Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
92 hozzászólás Oldal: 5 / 7
Endlos,
lekicsinyítettem a képet a hozzászólásodban.
Jól néz ki a kandallód. :wink:
Plaszlo írta: Endlos,
lekicsinyítettem a képet a hozzászólásodban.
Jól néz ki a kandallód. :wink:

Köszi szépen.
Vettem hozzá ilyen kandalló tömítőt, mert tudod a csavarral összefogott darabjai között valami olyan anyag van tömítésnék, ami szépen kipereg belőle, olyna, mint vmi üvegpor, csak sötét. Jó francia minőség. Ha én veszek, csak magyart veszek (ha van)
Sziasztok, mi páréve vettünk salgótarjánban egy lemez kályha kandallót. " helyen is laktunk elég eltérő kémény tulajdonságokkal, mindkét helyen ugyan az a problémánk van. A huzat rendben van de ha teszünk át a tűzre és kinyitjuk az ajtót, bejön egy jó nagy adag füst. Szellőztetünk és kimegy ugye a meleg is. Bárhová állítjuk a samot köveket mindig ez a jelenség. a fölső samotokat lehet mozgatni előre hátra, sajnos azt sem tudjuk hol kellene lennie. Tud valaki ebben segíteni. Ha tudnátok segítsetek ötleteitekkel. köszi.
A gyártót kellene megkérdezni a samottéglák megfelelő elhelyezéséről. Nincs a leírásában semmi utalás?
Egy jó huzatú kanadalló - ha már ég a tűz benne - nem szokott visszafüstölni, maximum a begyújtáskor. Keresd meg a gyártót a problémával, hátha hiányzik valami a kandallóból, azért nem működik megfelelően.
Épp ezen vagyok. De nem sok reményem van....Leírás semmi nem volt hozzá. Ezen a kéményen amin működtetjük előzőleg cserépkályha volt a nagymamámnak azzal semmi gond nem volt. Így csak a kályha lehet bibis.
Erre nem vennék mérget, a cserépkályha kicsit más mint a kandalló. Meg kéne méretni a huzatot kéményseprővel és átnézetni a kéményt, mert lehet a cserépkályhának elég volt, de a kandallónak kevés. Nem szeretnék felesleges találgatásokba menni.
A kandalló és a kémény között hosszú füstcső van? Nincs leszűkítve?
Helló
Nekem már a harmadik kandallóm van,1fireplace frankfurt kicsi volt a tűztér,eladtam.
2 edelkamin easybox beépíthető öntvény tűztér falta a fát,eladtam.3 fireplace meltemi
ez az igazi kevés fával tökéletesen leadja a hőt.Kicsit drága de üti az edigi kandallóimat.
Az első begyújtásom kínlódás volt,kitakarítottam a kéményt de nem akart égni a tűz.
Ráadtam az összes huzatot és így sem égett,az a tapasztalatom lett hogy a kéményben
légdugó keletkezett,tehát a meleg és a hideg levegő megfogta a huzatot.
Majd begyújtottam a kazánba és intenzíven papírral és fával kilőttem a légdugót,
azóta tökéletesen működik a huzat.Ajánlom vagy 10db újságot begyújtasz és a kéménybe
beleteszed,tökéletes lesz a huzatod és nem fog füstölni begyújtáskor,de utána csak parázsra
tegyél a tűzre. Én már több éve fűtöm 120nm lakást kandallóval,de mindig tanulja az ember.
Helló!Nekem az a problémám hogy a kémény kiéget aztán a lambéria bevette ezt a füst és kátrány szagot.Hogy lehetne ezt eltávolittani belöle ha lehet?
Ezt kicsit kifejtenéd bővebben? Így nem igazán értem a problémát.
Helló!Kiéget a kémény mert nem jó állapotban volt már,tűzoltók oltották el a kéményt.Ez a kátrány miatt történt mert nagyon lerakodott a kéménybe,ez egy falba épített 25 éves kémény volt,kb 1 óra múlva el lett oltva a tűz ez idő belül a fűst meg a kátrányszag átszivárgót már a falon így bevette a lambéria ezt a szagot,mert lambériázva van a szoba.Ezt ki lehet valahogy szedni v.ujból kell rakni?
Az a baj, nem csak a lambéria vehette át a szagot, hanem a kémény téglái is, és ez a nagyobb baj, mert jóval tovább képes büdösödni. A lambériát mindenképp le kell bontani és a szabadban kiszellőztetni. Ha nem engedi el a szagot, akkor vagy csiszolás és újrafestés, vagy csere.
A kémény statikailag nem romlott meg? Nagyobb kéménytűznél elő szokott fordulni és akkor veszélyessé is válhat. Az erős kátrányosodás sok mindenre figyelmeztethet, de a helytelen tüzelésre biztosan (vizes fa, lefojtott tűz, felmelegedni nem tudó kémény, rossz huzat) amin szintén változtatni kell. Kéményseprővel nézessétek meg, ha statikailag rendben van, érdemes lenne kibéleltetni.
A kémény oldaláról a vakolatot is érdemes lenne leverni és újravakolni, ha szerencsétek van nem fog tovább büdösödni, de ez függ attól, milyen lett a tűz után a kémény belseje. Amennyiben a belső vakolás is leégett, akkor csak béleltetve lehet megelőzni a további büdösödést.
Egy komolyabb kéménytűz esetén nagyon valószínű, hogy a kémény gáztömörsége is odalett, így a füstgázok bejuthatnak a lakótérbe, ami nagyon veszélyes lehet. Mindenképp ajánlom szakember bevonását a helyreállításba, nehogy problémátok legyen vele.
Helló!Köszi a tanácsot.
Endlos írta: sziasztok, sajna még mindig nem vagyok készen a kandallóval, kitaláltam, hogy füstjáratot építek neki, végülis nem a padlóra tettem, hanem olyan magasságba, hogy ne kelljen leguggolni hozzá, ha teszek be fát. De felül még lenne egy kb 1,20-as magasság, ahol el tudnék helyezni egy kacskaringós füstjáratot, hogy hatékonyabb legyen a fűtés, de ott is azon akadtam meg, hogy szintén hőtágulás van, szal nem építhetem fel csak úgy és szeretném könnyen szétszerelhetővé tenni, tehát ha lehetne ugyanolyan öntvényből csinálnám, mint amiből a kandalló is van, és csak csavaroznám. Még egy kérdés szerintetek a füstjárat alá kanyarodhat-e a tűztérnek? Képes-e így áramlani?

Sziasztok, nem tudom emlékeztek-e rám, de végül is kialakult a kandalló. már csak apró szépítgetések vannak rajta. Megközelítően sem olyan látványos, mint amennyi ideig készült. Persze nem napi rendszerességgel csináltam, tehát munkaóra tekintetében mégsem volt sok idő. Az alacsony belmagasság miatt nem tudtam megoldani a tökéletes hőleadást, mivel nem volt kedvem lerakni a földre, nem szeretek hajolgatni. Akkor hagytam volna az eredeti vaskályhát. A tetőre ment egy vastag hőtükör, az öntvény szépen bekerült a falba, de hézaggal, amit agyaggranulátummal töltöttem ki, remélve, hogy az enged némi mozgás az anyagnak (hőtágulás, összehúzódás) De mivel a a burkolat közvetlenül az öntvény kandallóhoz ragasztottam, számítok rá, hogy repedezni fog. Ragasztóanyagnak hőálló kályhatömítőt (jó sokat) és egy speckó kísérleti anyagot használtam. Mivel eddig még nem hallottam róla, meglátjuk, fuccsol-e a dolog, vagy beletrafáltam. Ez az elegy vízüveg, víz, samottliszt, és flexibilis csemperagasztó, amit a padlófűtésekhez használnak. Az első anyaggal a kis ragasztásokat csináltam, a másodikkal pedig a nagyobb rések kitöltését. A burkolat tűzgátló gipszkarton, amin ecsettel végigkentem ezt a 2.-es anyagot, sok-sok letörés alkalmaztam, mivel sarokban van, így jobban mutat, mintha sima kocka burkolat lenne. Egy kis jobbra-dőlést adtam a kandallónak, hogy az ajtaja mindig befelé akarjon csukódni. Ez nem lett túl feltűnő. Sajna az ajtókilincs elveszett valahol, úgyhogy csak ez a súly tartja egyelőre zárva. a huzat jó, a füstcsövet szabadon hagytam, hogy később tudjak neki csinálni füstjáratokat, elvezetni a füstcsövet jó hosszan, miután már beindult. Képeket később csinálok róla.
Egyébként a füstöt nem lehet elkerülni szerintem, főleg, ha nagyon sok képződik, sosem lehet akkora huzat a kényben, hogy egy csepp füst se jöjjön ki, én olyankor csak beljebb csukom az ajtót, és máris jó helyre megy a füst.
Üdv Endlos!
Persze, hogy emlékszünk rád. :wink:

Begyújtáskor egy kicsi visszaáramló füst normálisnak mondható, de később már nem füstölhet.
Ha most állnál neki, azt mondanám építs tömegkályhát, ott hasznosítható a meleg a legjobban. Ha emlékeim nem csalnak, volt egy öntöttvas kandallóbetéted, ami köré építetted a többit. Elvileg tömegkályhát is lehet kandallóbetéttel építeni, de már úgyis mindegy.
Várjuk a képeket és a tapasztalatokat.
92 hozzászólás Oldal: 5 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég