Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
92 hozzászólás Oldal: 3 / 7
Szia Endlos!

Nekem is van saját kandallóm, amit saját magunk, illetve cégünk építette!
Nem tudom, hogy hogy lett beépítve a kandallód, de láttam már olyan beépítést, hogy a tűztér alatt és mögött nem hagytak helyet! Az nem teljesen jó, mert ezt a fűtést gravitációs fűtésnek lehetne jellemezni.
Nálunk úgy van megoldva, hogy a kandalló alatt és mögött is van hely! Ez úgy működik, hogy alulról beszívja a helység hűvös levegőjét és a kandalló mögött felmelegszik és tovább halad végig a füstcső mellett! Nálunk Tűzgátló gipszkartonnal van körbeépítve a füstcső. Ha lehet, akkor a füstcső legfelső pontjánál legyen benne egy szellőző, ahol leadja a felmelegített hőt! Nálunk ez így két szobát fűt! Ha úgy érzed, beépíthetsz egy sima kis fürdőszobai ventillátort, hogy erősebbnek érezd a hőleadást! Van ilyen profi ventillátor is, ami höre bekapcsol, ha szeretnél több pénzt költeni rá!

Üdv: Tomitaf Kft.
Tomitaf kft írta: Szia Endlos!

Nekem is van saját kandallóm, amit saját magunk, illetve cégünk építette!
Nem tudom, hogy hogy lett beépítve a kandallód, de láttam már olyan beépítést, hogy a tűztér alatt és mögött nem hagytak helyet! Az nem teljesen jó, mert ezt a fűtést gravitációs fűtésnek lehetne jellemezni.
Nálunk úgy van megoldva, hogy a kandalló alatt és mögött is van hely! Ez úgy működik, hogy alulról beszívja a helység hűvös levegőjét és a kandalló mögött felmelegszik és tovább halad végig a füstcső mellett! Nálunk Tűzgátló gipszkartonnal van körbeépítve a füstcső. Ha lehet, akkor a füstcső legfelső pontjánál legyen benne egy szellőző, ahol leadja a felmelegített hőt! Nálunk ez így két szobát fűt! Ha úgy érzed, beépíthetsz egy sima kis fürdőszobai ventillátort, hogy erősebbnek érezd a hőleadást! Van ilyen profi ventillátor is, ami höre bekapcsol, ha szeretnél több pénzt költeni rá!

Üdv: Tomitaf Kft.


Még nem építettem be, még csak a helye van meg, kivájtam a falat a sarokban, meg kiegészítettem putnoki téglával, messze van még a kész állapot, nagyon szép lesz remélem, de szeretném, ha tartós is lenne, ezért félek tőle egy kicsit. :-))
Nagyon köszi a leírást. Sajna a pénzzel gondjaim vannak, találékonyságban, és időben inkább bővelkedek.
[url]Egy ilyesmit próbálnék applikálni felé, ha lesz még hely[/url]
Nem tudom, hogy kell linkelni.
jászapáti hődob párezerért használt
Endlos,
egyszerű a linket beszúrni:
- kimásolod annak a weboldalnak a linkjét, amit be akarsz illeszteni
- a hozzászólás ablak tetején lévő gombok közt megnyomod az URL gombot
- és "[url]ide illeszd be a kimásolt internetcímet[/url]".
Ennyi. 8)
Itt nálunk egy régi stílusú kis mindenesboltban, amit szivárványnak hívnak van olyan hődob 8300Ft-ért, ami több tagból áll, mint ami az itt linkeltek közül a 21ezer Ft-os verzió. Hmmm. Milyen árkülönbségek vannak. Meg ami a szintén linkeltek között 52ezerért van, bár ebben kevesebb a levegőcső vízszintesen, 3000Ft-ért van használtan :-//
Endlos,
Kandallóhoz való ez a nagyon kedvező árú hődob?
Jól nézd meg, anyagvastagság, szerelési illesztések, hegesztés folytonossága, minősége, füstjáratok, stb. Nehogy a beépítés után derüljön ki, nem a kandallódhoz méretezték. A mai világban kicsit gyanakvó vagyok a nagyon jó árfekvésű dolgokkal. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy minden ami olcsó rossz, de sok helyen lehet spórolni, ami csak később érezteti hatását.
Plaszlo írta: Endlos,
Kandallóhoz való ez a nagyon kedvező árú hődob?
Jól nézd meg, anyagvastagság, szerelési illesztések, hegesztés folytonossága, minősége, füstjáratok, stb. Nehogy a beépítés után derüljön ki, nem a kandallódhoz méretezték. A mai világban kicsit gyanakvó vagyok a nagyon jó árfekvésű dolgokkal. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy minden ami olcsó rossz, de sok helyen lehet spórolni, ami csak később érezteti hatását.

Én már nem vagyok gyanakvó, mivel szinte mindent vaterán veszek, és mindenből megnézem, mi az olcsóbb, soxor jártam úgy, hogy a drágább rosszabb volt. Sokan csak hasraütésre állapítanak meg árakat. Szerkezetlakatos tanfolyamon készítettünk sok mindent, többek közt kazánt is, és bizony az anyagár, és a ráfordított idő arányában azt látom, hogy nem arányos az ár. Nem kellene menni az árral, ezért van szarban a magyar gazdaság, mert a birka magyar 70% elhiszi, hogy a német termék jobb, mint a magyar, hát kérlek mezőgép típusú vegyes tüzelésű kazánomat adtam el 2 hónapja, mert nem akartam kínlódni a vízrendszer kiépítésével, állítólag ezeknek az öreg kazánoknak már ki van lyukadva a víztere, hegeszteni kell, de sohsem lesz olyan, mint volt. Mondtam a fickónak, ráengedek 3 bart, és megnézzük ereszt-e, nem kell megvennie, ha ereszt. Előző nap ráeresztettem próbaként, hogy ha eresztene, akkor szólok neki, hogy ne is jöjön, ne pocsékolja a benzint, az egy dolog, hogy nem eresztett, de éjszakára véletlenül rajta hagytam a csövet, amiben megfagyott a víz, na gondoltam, ha tegnap nem, ma már tutira ereszteni fog. És kérlek nem eresztett így sem.
Másik példa volt kínai csaptelepem idekinnt ugye vasas-agyagos a víz, bírta fél évig, aztán vettem Kludit, ami ugye német, bírta 1 évig, most lassan 2 éve már magyar mofémes van, és semmi baja. És árban nagyjából fele annyi volt.
Nem szabad bedőlni a német precizitásnak, aki dolgozott már odakinnt, azt tudja, hogy a precízséget csak a külföldi munkásoktól várják el, de maguk meg egy nagy szart sem érnek, ha munkáról van szó.
Remélem elnézitek, bőszültségemet, nem a te személyedhez szól, csak annyira birkák a magyarok, és én ebben nőttem fel, már mérges vagyok, amikor ilyet hallok. :-))
(Azt szoktam mondani, a magyar termék tartalmazza a németek megbízhatóságát, és az oroszok robosztusságát.)
Félreértesz. Én nem mondtam, hogy a magyar áru rossz, mivel nem írtál semmit sem a hődobról csak az árát. Annyi volt az észrevételem, nézd meg mit veszel, sokszor az anyagon spórolnak. Nekem is Mofém csaptelepeim vannak, már a második lakásban és nekem is bevált. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy a csaptelep lelke a kartus (szelepház) egy-az egyben külföldi, itthon a fémrészt készítik és összeszerelik. Kellett már cserélnem kartust, mert eltört használat nélkül, szériahibás volt.
A Vatera sem szentírás, én is adok veszek rajta, de párszor már meghintáztattak, ott is vigyázni kell.
Lehet az utólsó hsz-edet is félreértettem, nem kérdés, csak közlés volt. :oops:
Plaszlo írta: Félreértesz. Én nem mondtam, hogy a magyar áru rossz, mivel nem írtál semmit sem a hődobról csak az árát. Annyi volt az észrevételem, nézd meg mit veszel, sokszor az anyagon spórolnak. Nekem is Mofém csaptelepeim vannak, már a második lakásban és nekem is bevált. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy a csaptelep lelke a kartus (szelepház) egy-az egyben külföldi, itthon a fémrészt készítik és összeszerelik. Kellett már cserélnem kartust, mert eltört használat nélkül, szériahibás volt.
A Vatera sem szentírás, én is adok veszek rajta, de párszor már meghintáztattak, ott is vigyázni kell.
Lehet az utólsó hsz-edet is félreértettem, nem kérdés, csak közlés volt. :oops:

Nem értettelek félre, ezért írtam, nem neked szólt a kissé heves megnyilvánulásom, tovább gondoltam, írtam a dolgot, mondjuk, hogy elkalandoztam
amúgy ez a jászapáti hődob 3 féle méretre jó, mert úgy van kialakítva a "be", és "ki" csöve, hogy lépcsőzetes
Egyébként a kézművesség, és az ezermesterség nekem annyira rokon tulajdonságnak tűnik, nem akarnátok kooperálni egymással? Cserebanner, meg ilyesmi.
http://www.meska.hu/Shop/index/1018
Még egy kérdésem lenne, remélem, tovább nem boncolgatom nektek a témát, mert már biztos unjátok, ha totálba bebetonoznám kívülről, és vasalnám is a betont, hogy ne tudjon szétrepedni, mi történne? Szétrobbanna az egész?
Ez most komoly???? Mármint a vasbeton burkolat, mint megoldás :?: :shock: :shock:
Ha egyszer valamin javítani kell, hozod a vésőgépet :?: :?: Jaj ne már!
Tegyél már fel egy képet a jelenlegi állapotról.
[quote="Endlos"... ha totálba bebetonoznám kívülről, és vasalnám is a betont, hogy ne tudjon szétrepedni ...[/quote]
Üdv!

Betonozd. De megnézem, hogy zsaluzod be, majd hogy veszed ki a zsaluzatot. A vasalat kialakítása is magáért beszélne.
Viszont az állandó hőkülönbség idővel mindenképpen megrepesztené a betont. A javítási opciókat nem is említem.

Robbanás ott jön létre, ahol zárt térben gáz vagy gőz állapotváltozás történik, és a belső nyomás nem tud a külső nyomással kiegyenlítődni. Ennek időben gyors kiegyelítődése a robbanás. Remélem, nem volt túl tudományos. 8)
Szerintem, ezt Te sem gondoltad komolyan.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Tehát, ha véletlenül marad valahol légrés, az mindenképpen legyen kivezetve, ne legyen buborék szerűen zárt.
A zsaluzásnem jelentene problémát, kézzel vinném fel az anyagot, mivel a sarokba bele van vájva tulajképp a helye, lenne tartása, de ha lenne valami rugalmas beton, annak nagyon örülnék, mondjuk ami jól vezeti, és tartja a hőt. Képet azért nem csinálnék, mert még nem látszik semmi belőle, csak felraktam a téglákat, meg kivájtam a falat, meg összecsavarozgattam a kandallót, még ki kell tömítgetnem, meg stb stb, talán 10 év múlva készen lesz. Á sürgős, mert a kis kályha a túloldalon már kezdi megadni magát. Köv. télre meg kellene csinálni.
92 hozzászólás Oldal: 3 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 54 vendég