Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 4 / 50
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50 Következő
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy mekkora radiátort rakjak egycsöves vegyes fütéshez, ahol a gerinc az alagsorban megy és csak a radiátor van a helyiségben! A helyiségek méretei: Belvilág:2.8m ,4x4.8m , 4x6m, 4x4m , 2x2.2m, 2.2x0.8m.
A radiátor kétsoros lapradiátor lesz! Az elképzelésem a következő: sorrendben 600x1800. 600x1600 és 500x1000 (ide kettő), 600x1600, 500x800, 300x400. Ja és pufi nélkül!
Köszi az infót!
Erre szerinted mit lehet tanácsolni???
Tudni kellene a házad hőigényét, ehhez a falazat vastagságát, a szigetelési módokat, a födém kialakítását, szigetelését, a nyílászárók típusát, stb. Ezen kívül a kazán fajtáját, a tervezett fűtés vízhőmérsékletét. Ezt számolni kell, amit rutinos fűtésszerelő a személyes felmérés alkalmával meg tud becsülni, de vakon tanácsot adni.....
A radiátorok teljesítményét is több vízhőfokon adják meg, feltételezem a pufi hiánya nem a kondenzációs gázkazánra utal.
helló én is most állok a központi fűtés előtt.majdnem.kérdésem az lenne hogy vegyes tüzelésű rendszer lesz de én szeretném műanyag csővel csinálni,de tudom hogy nem bírjí a meleget namost ha én veszek még 1 300l-es puffert az nem jó arra hogy ezt kiküszöböljem?és ha igen milyen plusz dolgok kellenek a bekötéséhez,(egyébkén van egy eredeti puffer tartály 30000-ért)amit szerintem mint laikus megérné meg venni nem?csak hát mi kell még a bekötéséhez ez érdekelne.
Szerintem elég kicsi a 300 literes puffertartály, bár attól is függ, mekkora kazánt tervezel. Puffer után már lehet nyugodtan műanyag csővel menni, csak kellhet hozzá egy háromutas keverőszelep, ami nem engedi 60 fok fölé menni a radiátorok felé menő vízhőmérsékletet.
Javaslom, tanulmányozd az alábbi linket:
http://www.puffertartaly.hu/Laddomat/a-laddomat.html
helló érdekelne hogy ha műanyag csővel csinálom a központit akkor el lehet kerülni a puffert mert az nagyon drága,az egyik szerelő azt mondja nem lehet a másik meg hogy lehet na akkor döntsem el.az egyik ismerősömnek is így van és 4éve semmi baja,műanyag cső nyitott rendszer vegyest..kazán és csak fával fűt.szerintetek csinálhatnám énis így mert azért jóval olcsobb mint bármivel vagy nem?
még annyi hogy 170légköbméter a ház nagyábol hány kw-os kazán kell hozzá.esetleg csináltatni milyet érdemes meg hogy az jó e ha rostélyban is víz van,vagy hogy első nekifutásra jó lenne e 1 használt kazán,aztán ha van pénz akkor venni vagy csináltatni újat.egyébként van itt 1 kazános aki 125ezrért csinálna,az megérni vagy használt totya is van nem rossz árért.
Üdv!
A puffer nem a műanyag csövek kiváltására kell, hanem a vegyestüzelésű kazán hőfölöslegének elraktározásához, amit később fel lehet használni. Általában a vegyestüzelésű kazánok túlméretezettek a fűtésrendszerhez képest, ami a kazán lefojtásos üzeméhez vezet, ami az esetek jó részében nem jó sem a kazánnak sem a kéménynek (kátrányosodás). Ezek a kazánoknak akkor jó a hatásfokuk, ha 90 C fok körüli a fűtővíz, megfelelően intenzív az égés és a hőfejlesztés, amit nem lehet egy az egyben bevezetni a fűtésrendszerbe. A régi nyíltrendszerű, vastag csövekkel és nagy vízmennyiséggel épített fűtésrendszerek fel tudták venni a rövid idejű csúcsokat, amit mint egy puffer tároltak, de a mai zárt rendszerű, vékony csövekkel épített fűtésrendszerek már nem, ezért lefojtják a tüzet és rossz hatásfokkal üzemeltetik.
Vegyestüzelésű kazánhoz azért nem ajánlják közvetlen a kazán után a műanyag csöveket, mert elképzelhető a 90 vagy afölötti vízhőmérséklet, aminél már meglágyul a műanyag cső és a csatlakozásoknál szivároghat a víz. Ezt persze el lehet kerülni folyamatos odafigyeléssel és rossz hatásfokú tüzeléssel.

A Vailant honlapjáról ollóztam:

A komfortos meleg kW-ban:

A ház kW-ban meghatározott hőigénye egy nagyon egyszerű ökölszabály alapján megbecsülhető:

m2 x 50W/m2 : 1.000 = kW az épület fűtési teljesítménye
+ kb. 30% = kW a melegvíz készítés teljesítménye
= a fűtés és melegvíz készítés összes hőmennyisége kW-ban

Egy átlagos, 130 m2 lakótérrel rendelkező családi ház esetén ezek alapján kb. 8,5-9 kW névleges hőteljesítmény adódik. Feltétel viszont, hogy az építési mód feleljen meg a ma használatos legszigorúbb energiatakarékossági előírásoknak!
A szükségletek pontos felmérése, az építési mód, a lakótér, a homlokzat szigetelése és a szaniter eszközök a fűtéssel együtt mind olyan tényezők, melyeket a tervezővel vagy a fűtésszerelővel a helyszínen kell egyeztetni.

Minél inkább elmarad a házad az érvényben lévő elvárásoktól, annál nagyobb kazánt kell venned. Ezt a ház paraméterei alapján kell meghatározni.
köszönöm a választ.akkor adj valami tanácsot hogy mivel csináljam.mondjuk a lakáshoz megfelelő kazán nem lenne jó a műanyag csőhöz?én örülnék a legjobban ha tudnék most egyből pufferel indítani de nem tudok,így azért gondolnám hogy műanyaggal csinálnám mert jövőre ha össze jön annyi akkor azt utólag is belehetne építeni nem?és még annyi hogy hogyan lehet megállapítani 1 kazánról hogy kb hány kw-os,meg hogy ha nem a legtökéletesebb a lagás szig... akkor mennyivel nagyobb kazánt érdemes berakni?
Meg lehet oldani, de akkor figyelned kell a kazánhőfokot, 70 C fok fölé lehetőleg ne menjen a vízhőfok. Általában az elosztóig rézcsővel mennek és az elosztó után csak műanyaggal, bár ha direktben megy a vegyestüzelésű kazán vize az elosztóig, akkor úgy sem épen ideális. Ha meg nincs elosztó a fűtési köröknek, jobb lenne rézcsővel megoldani a fűtésrendszert.
A műanyag csöveket alacsony hőfokú rendszerekhez találták ki, kondenzációs gázkazán, vagy pufferes fűtés, ahol keverőszeleppel szabályozzák a vízhőfokot. Tipikusan padló és falfűtéshez, vagy alacsony hőmérsékletű radiátoros fűtési rendszerekhez. Hallottam már nem egyszer, hogy a műanyag cső már 65 fok felett elkezd lágyulni és ez a csatlakozásoknál szivárgást okozhat.
köszönöm.tehát akkor műanyag csö megy a radiátorok hoz.az pedig az osztó gyűjtőből jön.és onnan rézzel van bekötve a kazánhoz?és hét darab radiátorhoz mekkora osztógyűjtő kell?annyi hogy én a betonba szeretném vinni a csövet 1 radiátorhoz akkor duplán kell mérni a cső mennyiséget,+ 18-as vagy 20-as cső kell hozzá?
A radiátorokhoz elég a 16-os cső, maximum ha nagy radiátor is lesz ahhoz 18-as. A gyűjtőhöz (nem tudom a szabványos méreteket) 20-22-es szerintem elég, de legyen arányban a kazán csatlakozó csöveivel, ne szűkítsd le nagyon.

Egy kis tudomány:

http://mek.niif.hu/01100/01199/html/szereles.htm

http://epeszgepesz.atw.hu/Rez/tervezesisegedlet2.pdf

http://www.proidea.hu/magyar-rezpiaci-kozpont-191700/epuletgepeszeti-tervezesi-270143/87-100_0704_tervseg_II-3fejezet.pdf
ránézésre hogyan állapítsam meg hogy hány kw-os egy kazán?
Ránézésre csak a kazánokhoz értő tudja megállapítani. A neve, típusa alapján lehet keresgélni műszaki paramétereket a neten és összehasonlítani a tiéddel. A tűztér és víztér nagysága is kiindulópont lehet. Kis teljesítményű kazánba nem lehet túl sok tüzelőanyagot betenni. Lalibátyónak mintha lenne kazánja, ő biztos tud majd segíteni ebben. Elvileg rajta kellene lenni valahol egy adattáblán, hacsak nem kisipari. :roll:
166 légköbméteres házba hány kilowatos vegyestüzelésű kazán lenne megfelelő,nem túl jól szigetelt háznál?
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 4 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 63 vendég