Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 8 / 50
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 50 Következő
Tisztelt Plaszlo!
Köszönöm az őszinte véleményed a témában első hallásra nekem is idegen volt ez a megoldás. Rendesen átgondolva viszont már nem félek tőle, ráadásul találkoztam egy rendkívül segítőkész szakmáját nem féltő és elismert szakemberrel, aki átnézte a tervemet és átrajzolta-módosította 1-2 helyen. Megtudtam tőle nem én vagyok az egyetlen aki a padláson vezeti a fűtés csövezését és rendesen megtervezett szigeteléssel 0-ra lehet redukálni a hőveszteséget.
Még egyszer köszi a hozzászólást-a lehetséges problémák felvetését.
Üdv:Janmeszi
Üdv
Valami nem ok ha túl nagy eltérések vannak, biztosan beszippantott pár porcicát, vagy valami rovar belefészkelt a nyáron és most belesült fészkestől.
Ha nincs szivárgás, nem gyullad be a gáz ott is ahol nem kéne ( pl az égő alatt ) akkor túl nagy baj nem lehet. Talán egy házilagos kifúvatás valami sürített levegő spray- al meg is oldja, de vigyázz mert ezek a spray-k éghető gázt tartalmaznak és bizony nyilt láng közelében a bajusz és a frizura hamar kárát látja :!: Többnyire bután a töltetük.
Üdv!
Nekem C24-es kazánom volt és azt 2-3 évente rendszeresen szétszereltem és kitisztítottam. Nem olyan bonyolult dolog, de le kell ereszteni a vizet, ami ilyen időben már nehézkes a fűtéskiesés miatt. Ha van a kazán bemenő és elmenő csonkján elzárószelep, akkor igazán nem gond, csak összeszerelés után vissza kell tölteni az elfolyt vízmennyiséget és légteleníteni a kazánt. Nyáron egy jó nyomású, szűkítős slag jó szolgálatot tehet. :wink:
Az égőfej leszereléséhez el kell távolítani a hőcserélőt és akkor kiszerelhető az égőfej, úgy sokkal jobban és alaposabban ki lehet tisztítani, plusz a hőcserélő lamelláit kipucolni és esetleg vízkőteleníteni. A lángképnek egyenletesnek kell lennie, ha nem úgy van, akkor valahol eltömődött, vagy csálén áll az égősor a helyén.

Na igen, a sűrített levegős spray-el tényleg jó vigyázni, nekem már sikerült a porszívómat felrobbantani vele egy számítógép tisztítás alkalmával. :? :lol:
janmeszi írta: Tisztelt Plaszlo!
Köszönöm az őszinte véleményed a témában első hallásra nekem is idegen volt ez a megoldás. Rendesen átgondolva viszont már nem félek tőle, ráadásul találkoztam egy rendkívül segítőkész szakmáját nem féltő és elismert szakemberrel, aki átnézte a tervemet és átrajzolta-módosította 1-2 helyen. Megtudtam tőle nem én vagyok az egyetlen aki a padláson vezeti a fűtés csövezését és rendesen megtervezett szigeteléssel 0-ra lehet redukálni a hőveszteséget.
Még egyszer köszi a hozzászólást-a lehetséges problémák felvetését.
Üdv:Janmeszi


Üdv!

Amennyiben 0-ra lehetne redukálni a hőveszteséget, sokkal jobb világban élnénk. Csak törekedni lehet a 0 érték megközelítésére.

Megosztanád velünk, mik azok a módosítások, amikkel jónak látja a mestered a tervedet? És a házad beosztása is érdekelne, úgy könnyebb elképzelni.
WP_000007.jpg

Üdv!
Nagysokára sikerült feltennem egy rajzot az elképzelt fűtésről. A ház téglából épült 40-es falakkal 10x10m s közvetlen mellette /régebbi építés/4,5x7m külön bejáratú szoba- konyha, de egybe van nyitva ajtóval,így lett 3 szoba,nappali,2 konyha,fürdő,wc. Minden nyílászáró új 5 éve cseréltük /akkor vettük a házat/. Jelenleg gázkonvektorral fűtünk, a rajzon a helység betű mellett K-val jelölve.Igen jól látod mindösszesen 4db, tehát ahol nem jelöltem ott nincs fűtés /fürdő,wc,2konyha/ csak a többi által termelt hő megy be és ennyi.Nagyon rossz így! Sajnos mindig utólag okosabb az ember előtte panelban laktam s nem sejtettem hogy a konvektor ennyire rossz megoldás. Most már tudom fűtés korszerűsítéssel kellett volna kezdeni a felújítást! Már mindegy! Remélem minden látható a rajzon, és a jelmagyarázat is érthető. Várom a véleményeket minden kritikát szívesen fogadok hiszen abból lehet tanulni. A rajzon lemaradt az L=Légtelenítő automata
Köszi:janmeszi
Üdv!
Így már érthető.
Csak egy ötlet, de az jutott eszembe, hogy a vegyestüzelésű kazán vízcsövét rögtön a gázkazánhoz kellene közvetlen bevinni és ott közösíteni a megfelelő szerelvényekkel. Abból indulok ki, hogy egy helyen legyen a hő betáplálása, mert úgy könnyebb beállítani a radiátorokat a szobák hőigényének megfelelően. Ha két helyről megy a meleg betáplálása egy rendszerbe, a kétféle kazán működtetése különböző viszonyokat teremt, így változhat a radiátorok és ezzel a szobák hőmérséklete a különböző kazánok használatával. Másrészt ha egy helyről indul a betáplálás, könnyebb szabályozni, elosztani, esetleg automatizálni a kétféle fűtési módot.
Hello!
Köszönöm a hozzászólást és az ötletet, ami egyébként kiváló, és teljesen ésszerű! Igaz tavasszal fogok neki kezdeni, de addig még 1-2 apróság beszerzésre vár. Egyébként szigetelésnek a következőt gondoltam csőhéj szigetelő 20mm-s fallal aztán kőzetgyapottal betekerni. Vélemény?
Köszi:janmeszi
Üdv!
A padláson nincs födém hőszigetelés? Abba (az alá) bele lehetne fektetni. :D
A kőzetgyapotot inkább a ráfektetném túlnyúlással a héjszigetelésre, mint körbe tekerném, mert így a födémen áthaladó hőt megfoghatná a kőzetgyapot, kevésebb lenne hőleadó felület.
Heló!
A ház födém szerkezete: fa gerendák alul-felül deszkázva, a lakásban a mennyezet vakolva van, a padlás felől viszont valami cementes keverékkel /nem beton/ szigetelve.
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne, adott egy ház amiben egy régi öntvényradiátoros gravitációs rendszer van ,padláson lévő k-tartály. leszeretnénk cserélni a csövezést és radiátorokat lemez illetve 5 rétegű csövezésre A fent említett rendszer 2 éves kazánból és 5 radiátorból áll.A kérdésem a következő ha mindent ugyan ugy kötök vissza akkor működik a rendszer +keringetővel?
vagy mire kell feltétlenül odafigyelnem ,illetve a fentit lecseréljem egy zárt tartájra
A csere a kinézete miatt történne mivel most vettük a házat.

Köszönöm a válaszokat!
Üdvözlet mindenkinek!

Nemrég vásároltam egy családi házat. A ház hasznos alapterülete 96 négyzetméter. A házban gázközponti fűtés van, padló és radiátor fűtéssel. Padlófűtés helységeiben nincs más fűtés. A szobákban radiátor van.
A padlófűtés osztójától 4 körön megy a padlóban a fűtés. Összesen 3 teljes nap és kb 50 köbméter gáz kell ahhoz, hogy a padló elkezdjen fűteni, de még ekkor nem is langyos a hidegburkoló. Az osztónál nincs plusz keringetőszivattyú, csak egy keverőszelep. Mit lehetne tenni, hogy hamarabb melegedjen fel a rendszer? Ez így nem igazán gazdaságos.
A radiátorokhoz 2 osztón keresztül megy a víz. Minden radiátornak saját köre van. A radiátorok pillanatok alatt forróak 60-70 fokos vízzel. Azonban a nappaliban, ahol eddig csak padlófűtés volt, fölraktunk 2 db 60×100-as radiátort. Ezek a radiátorok a korábban falba helyezett, de nem befejezett fűtésvíz kiállásra lettek kötve. Egy cső előremenő, egy cső visszatérő. A két radiátor egymás mellé, sorba lett kötve, az előremenő egy T idommal szétosztva a radiátorokhoz. A kiállásra lett kötve a nappali szomszédhelységébe egy 60×80 méretű radiátor is. Tehát egy ugyanazon körön 3 db radiátor üzemel. Fűtés során a ház összes radiátora teljesen forró, azonban ez a három radiátor alsó harmada szinte hideg. A rendszer többször át lett mosva, és teljesen légtelenítve van. Kipróbáltam, hogy az osztó többi radiátorát elzárom, ekkor mindhárom új radiátor teljesen meleg. Lehetséges, hogy alul van tervezve a rendszer? Mit tehetnék?
A gazán egy Westen Boyler 240 Fi típusú kondenzációs gázkazán, amelyben egy grundfos up15-50 típusú szivattyú üzemel. A szivattyú nem állítható. A rendszer ötrétegű csövekből áll. A padlóban és a radiátorokhoz is 16-os cső megy. Esetleg egy szivattyúcsere segítene? Milyen szivattyúra cserélhetem le, ami esetlen nagyobb vízhozamú és a kazán elektronikájához is passzol?
Ha valamit nem írtam szóljatok és pótolom.
Remélem tud valaki segíteni! Köszönettel, Tibor.
Üdv!

Nem akarlak elkeseríteni, de a padlófűtés ilyen is lesz. Matematikailag, ha utánaszámolsz, egy 10 cm vastag betonréteggel számolva, az 10 m2 területen megközelítőleg 1 m3 tömeg, ami nem kis feladat. Egy nagy előnye viszont van, ha megfelelően alá lett szigetelve, hosszú távon tárolja a hőt. Ezt mindig hőcserélővel szokták megoldani, amennyire én tudom, a padlófűtés csövek lényegesen kisebb hőfokra vannak méretezve. A padlófűtés ilyen természete miatt ma legtöbbször radiátoros fűtéssel szokás kombinálni.
A radiátoros fűtésnél az a probléma, hogy a víz mindig a kisebb ellenállás irányában mozog, az új rákötésnél vélhetően a T idom jóval nagyobb ellenállást jelent, mint már az eddig meglévő radiátorok körei, ezért itt lassabb az áramlás, így a radiátor aljára érve le is hűl. Amennyire láttam ilyet, áramlás szabályzó szelepeket raknak be a az egyes köröknél, és fűtéskor szabályozzák be, hogy egyenletes legyen a víz áramlása az egyes körökben, így a nagyobb ellenállású körön is ugyanúgy folyik a melegvíz.
Az ahogy alulméretezett, ahhoz jóval több adatra lenne szükség, pl. milyen alapterület van fűtve, külső falak hővesztesége (ld mi a falazó anyag), milyen veszteségűek az ablakok, és sorolhatnánk. Mivel a kazán 26 kW teljesítményű, átlagos házra nézve ez elegendőnek tekinthető, olyan 100-120 m2-ig értve, ami fűtést igényel.
De vannak nálam sokkal okosabbak is, főleg vizes ügyben, majd ők még segíthetnek néhány hasznos ötlettel.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Hali!

Értem és nagyon köszönöm. Ami furcsa, hogy bárkivel beszélek, mindenki mást mondd, de leginkább azt, hogy egy jól beállított padlófűtésnek max egy délután fel kell fűtenie.
A ház B38-as porotherm téglából épült, azon 5 cm-es nikecell szigetelés(kb. 45 cm-es falak vannak), alul-fölül szigetelve a ház. Ablakok hőszigeteltek. Ez egy új építésű ház, 2011-ben lett kész. Energetikai tanúsítvány alapján 'B' kategóriába sorolták, ez évben készült.
Az áramlás szabályozót az osztóhoz, az új radiátorok saját körére kellene szerelni? Az a baj, hogy a nappali, konyha, közlekedő egy légtér, ami elég nagy. Pont ezért akartuk a radiátort pluszba, hogy segítsen a padlónak, vagy ha nincs nagy hideg, akkor elég az is. De ez így hatástalan sajnos. Csak radiátorokkal fűtve elég sokat kapcsol a szibai termosztát, sokat megy a kazán. A padlót teljesen felfűtve gazdaságosabbá válik a fűtés?
Még annyit, hogy ha esetleg az osztón lévő radiátorok visszatérő szelepein zárok valamennyit, lehet megoldás az új radiátorokra nézve?

Köszönöm!
Azt ne felejtsd el, hogy a padlófűtés hőfoka sokkal alacsonyabb, mint a radiátorosé. Szakemberek azt mondják, hogy a padlófűtésnél csak annyit szabad érezni, hogy nem hideg! A padlófűtésnek óriási tehetetlensége van, csak akkor hatásos, ha folyamatosan működik. Lassan melegszik fel, de lassan hűl is le.
Ha jól készítették el, akkor az osztónál lehet szabályozni a körök vízáramát és ott kell lennie egy hőfokszabályozónak, vagy keverőszelepnek, ami padlófűtéshez szükséges hőmennyiséget szabályozza.
Szia!

Így is van, a padló osztójánál egy keverőszelep található. Viszont ennek a szelepnek az alsó részéhez, tehát a hideg visszatérő csövén lévő csap folyamatosan zárva van. Beszéltem azzal aki az egészet kiépítette, ő elmondása szerint ennek így kell mennie, mivel így nem hűti a vizet. A padlóba 60-65 fokos vizet engedett, és így melegített valamicskét 3 nap alatt. Holott ő is elmondta, hogy 50 foknál nem kéne nagyobb vízhőmérséklet.
Van esetleg ötlet, hogy milyen megoldással javítható a hatásfok? Mennyibe kerülhetne egy átalakítás?
A szivattyú cserére van valakinek ötlete?
Köszi
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 8 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 153 vendég

cron