1990-be épült a családi házam az akkor jó szigetelésnek mondható un. cseh gázszilikát téglából fa nyílászárokkal . Azóta a fa nyílászárok le lettek cserélve műanyagra . Kérdésem a következő : ha 5-cm -s nikecel szigetelést teszek rá elég -e vagy ezáltal be duncolom a házat? Jelenleg kőporral van színezve a ház .Sajnos most is előfordul a hőhidaknál a vizesedés kismértékű penészesedés . Aki tud segítsen . Dömös
A gázszilikát fal U értéke 30 cm-es falvastagságot feltételezve 0,9 W/m2K, ezt 5 cm-es nikecellel szigetelve 0,4 W/m2K értékre javul. 10 cm-es szigeteléssel 0,3 W/m2K értékű lesz. Bár látszólag nem túl nagy az eltérés, de nagy falfelület esetén már számít. Hosszú távra gondolva érdemes a vastagabb szigetelést választani, mert a költségekben a vastagabb szigetelőtáblák és az indítóprofilok árkülönbözete jelent igazán többletet. A hosszú távú megtakarítás, a ház jobb energetikai osztályba sorolása és az egyre szigorodó környezetvédelmi előírások miatt a 10 cm-es szigetelés az előrelátóbb megoldás.
A falakon áthaladó pára csak igen kis százaléka a ház teljes páradiffúziójának, ezért megfelelő szellőztetéssel a nikecell szigetelés nem okoz problémát. Érdemes a növelt páraáteresztő képességű nikecell szigetelőrendszert választani, így elvileg biztosítható a ház falainak megfelelő páraszellőzése.
A szigetelőrendszert stabil, nem porló, hulló vakolatra fel lehet ragasztani, nem kell eltávolítani. A vakolat esetleges kisebb hibáit a szigetelés előtt ki kell javítani. Érdemes a szigetelőanyagot rendszerben venni, így minden alkotóeleme kompatibilis egymással, nem lehet gond a tapadással, ragasztással.
Megfelelően kivitelezett külső hőszigeteléssel a hőhidak kiküszöbölhetők, így a penészedés megállítható.