőzés megszűnt.
Üdvözlöm!
Érdeklődnék kandallóm ERŐS szélnél visszafele elég sok füstöt behoz az alsó szellőzőnél,mivel ez az első fűtési szezonom a kandallóval kicsit aggaszt ,eddig nem éreztem semmi szagát persze eddig ekkora szél sem volt.És még az lenne a kérdésem ha égés közben kinyitom az ajtót a füst a szoba fele áramlik csak parázsnál lehet nyitni úgy,hogy a füst normálisan távozzon a kéményen.
Meg kellene nézetni a kéményt szakemberrel. Erős szélnél előfordulhat visszafújás, de csak ekkor. Ha bemelegedett a kémény, akkor bármikor ki kell tudni nyitni a kandalló ajtaját. Lehet például, hogy alacsony a kémény és nincs elég huzata, vagy a környező házak, tereptárgyak miatt légörvényben van. Ezek csak tippek.
92 hozzászólás Oldal: 6 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 249 vendég