Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 48 / 50
galo69 írta: Üdvözletem mindenkinek!Jó apám tanította nekem,hogy nem szégyen az okosabbat megkérdezni,mielőtt valami "álokos" szerelőt hív az ember.világ életemben csodáltam,és felnéztem a szakmával,papírokkal nem rendelkező,állandóan szerelgető,saját bőrükön is tapasztalatot szerző "ezermesterekre".Meghallgattam,s a mai napig meghallgatom mindenki véleményét,és igyekszem kiszűrni az arany közép utat.Bele olvasgattam több rovatba is ,megnéztem sok mindent,és mielőtt egy "szakit",egy mester embert kihívnék az öregecske kombi cirkónkhoz,előtte szeretnék tanácsot kérni !(előre is köszi!Rutin "műtétnek " tűnő,"ez a tuti ",és ez a biztosan "nem jó alkatrész "jelszóval,egy teljesen veszélytelennek tűnő rutin feladat végre hajtásán túl,ugyan ott vagyok ahol indultam.Egy régi,de működő Junkers Bosch zw 20 23kd cirkónk van.Az első kérdésem tisztelettel: a nyomás mérő óra megadta magát ,én rámentem több cég ajánlatára,és tipus,egyebek alapján 11500 ért vettem egy újat.(Német ,gyári,számlával stb,)Ahogy szerintem a nagykönyvbe le van írva:13 as kulcs (nem a teljes vízrendszer leengedésével,hanem a kimenő-és bejövő fűtés,illetve a kimenő és bejövő meleg víz cső lezárásával,)egy kisebb kőrből leengedve a vizet,csere az óra,vissza feltölt.Aztán semmi.Új mérő óra ,és nullán áll.Fűtés megy ,minden o k ,és az óra nulla.Ez az egyik problémám.Tisztelettel a másik : Ugyan ez a készülék Junkers zw20 23 kd. Thermo elem,bimetál kapcsoló,és tava volt keringető szivattyú csere.A gond akkor kezdődött,amikor néhány hónapja csepegett a váltószelep.Aztán vagy el vízkövesedett,vagy a lerakódás lezárta,de megszűnt a csepegés.Aztán 2 hete a melegvíz engedésekor elég erős,zajos szinte felsistergő hangot adott és nem vártuk meg ,hogy valami "elszálljon",lekapcsoltuk.A fűtés tökéletesen megy minden ok.Mondom,magamba.öreg készülék,50 ezer körül van egy váltó szelep ,pár csavar,új tömítés,és mégsem elektronika,meg nem gázzal játszom, s nem kockáztatom mások éáletét,így kicseréltem a váltó szelepet.Új.És mondván,ez a hiba,és lesz meleg víz!?Csere ,mindent ellenőriztem .Indítom.Francba!Belobban ugyan úgy a tűztér melegít,megy fel a hőmérő műszer is és pár másodperc után(talán,4-6) megint kezd hangos lenni,furcsa fémes hangokat adni,és újból lekapcs,mielőtt a készülék maga leáll a túlmelegedés,és a "felrobbanás előtt.Ja ,és mindezek után,mikor lezárjuk,nem folyik át a víz,és kialszik a "tűztér",után pár mp/5-10mp/katt,és kialszik az őrláng.A fűtésnél a kimenő,és a visszajövő cső is meleg.A meleg víznél alul alányúltam ,és megfogtam, hideg.mindkettő!tehát bent megfordul a víz,és mielőtt "szétnyomná" leállítja a gép gondolom én.Persze azt egyszer sem vártuk még meg.Kérdésem a kedves ,tisztelt hozzáértőknek,illetve nálam okosabb fórumozóknak: van valami szelep,termosztát,vagy egyéb,csak hogy ha kihívom a szerelőt,ne 150 000 forintos alap lapot,meg minden egyebet fizettessen ki velem,hanem valami kis közöm legyen a dologhoz!Nagyon köszönöm mindenkinek aki elolvasta,és külön köszönet aki valami tanácsot is ad!Szép napot mindenkinek!
Sziasztok! Van egy kis gondunk, amihez segítséget kérnék (amellett, hogy a kivitelező tojik ránk). Fűtésfelújítás után a kondenzációs kazán teszi szépen a dolgát, viszont a vegyestüzelésű kazánnál nem fordul át a víz. Majdnem robbanás lett a vége, mikor ezzel szembesültünk. A pirosan jelzett szakaszon valószínűleg a levegő egyszerűen megreked és nem megy át (csak ott nem meleg a cső, ha fűtünk gázzal). Ha levesszük a szivattyút, felette elzárjuk a víz szépen kibugyog a szivattyú alatt. Ez fordítva is igaz, tehát dugulás kizárva. A szivattyú nincs eldugulva és működik, de nem veszi fel onnan a vizet gondolom a vákum miatt. Ha a szivattyú alatt elzárjuk és oldalt bármelyik szelepet kinyitjuk csak azon a rövid szakaszon lévő víz (a levegős rész és az elzáró között) eltávozik. Mi a megoldás? Vágjuk szét a csövet és adjunk neki magasabb szöget? Még annyit tennék hozzá, hogy fent 2 automata légtelenítő van a legmagasabb pontú radiátoroknál, a gázkazán mellett is van egy, ahol a csövek a legmagasabb ponton vannak, elvileg a készülék is automatán légtelenít. A radiátorokban egy pici buborék sincs, de még is ez van.

Csatolmányok

Üdv. mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy ha teljesen elkészült a fűtési rendszerünk, hogyan kell a nyomáspróbát a fényképen látható készülékkel elvégezni?
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (48.09 KiB) Megtekintve 14014 alkalommal.

Annyit látok, hogy vizet szív fel, majd nyomja tovább. Az egész rendszert ezzel kell feltölteni? Nem csak levegővel kell a rendszert feltölteni?
1d6-podklyuchenie-ruchnogo-nasosa-571x740.jpg
1d6-podklyuchenie-ruchnogo-nasosa-571x740.jpg (33.2 KiB) Megtekintve 14105 alkalommal.


Előre is köszönöm a választ!
Hát a kivitelezőnek azért ezt tudni kellene :shock:
Először levegővel nyomják meg mert ha az szivárog attól még nem fog elázni semmi. Aztán ha nem sziszeg sehol a levegő nem fúj buborékokat a szivárgás jelző folyadékba a kritikus helyeken tehát tömítettnek tűnik akkor kell vízzel feltölteni, teljesen légteleníteni a rendszert, majd jöhet a vizes nyomáspróba. Nyilván akkora nyomással amekkora engedélyezve is van a rendszer elemeire. Viszont a tágulási tartály az hamisítja a próbát (kompenzálja a kisebb szivárgást) ezért azt ki kellene iktatni. Ha másképp nem az egész kazán lezárásával hiszen azt úgy is nyomás próbázták már a gyárban :D
célszerű 24 órát nyomás alatt tartani a rendszert (lehet akár többet is) hogy a kicsi szivárgás okozta nyomásesés is észre vehető legyen. No és nem valami gagyi kínai nyomásmérő órát használni hanem olyant ami hitelesített.
fűt_1.jpg
fűt_1.jpg (42.76 KiB) Megtekintve 13950 alkalommal.
fűt_1.jpg
fűt_1.jpg (42.76 KiB) Megtekintve 13950 alkalommal.
Tisztelt fórumozó társak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Adott ez a fűtési rendszer, az lennne a kérdésem, hogy az miért lehet, hogy 65 fok fölé nem tudom melegíteni a kazánt? Illetve a puffer mintha visszafűtené a kazánt... a laddomatot füstgáz termosztát vezérli, a másik szivattyút csőtermosztát. Kedves hozzáértők, a radiátor körében jó helyen van a szivattyú? Szinte mindenhol az előremenőben van a keringető. De nálam szerintem nem jó lenne ott mert a "biztonsági előremenőn" a szivattyú a tágulási tartályban keringetné a vizet. Mit kellene változtatni ahhoz, hogy a laddomat szivattyúja és a radiátor keringetője ne hassanak egymásra, valamint a házba a begyújtást követően jöjjön a melegvíz ne csak ha a puffer teteje elkezd melegedni. Előre is köszönöm!
Üdvözlöm èrdekelne hogy nekem van egy hunorzedva vrc12 vízteres kandalló beszereltük de 3 radiátor működik 1 nem de levegő nincs benne
Mi nem igazán èrtünk a kandalló hoz 1;5dar a megengedett igazából a próbához 1;5 dárig lehet feltölteni
Sziasztok!
Mivel már régen jártam a fórumon, ezért engedjétek meg, hogy elsőnek minden fórumozónak hadd kívánjak Békés Boldog Új Esztendőt
Most jön a kérés.
A mondás is azt tartja, mikor lyukad ki a kazán? Hát télen. Velünk is ez történt és sikeresen lecseréltük egy Totya kazánra, azonban a nyitott rendszerre a szerelő mindenáron tenni akart egy biztonsági szelepet. Eddig nem volt a régi kazánon, ezért amit produkál az új dolognak tűnik.
Amikor eléri a kazán víz a 68-70 fokot, kattog a rendszer, alatta semmi. A frászt hozta ránk, amíg meg nem találtam a szelepet, mint valószínű "bűnöst". Gondoltam, hogy vszinű állítani kellene rajta nagyobb nyomás eléréséhez, de nem tudom, merre kell tekerni és nem is találtam a neten sem semmi kezelésit. Van a tetején egy nyíl, de a kérdés az, hogy azzal megegyezően balra, vagy ellenkezőleg jobbra kellene nagyobb nyomást engedni a szelepnek. A biztonsági szelep típusa: BRH805
Hálásan megköszönöm bármely fórumtárs gyakorlati tanácsát.
Sziasztok Mindenki!

A kazánbiztonsági szelep után felmerült egy újabb kérdés.
Nem találok sehol támpontot arra, hogy a meglévő 4 oszlopos 60 cm-es lemezradiátoraink milyen teljesítményűek, tagonként. Van erről valahol valami "silabusz", hogy hogyan lehet kiszámítani a régi típusú oszlopos lemezradiátor kazántagok teljesítményét?
Kedves Mindenki!

Van egy jó régi Beretta túrbó kombi kazánunk. Alapvetően rendben üzemel, de ha rendesen felfűti a rendszert, a nyomás 2,5 bar fölé emelkedik (alapból 1,2 körül van) , és ilyenkor víz csöpög ki a rendszerből. Ennek következtében fűtési idényben 5-6 hetenként után kell tölteni. A legutóbbi töltés után arra lettem figyelmes, hogy a nyomás elkezdett növekedni a rendszerben, 1 nap alatt kb 0,1-0,2 bar körül, ezért 3-4 naponta eresztek belőle. Ez kb 4-5 hete megy így. A bemenő csapnál nem érzékelek semmi rendellenest, de arra gyanakszom, hogy itt lehet a probléma. Jól gondolom, vagy lehet egyéb ok is a háttérben?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Én is magam szeretném beszerelni a radiátorokat (tisztán gázkazán fűtéssel), még ebben az évben - de egyelőre még a gáz sincs bevezetve a telekre. Egy hónapja küldtem vissza az aláírt szerződést a gázszolgáltatónak (nkm észak - dél....). Az első kérdésem az lenne a fórum látogatóihoz, hogy: ebben a stádiumban, hogy vissza van küldve (kb 1 hónapja) a szerződés, kinél "pattog a labda" - vagyis kinek van tennivalója: nekem, vagy a gázszolgáltatónak? Tudom, kell csináltatni gáztervet. De, mikor - és én kezdeményezem (vagyis most elmegyek keresni valakit, aki készít ilyen gáztervet) (azt se tudnám, merre induljak el)...vagy a leendő gázszolgáltatóm fog valamit intézkedni...vagy intézkedést kezdeményezni (legalább is annyit, hogy egy listáról válasszak valakit, akinek a tervét feltehetőleg el fogják fogadni?
Az én 'parasztlogikám' szerint ők lépnek, mivel nem tájékoztattak semmi tennivalóról. Pedig, elvileg nekik (is) érdekük, hogy az előfizetőjük legyek (vagy tévednék?)
Az elmúlt télen infrapanelekkel fűtöttem - az tényleg drága. Ahhoz képest nekem még a tisztán csak gázzal való fűtés is 'istenes' lesz.
Írtam már nekik e-mailt is (nem válaszoltak) és rendszeresen hívogatom őket telefonon, de még nem vették fel egyszer sem.
Talán közületek is már végigjárta valaki ezt az utat - aki tud, kérem, 'okosítson' ki.....köszi előre is!! (Sanya)
T sossandor!
Volt már ilyen problémám, valószínűleg a tágulási tartály hibás. Legjobb esetben a nyomását szerelő be tudja állítani. Ha nem, akkor vagy a kazánban lévőt szokták cserélni, de van hogy drágább, mint feltenni egy külsőt.
Üdv!

Tetőtér beépítést csinálunk. 12 éve a szerelők felálltak a 2 csővel az emeletre, de nincs megjelölve, hogy melyik az előremenő, és melyik a visszatérő.
Hogyan tudom legegyszerűbben megállapítani, melyik, melyik?
Köszi üdv R.
Sompi írta: Üdv!

Tetőtér beépítést csinálunk. 12 éve a szerelők felálltak a 2 csővel az emeletre, de nincs megjelölve, hogy melyik az előremenő, és melyik a visszatérő.
Hogyan tudom legegyszerűbben megállapítani, melyik, melyik?
Köszi üdv R.



...megoldottuk. :) egyszerűen megkopogtattuk a pincében.
Teljesen egyértemű volt, melyik-melyik. :)
750 hozzászólás Oldal: 48 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 63 vendég