Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Vörösréz burkolat tisztítására kérnék tippeket,ajánlásokat.A burkolat jelenleg fekete színű enyhe zöld foltosodással.
Amit el szeretnék érni az az eredeti szín és annak megőrzése.A burkolat kültérben van,kitéve az időjárás viszontagságainak.
Minden tippet szívesen fogadok!
Üdv
Rezet SIDOL nevű anyaggal lehet tisztítani fényes lesz tőle mint a tücsök.....a Ettől léteznek lényegesen drágább fémtisztító szerek is szerintem ugyanazzal a végeredménnyel. Idővel aztán megint fényét fogja veszteni. Talán ha jó minőségű lakkal lefújnád de az sem tökéletes megoldás ráadásul lakkozás után a sidol nem ér semmit később, tehát szeheted le a lakkot is. Ezért aranyoznak, az nem veszti fényét :)
Köszi az infót!Azt elfelejtettem írni,hogy kb. 100 m2-ről van szó és torony fedés.Ekkora felületre sok-sok sidol kellene és az sok-sok pénzbe kerülne.Gyerekkoromban én is szidoloztam éppen elég kilincset küszöb sínt és hasonlókat.Egy olyan tippet hallottam,melynek a működő képességét szeretném,hogy megerősítsétek.Sósav,vagy citrom sav-keverési arányra lennék kíváncsi-utána pedig lúgos,szappanos vízzel való lemosás :
Ipari méretekben más a helyzet :)
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 104 vendég