Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
93 hozzászólás Oldal: 4 / 7
Ha tele lenne a gödör vízzel, akkor nagy baj lenne, azt a dréncső sem tudná elvezetni, illetve annyira beleavatkozna a talaj vízháztartásába, ami további bonyodalmakat okozna. Ha az aljában gyűlik némi víz, de nem magasan, akkor lehet értelme a drénezésnek, csökkenti a ház alatti talajnedvességet. A túlzott vízelvezetés azért problémás, mert vízerek alakulnak ki az elvezetés irányába, ami idővel kiszélesedik és a kimosott föld miatt megsüllyedhet a drén körüli földszakasz.

Első körben legyen eresz a tető alá és a növényeket ki kellene szedni a ház körül a fal mellől, mert a gyökerei is lazítják az alapot, ami lehet sima döngölt föld, vagy vályog. A fal tövében növő növények is jelzik a föld nedvességét, normális esetben ahová nem jut rendszeres csapadék a tető túlnyúlása és az eresz miatt, ott idővel ki kellene száradnia, vagy ki sem nőhetne.
Érdemes lenne a fal mellett is kicsit ásogatni, mennyire vizes a talaj közvetlen a fal tövében.
Ha érdekel, próbáld meg. Most kaptam e-mail-ben a promót.

http://www.falkiszaritas.hu/orult-karacsony.html

Ma éjfélig él a lehetőség.
el is fejtetem mondani hogy jobb oldat e nyári konyha mellet van egy pincék az jócskán lentebb van mit mondtál hogy ássak 1méter mély gödröt hogy megtudjuk nézni menyire jön föl a talajvíz ebbe a pincébe max 1,2 volt egy lépcsőnyi vagy két lépcsőnyi víz szint mikor voltak az áradások st mi dombos részen vagyunk
de veszem a fáradságot oszt megnézem azt mit tanácsoltál
anyagiakba sajnos nem vagyok jól hogy ezt megtudjam engedni magamnak
Ez új infó. Akkor vélhetően nem a talajvíz miatt nedvesedik, hanem a szigetelés hibája, vagy hiánya miatt.
Az anyagiak is mindig közrejátszanak. :(

Készítsd el az ereszcsatornát és tárd fel a fal melletti részt. Talán látni fogod, honnantól vizesedik a fal, milyen alapja van az épületnek, van-e falszigetelésnek nyoma.
Mióta vizesedik? Történt valami ami előidézte, vagy felgyorsította a felázást? Vályogfal lévén talán egy jó kézifűrésszel is át tudod vágni alul a falat és betolni a szigetelőanyagot, a bitumenes vastaglemezt. Csak kis távokat vágj át és rögtön pótold a szigetelőanyaggal a hiányt. Amíg nem lesz valamilyen módon leszigetelve, kicsi az esély a fal kiszáradásának. :(
Bár nehéz lesz, mert ha padlószint felett szigeteled, akkor padlószintig továbbra is nedvesedni fog, ha alatta, fel kell szedni a padlót körben a fal mellett, vagy komplett az egészet.
szia ereszcsatornán kívül lehet fel kell szedni az egészet mit mondtál mert ha addig szigetelem le alatta ugyan úgy fog vizesedni ahogy mondtad is .Közbe gondolkoztam sokat elől ahol látni a kutat ott kinyúlik egy kis előetető olyan 50 cm szélesen és ott a lábazat nagyon masszív nincs tönkre menve mint a többi 3 oldalán kiszakadva össze mállva szigetelésnek mit tanácsolsz oda ?
Igazán a tetőkinyúlást kellene megnövelni, hogy a csapadék - szeles időt kivéve - közelébe sem érjen a lábazatnak. Az eresz is segíteni fog, mert az is kb. 10 centivel kijjebb nyúlik a tető mostani vonalánál és elvezetve a csapadékot, a tetőről nem zúdul a víz a lábazat közelébe, ami visszacsapódva áztatja a falat.

Az épületben milyen burkolat van a földön?
ezt a régi fehér fekete metlakit látom le téve gondolom van beton alá téve stb
Erre nem vennék mérget, a régi mesterek még más technikákat is alkalmaztak, de majd kiderül, ha megbontod. :wink:
Szia először is kívánok neked boldog békés karácsonyi ünnepeket ! ereszcsatornába mind a 3 helyre tegyek lefolyót ? vagy meg lehet oldani hogy ne keljen annyi ? Szigetelésnek mit tanácsolsz ha netalán nem lenne alatta tegnap jobban szemügyre vettem ahol jobb oldalt le van válva a lábazat ott a kupás eltérés majdnem másfél
Nem olyan nagy a tető, bőven elég a két szemközti oldalra lefolyó. Lényeg a megfelelő lejtés a lefolyók irányába.

Az utolsó mondatod vége valahogy elveszett, így nem tudom mit akartál írni.

Utólag is Boldog Karácsonyt!
szigetelésnek milyet tanácsolsz ? ha ne talán ne lenne lefedve avval a lábazat?
Vizes lábazatra semmilyen szigetelést ne rakjál. Először ki kell szárítani. Viszont ha az alap és a fal közötti szigetelésre gondolsz, ami hiányzik, akkor bitumenes nehézlemezt ajánlok. Ez sokkal vastagabb és ellenállóbb, mint a kátránypapír. Lapos tetőket szigetelnek vele.
Tisztelt Mesterek, Tisztelt Hozzáértők!
Szeretném a segítségeteket kérni. Örököltem egy vályog házat, de nem tudom hogyan kellene ezt kívülről bepucolni.
Van aki meszest ír, van aki hungarocellt, van aki az ellenkezőjét. Ha olcsó és normális megoldást keresek, akkor mit tudnátok nekem ajánlani? Mindenképpen saját magam kell, hogy megoldjam, mert nem vagyok pénzes. Még kiscsikó koromban láttam vakolást, de azt téglán. Hogyan kell drabicolni? Minden ötletet szívesen fogadok és megköszönöm a segítséget.
További Boldog Karácsonyt!
93 hozzászólás Oldal: 4 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég