Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
93 hozzászólás Oldal: 2 / 7
Nem kötekedés, véleménycsere. Én a Ceresit Stop-ot próbáltam ki, nem sok eredménnyel. Az elektromosokról csak hallottam, szerencsére nem volt rá szükségem. Ha azt veszem, a klíma pár óra alatt mennyi vizet tud kivonni a lakás légteréből, a hasonló elven (de nem olyan hatásfokkal) működő páramentesítők is sokat segíthetnek.
csupán csak egy gondolat.
a személygépkocsim felszereltségéhez tartozik a klima is. valahol-valamikor azt a tanácsot kaptam, talán olvastam, hogy téli autózás alatt is, időszakonként kapcsoljam be pár percre azt. azután. mint azt valószínű tapasztalhattuk már, vizesen, ázottan beülve a járműbe, a térben keletkező és a hidegebb felületen, azaz a belső szélvédőn lecsapodó pára mielöbbi "eltüntetését" a klima pár perces üzemeltetésével gyorsan fellehet számolni.
és innen jött a gondolat. beklimáztatom a lakást és téli időszakban néha-néha, vagy akár naponta is üzemeltetem valamennyit, ezáltal kivonva illetve valamelyest csökkentve a magas páratartalmat.?
igaz, hogy nyáron a vályog falú helyiségek nem igényelnek külön klimarásegítést, de hát esetemben a szükség törvény bont elve érvényesülne.
vagy nagyon nagy hü....., butaság volt részemről a gépjármű klimás összehasonlítás?
Az ötlet kiindulópontja jó, a gyakorlati részében látok némi gondot. Téli időszakban ha beindítod a klímát hűtési módban, pillanatok alatt elviszi a szoba melegét (az autóban mellette nyomatod a fűtést is), de annyi idő alatt komoly párátlanításra nem számíthatsz. Minél hűvösebb van, annál gyengébb a párátlanítás hatásfoka. Az elektromos párátlanítóknál a nagyon vonzó "gyári" értékeket +30 C fok és 80 % relatív páratartalom mellett garantálják, ami nem túl életszerű az átlag otthonokban. Tehát 22 C fok és 70 %-os páratartalom mellett már jóval szerényebb volumenű a párátlanítás.
Sokan mobil klímát használnak erre úgy, hogy nem vezetik ki az ablakon a meleg levegőt, hanem marad a szobában ahol a klíma működik, így nem hűti le a levegőt. A mobilklímáknak nagyobb a teljesítménye és jobb a hatásfoka a korszerűbb kompresszora miatt és nyáron is jó használható. (általában annak van mobilklímája, akinek nyáron szüksége van rá)
A falak nedvessége miatti magas páratartalom csökkenése csak átmeneti lesz, a falak nedvességtartalma folyamatosan pótolja a hiányt. Hosszú távon a fal nedvesség utánpótlását kellene megakadályozni, utána talán már ki tud száradni annyira, hogy normális értéken maradjon a levegő páratartalma.
valójában megadtad a varázsszót, "elöször a fal nedvesség pótlását kellene megakadályozni", vagyis visszakanyarodtunk az elejére. hát csak próbálkoztam és már nagyon türelmetlenül várom a tavaszt, a hosszú dolgos napokat. tisztában vagyok azzal, hogy még odébb van az, amikor is majd beszámolhatok az Ezermester Fórumán, a felújítási munkák közben tapasztaltakról és annak eredményeiről, de igérem jelentkezni fogok.
üdvözlet mindenkinek
Üdv
Előzetes felmérések szerint beltérben, cca. 6-7 m2 falfelületen kell vakolatot cserélnem, majdan azt lefesteni. A kültéri falazaton is hasonló a helyzet. A belső munkálatokhoz van előre kikevert glettanyagom a Bauhausból. Gondolom ez vékony rétegben felhordva nem okozhat gondot. A festéshez viszont szeretnék kérni tanácsokat. Sajnos jelenleg diszperzittel, ráadásul a fürészporos hatásúval van kifestve. Vakolat javítás után valami lélegzőbb anyaggal szeretnék kifesteni, mondjuk a hagyomás meszelés tovább finomitott formájával, ha létezik ilyen anyag. A javitott sima felületeken, a fürészporos hatást például hogy tudom elérni, na és a helyiségek különböző szineit az esetleges meszelésnél miként érhetem el. Van maradék festékem de az úgye diszperzit.
A kültér a rázosabb, mivel tégláig lejött a vakolat. Gondolom ilyen vastagságban ehez már nem megoldás a glett anyag felhordása. Azután, itt is a végső felület elérése a próblémás, mivel szines, kapart dryvit vakolatról van szó. Valószínű, hogy a javítás után újra festeni kell az egész falfelületet?
siposs andrás írta: Üdv
A kültér a rázosabb, mivel tégláig lejött a vakolat. Gondolom ilyen vastagságban ehez már nem megoldás a glett anyag felhordása. Azután, itt is a végső felület elérése a problémás, mivel színes, kapart dryvit vakolatról van szó. Valószínű, hogy a javítás után újra festeni kell az egész falfelületet?

A külső vakolat milyen dryvit vakolat, ill. melyik rendszerhez való volt?

A leesett, hiányzó vakolatot vakolóanyaggal pótolni kell, de előtte a falfelületet le kell tisztítani és a régi vakolatot addig leverni, míg lazán tapad a téglához. A tégla felületéről a még megragadt vakolatot drótkefével, vagy fúrógépbe fogott drótkoronggal szépen el lehet távolítani. A tiszta alapra (téglára) kell felvinni az új vakolatot.
Azt viszont jó lenne egyértelműen tisztázni, hogy azért dobta le a fal a vakolatot mert az alap felől nagyon nedvesedett, vagy azért mert rossz vakolóanyag és festék lett felhordva, ami nem engedte szellőzni a falat. Amíg vizesedik az alap felől, csak ideiglenes lesz a javítás is.
Szégyellem magam, de a külső tatarozást, vakolást nem mertem sk vállalni, vagyis azonkivül, hogy tulajdonképpen jól sikerült és esztétikus is, mást rólla, hogy milyen anyagok felhasználásával készült, nem tudok. Szakember csinálta, nekem csak a zsebembe kellett nyúlni a végén. Valószínű, hogy őt fogom felkérni a helyreállitási munkálatokra és majd kicsit bővebben tájékozodom az anyagismeret terén. A felújitás 2009 tavaszán történt, így még az sem kizárt, hogy kapok valami kedvezményt.
Nagyon érdekes, részemre új ismereteket találtam a csatolmányokban. Többek között, a kapiláris vizfelvétel és kondenzáció témában. Köszönöm
2009 tavaszi felújítás után már tavaly ledobta a vakolatot, az minden, csak nem jó munka. Szakembernek fel kell tudnia mérni egy fal állapotát és illik ahhoz megfelelő megoldást találni, vagy figyelmeztetni a megrendelőt a várható problémákról. Azért pedzegetném egy kicsit a garanciális javítást, ennyi idő alatt nem szabad leesnie a vakolatnak.
Esetleg érdemes ezt az anyagot is tanulmányozni:

http://www.vaporex.hu/vakolat.html
http://www.gsv.hu/uploads/segedanyagok/vaporex.pdf
http://www.vaporex.hu/goldmixreferencia.html

Vagy ezt:
http://www.talalok.hu/media/1242046439_32642_MicroPore_prospektus.pdf
http://www.atrimex.hu/hirek2_2.htm
[url]http://down.archicentrum.hu/25/tadatlapok/eurosan_szarvak_k_g.pdf?f_[cegid]=25[/url]

Ezekből egyiket sem ismerem, nem használtam, csak keresgéltem a neten. Kiindulási alapnak jó, hátha van olyan a fórumozók között, aki dolgozott már vele és megosztja a tapasztalatait. :D
Hogy mit illenék egy Magarországon működő vállakozónak közölnie a megrendelővel szemben, éshogy miért nem teszi azt, inkább hagyjuk. Ez úgyebár az Ezermester Fórum, ami szigorúan az ezermesterek, barkácsolók tapasztalat cseréivel foglakozik.
Vagyis, bizton állithatom, hogy a kivitelezőm, minden tudását beleadta a ház felújítása során, tehát nem bántom. Azonban, ezzel a szaktudással például, Törökbálint Tükörhegyen biztos, hogy nem kapna megrendelést, ezt természetesen nem mondtam meg neki. Mondjuk ott nincsenek is ilyen építési sajátosságok, mint vályog vagy tömésfalazás.
Nos. Már csak abban kérek segítséget, hogy miért nem tudok képeket csatolni a hozzászólásaimhoz. Esetleg kézenfogva, lépésről- lépésre levezethetné valaki a menetét.
Új hozzászólásnál a beíró ablak alatt van két fül, a másodikon a csatolmány feltöltése. Először tallózással ki kell keresni a képet, majd az állomány hozzáadásával a hsz-hez adni.
A kép ne legyen túl nagy, a fényképezőgéppel készült képeket az IrfanView programmal lehet méretezni, akár egyszerre az összeset.
File ->> Batch Conversion/Rename ->>>>>Options és Advenced - ben lehet beállítani a kép minőségét és méretét.

Csatolmányok

ez egy próba. ami eddig is próblémát jelentett nállam, az az hogy az állomány neve: tallózásnál nem enged továb a dokuments and settingsnél. maradjak inkább a kéziszerszámaimnál.
Ne ott keresd, az rendszerkönyvtár a Windows7-ben és azt hiszem a Vistában is.
Két helyről juthatsz el a képekhez:
- megnyitod a tallózást és a könyvtárak alatt van a képek könyvtár (lásd képen)
- Documents and settings helyett ->> Felhasználók ->> Fióknév ->> Képek

Csatolmányok

Köszönöm Plaszlo.
Az általam elküldeni óhajtott csatolmányok mérete volt túl nagy, amit azután nem engedett. Igaz, nem is gondoltam, hogy a mobillal készült képek ilyen nagy áIlományuak. Nos. Itt az eredmény. Egy az ominózus próblémák közül. Mellesleg van a vakolatban cement bőven.
Üdv
kültéri.jpg
kültéri.jpg (138.17 KiB) Megtekintve 12161 alkalommal.
Úgy tűnik, mintha 2 réteg vakolat lenne a falon. Az alsó gyenge minőségű homokos vakolat, talán még meszelve is volt, és azon a keményebb, merev cementes vakolat + azon a zöld vékony(?) vakolat. Ez a réteg milyen vastag?
A rossz hír, hogy elég nedvesnek tűnik a tégla és ez valószínűleg alulról jön, tehát gyenge, vagy rossz a vízszigetelése.
A másik amit képről nem tudok megállapítani, a színezés miből készült. A régi kőzúzalék nemesvakolat mint a Terranova, jóval vastagabb rétegű - legalább 5 mm - mint a dryvit rendszerek műanyagbázisú vékonyvakolatai. Nos ha a házon a polisztirol szigeteléshez való vékonyvakolat van fenn, akkor nagy valószínűséggel bedunsztolta a falakat, és azért kezdte ledobni a vakolatot, mert nem tudott száradni, szellőzni. Megfelelő páraáteresztó - lélegző - vakolattal és némi körültekintéssel még a gyenge vízszigetelésű falakat és viszonylag szárazon lehet tartani, élhető körülményeket lehet biztosítani. A vályogfalra ez különösen igaz.
Ezt kellene kinyomozni, miből van a színezés.
93 hozzászólás Oldal: 2 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég