Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 49 / 50
Üdvözletem! Le szeretném cserélni azaz felújítani a régi fűtésrendszeremet, milyen átmérőjű nem szigetelt rézcsővet kellene használni a radiátorok illetve az egész rendszer összekötéséhez?
Én a GeeGoorda levelét nem nagyon értem (mármint, hogy mit kereshet ezen a fórumon.....persze, lehet, hogy én maradtam ki valamiből(?)
Üdvözlök mindenkit! Kicsit felgyorsultak nálam az események - abban az értelemben, hogy a kondenzációs gázkazán (Saunier Duval Semiatek Condens 24 már a falon van a fürdőszobában (gázcsövezve, gázóraszekrény a kertben). Most jönnék én a radiátorozással. De, még meg kéne álmodnom (vagy véleményeket gyűjtenem), hogy hol, hogyan, milyen radiátorokat vegyek. A ház 60 négyzetméteres és 60 éve épült...most is úgy van, ahogy megépítették. A csövezést ötrétegű csővel tervezem, csőidomokkal, kulcsos megoldással. Kérdéseim száma (számtalan). Radiátor 5 lesz benne.Tételesen:
2 db 22K 600 x 2000
1 db 22K 600 x 1200
2 db 22K 600 x 600
Kérdéseim (úgy folyamatában): Acéllemez radiátorokban gondolkodom. Érdemes-e neten rendelni radiátorokat, vagy inkább odamenni vhova személyesen (egy kisteherautót bérelve) (Győr környéke...ha személyesen venném, akkor az Győr).
Az ötrétegű csövet mivel lehet a legprofibban vágni? (tudom, majd kalibrálva lesz)
Nem lesz elosztó, a fő vezeték 20-as lesz, az egyes radiátorok leágazása 16-os. Ezek a számok a cső belső méretét jelentik (átmérő, mm-ben), vagy valami más méretét?
Kulcsos idomok esetén (jól tudom, hogy az a rézgyűrűs megoldás?) elég, ha csak annyira tépem (szorítom) meg a csalakozást, amennyire csak bírom, vagy annál egy kicsit azért jobban?
Most hirtelen ennyi...(lesz még)..., nagyon köszönöm előre is a válaszokat.
Az a baj hogy elég hamar megtagadják a forgalmazók a kazán garanciáját ha a rendszer kiépítését nem szakember végzi és nem igazolható számlával. Rámondják hogy azért romlott el mert nem megfelelő a kivitelezés te pedig nem tudod igazolni hogy már pedig ezt szakcég tervezte és szerelte. Az pedig a mai modern kazánokkal elég gyakori probléma hogy elromlanak. pl egy hőcserélő csere horror pénz de kiváló lehetőség a gari megtagadásához az SK. kivitelezés.
- Vannak hozzá vágó szerszámok célszerű megvenni de viszi a fűrész és faragható is késsel ha muszáj. A kulcsos idomot nem kell agyon húzni mert akár el is tudja vágni a szorító gyűrű a csövet annyira hogy megsérül.
Lali bátyó nagyon köszi!! A kazános részt azt teljesen szakember végezte, Duval kazánnal, ő hivatalos Duval-szerelő. Én csak a radiátoros részt építem ki. A beüzemelést is 'hivatásosok végzik majd. Nekem 'csak' annyi lesz a feladatom (laikusként, de nem minden műszaki érzék nélkül), hogy a radiátorokat megveszem,felszerelem, összekötöm, és odaviszem a kazán 'lábai elé'. A többit a gázszerelő végzi majd.
Még össze kell írnom, hogy hány méter cső kell...mert, ha nem olyan nagy számjön ki, lehet, hogy rézcsővel végzem.

Kérdéseim maradtak még (a fontosabbak):
Pl. a 20-asnak mondott (pl. ötrétegű) cső mije 20 (a belsőátmérője, vagy más)?
A gázszereléshez használatos rézcsövek félkemények-e (?) (tűrnek-e bizonyos fokú hajlítást, ha a helyzet úgy kívánja)?
(mert szerintem a helyzet kívánni fogja...ahhoz, hogy pl. a falban sikerült lyukfúráshoz..és minden mindenhez összejöjjön)

Attól is sokat várok, hogy (majd) ellátogatok (legalább egy ) csőszerelvény boltba (és rázúdítom a kérdéseim egy eladóra).
Konkrét példát ismerek Baxi kazánnal ahol a hivatalos beüzemelést megcsinálták viszont a garit megtagadták a fűtésrendszer "szakszerűtlenségére " hivatkozva.
csövekhez : [url][url]https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2014/marcius/3272-vizvezetekek-tervezesi-szerelesi-kerdesei-csovalasztas[/url][/url]
A lágy rézcső tekercses, ami szálakban van az nem lágy.
Attól tartok a szerelvényboltban is keresni kell azt az eladót aki ért is ahhoz amit csinál vagy mond.
Köszi, Lali Bá'!! Nálam (szerintem) nem lesz annyira bonyolult a helyzet. Egyfelől (sztem) az egyik lényeg az lesz, hogy a tömítettség rendben legyen. A főág 20-as cső lesz, arról 16 -ossal ágaznak le a radiátorok. Termoszelepek is lesznek, kivéve az utolsó radiátoron, mert abban a helyiségben lesz a termosztát. Kézi légtelenítő is lesz mindegyik radiátoron. Nem tudom, hogy jól foglaltam-e össze a lényeget, vagy van még valami, ami miatt (esetleg) megtagadhatnák a garanciát (?) De, még majd konzultálok a gázszerelővel is (ő a radiátoros részt is szokta csinálni régebben....'valamennyire' képben van).
Az a baj hogy ha elromlik az majd akkor történik amikor fűteni kell és ha vitára kerül a sor nem tudod igazolni a szakszerűséget, időd pedig vitatkozni nem nagyon lesz és ezt ők tudják jól.
.... - Sajna ez már egy ilyen világ .
Köszi!! - Ez most egy szokatlan hozzáállás (számomra). Sokat olvasgattam ár ezt a fórumot, de olyanba ritkán botlottam, hogy az embert lebeszélni igyekeznek....hiszen ez eleve egy 'csináld magad' fórum. Talán ellenérdekelt a válaszoló (talán rontja az esélyeit, ha az emberek maguk szerelnek...talán nem is csak talán)..
Felőlem még műholdat is barkácsolhatsz én csak egy valós problémára hívtam fel a figyelmet, hogy más kárán tanulhass, de majd ezután nem teszem.
Megköszönöm!!
Radiátoros (kondenz) gázkazános központifűtés radiátor-összeszereléskor (5 db radiátor) elosztó nélküli szereléskor a 20-as főágról érdemes-e az egyes radiátorok felé 16-ossal leágazni, vagy a leágazások is 20-assal jók?
Radiátornál a termo sarokszelephez még kell a termosztátfej (vagy ahhoz már nem)?
Sziasztok!
Ariston Genius One kazánom van és szeretném a hőcserélőjét, tisztítani.
Tudom, hogyan kell ezt csinálni, csak azt nem, hogy milyen vegyszerrel érdemes?!?
Tudnátok ebben segíteni?
Offnine írta: Sziasztok!
Ariston Genius One kazánom van és szeretném a hőcserélőjét, tisztítani.
Tudom, hogyan kell ezt csinálni, csak azt nem, hogy milyen vegyszerrel érdemes?!?
Tudnátok ebben segíteni?


Szükséges egyáltalán vegyszer hozzá?
A vgf-en ott van a leírás is, de elég régi cikk.
https://www.gazor.hu/hasznos/hocserelo.html
https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/200 ... tisztitasa
750 hozzászólás Oldal: 49 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég