Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
696 hozzászólás Oldal: 47 / 47
Ha csobog a víz benne akkor bizony levegős lesz. Kellene lenni rajta egy légtelenítőnek ott ki tudod engedni a levegőt. Többnyire egy csavarhúzóval nyitható-zárható szelepecske szokott lenni.
Sziasztok!

Adott egy téglalap alakú, belül 12,4x7,9 méteres épület, ahova kétcsöves radiátoros fűtést szeretnék kiépíteni kondenzációs kazánnal, 20-as PP-R csőrendszerrel.
A radiátorok (kb. 10 db) és a kazán is a külső falakon helyezkednének el (ablakok alatt), így azt találtam ki, hogy a PP-R csővel a külső falak tövében mennék körbe (összesen 41 méternyi cső), majd térnék vissza a kazánba.

Kérdéseim:
- Használhatok-e mindenhol 20-as csövet? Ötrétegű rendszereknél találkoztam már különböző átmérőjű szakaszokkal egyetlen rendszeren belül (hidraulikai beszabályozás?), ezért merül fel bennem a kérdés.
- Életképes-e ez a megoldás, vagy jobb egy osztó-gyűjtő alkalmazása (eléggé megbonyolítaná a csövezést)? Mind a 10 radiátor beszabályozható megfelelően csak a radiátorokon állítva?
Köszönöm a segítséget!
Szia!
Szerintem ez már nagyon hosszú lesz egyben, nehéz lesz beszabályozni a rendszert. Jobb lenne legalább két részre osztani és valahol középtájon megtáplálni. Igazán az osztó lenne a legjobb, de falon kívüli szerelésnél rengeteg cső lenne a falakon.
A vége felé csökkenő átmérőket a végén lévő radiátorok jobb vízellátása miatt alkalmazzák. Ha egyforma vastagságban viszed, a vége felé már nagyon lelassul az áramlás, nem fog megfelelően fűteni a radiátor.
Üdv

Egy 24kW-os bosch kondenzációs kombikazánnal szeretném megoldani a ház fűtését.
A radiátorokat magam tervezem felszerelni. A kazán középen lenne és onnan kétirányban 2csöves vezeték lenne. Az egyik irányban a kazántól 3m-re lenne egy 600x1000, onnan 8,5m-re egy 600x1400, majd onnan 5,7m-re egy 600x1400-as radiátor.
A másik irányban 1m-re egy 500x1000-es törölközőszárító, onnan 5,3m-re egy 600x1000, majd onnan 6,2m-re egy 600x1000-es radiátor. Milyen vastag csővel kéne megoldani ezt? Acélcsőben gondolkoztam, nem akarok falat vésni.
Valahogy így:

Kép
Sziasztok
FÉG Kazanom van a családi hazamban

Segítséget szeretnek kérni . Családi haz 2 szintes hazban a felső emeleten majdnem az utolsó radiátorbol belülről csöppeneseket lehet hallani amikor beindul a kazán amikor Kikapcsol akkor elmúlik mitől lehet ?
El lehet dugulva a radiátor ki kellene mosnom vagy mi lehet ?
Nem levegős mert legtelenitettem , olyan zavaró mert pont a hálószobamba van..
Köszi ha válaszoltok....
696 hozzászólás Oldal: 47 / 47