Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 22 / 24
Üdv!
Az indirekt tárolót fűtéshez használják, a fogyasztási melegvizet szerintem külön menüpontban kell állítani. Mert külön van a fűtési és a HMV hőfokállítási lehetőség.
Lenox írta: Üdvözletem!
Központi fűtés kiépítése előtt állok. A ház 74 nm-es, 3 m belmagassággal rendelkező ikerház. A falak téglából, illetve vert salakból készültek. Lábazat, homlokzat, födém szigetelésre kerülnek, padozat nem, nyílászáró újra cserélve. Van egy új Mika kazánom, azt akarom beépíteni egy osztó-gyüjtős, 7 körös, 7 radiátoros rendszerbe. A régi konvektor helye adott.
A kérdésem az lenne, ha kazánt nem az osztó-gyüjtőre kötném rá, hanem egy 1000 l-es szigetelt puffertartály csőkígyójára, és a puffertartályból keringtetném be a radiátorokhoz a vizet működne- e rendszerem? Igazából vegyestüzelésű kazánt is hadrendbe fogok állítani a puffer mellé, de csak később, és ha már az is meglesz, akkor is lennének olyan hetek, amikor csak a mika termelné a pufferbe a melegvizet. Ez a kazánom már megvan, villanybojlerem is vezérelt árammal, ezért új, kondenzációs kombi kazánt nem szeretnék./egy kicsit drága/


A Mika-t felesleges pufferbe kötni, csak a veszteséget növeled. A vegyestüzelésű kazánhoz kell a puffer, mert ott nem tudod az égés hőmérsékletét hatékonyan, a fűtési igénynek megfelelően változtatni, másrészt a vegyestüzelésű kazán teljes teljesítményen a legjobb hatásfokú, ez sok lenne a radiátorok felé.
Úgy kösd össze a két rendszert, hogy átkapcsolható legyen, de ne keveredjenek egymással.
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni, épp egy nagy lakásfelújításban vagyunk benne ez egy 10x10 es ház lenne a kérdésem az lenne hogy a két első szobába feltennék 2 db 180x60as radiátort amik egy osztó gyűjtőre lennének rákötve és ezek körülbelül 16m-re lennének az osztótól a kérdésem az lenne hogy a 16os ötrétegű cső elége vagy kell a 20-as? A ház többi részébe pedig padlófűtés kerül egy külön osztóval, arra találtam egy jó kis programot ami kiszámolt nekem mindent, csak ez a radiátor aggaszt mert többen mondják hogy a 16-os elég de gondoltam megkérdezlek titeket is hátha lenne egy jó tanácsotok. Előre is Köszönöm! :)
Üdv.

Jó rég nem történt itt semmi, de hátha...
A következő problémám, van:
Konvektoros fűtést alakítottam át tavaly kondenzációsra, azaz egy jó ismerősnek, barátnak gondolt szerelő végezte a munkákat, illetve hozta a szükséges anyagokat. Terv dokumentáció készült, e-on nál leadva.
villany részét is ő rendezte, de a papírok szintén hozzá mentek.
A problémám a következő: sajnos semmi írásos megegyezés, megbízás nem született közöttünk illetve számlám sincs semmiről.
A kedves ismerős pedig előttem ismeretlen okok miatt közel 1 éve húzza az átadást, de még mindig semmi.
Milyen megoldást tudnátok javasolni, hogy végre tovább léphessek?
Természetesen ki is fizettem már mindent ...
Üdv!
Elég nagy a bizonytalansági faktor. A Kedves ismerősnek volt jogosítványa a munkához? Szabályos tervet adott le, vagy csak mondta? Ha az Eonhoz az elmondása szerint leadta, akkor ott is rá lehet kérdezni, hogyan áll az engedélyeztetés. Lehet semmi nem ment be hozzájuk.
AZ új szabványok miatt az elektromos bekötés szabályosságáról is szakvélemény szükséges, ezt utólag villanyszerelővel is el lehet készíttetni, sajnos ilyenkor megint ki kell fizetni a szakvéleményt.
Valahogy elő kellene keríteni a jóembert, mert úgy néz ki, valami nagyon nem stimmel. Van rá esély, hogy semmit nem adott le hivatalosan, csak elvégezte a munkát és felvette a pénzt. Az is lehet, majd kiderül, nem is szabályosan készítette el.
Sajnos, ha semmit tervet nem készített, vagy készíttetett, akkor újra kell kezdeni az egészet az engedélyeztetéssel. :(
Kissé bonyolult a helyzet:

Több helyen is készített már fűtést, de kiderült a főnöke nevében végezte a munkát. Vagyis a papírokat, illetve az átadást a főnöke rendezte. (Azt, hogy ezt ő hogy rendezte fogalmam sincs).
Az elektromos bekötés szabályosságáról is szakvéleményt az általa javasolt villanyszerelő végezte az eph tanúsítványt viszont szintén neki adta át.
Tervező volt, a tervek e-on által engedélyezve nálam vannak.
A tervezővel is beszéltem már, mert először arra hivatkozva húzta az időt, hogy kéményt kell csinálni a fali kivezetés helyett.
A tervező szerint így rendben van át kell adni...
Üdv mindenkinek!
Új vagyok a fórumon és segítséget,tanácsot kérnék.
Adott egy vegyestüzelésű kazánnal fűtött,nyitott rendszerű gravitációs fűtésrendszer,vastag csövekkel.A kazán egy 1 éves Totya40-es kazán,a ház 85nm,szuterénes kockaház,a kazán a pincében.Ezt szeretném átdolgozni egy kicsit,puffertartállyal beiktatásával.Annyi problémám viszont van,hogy a puffert,vagy puffereket kicsit tavolabb tudnám elhelyezni a kazántól,kb 3-3,5m.Azért írtam puffereket,mert a belmagasságom itt kb 180-185 cm,és hát a 40kw-os kazánhoz,minimum 1300l-2000l puffer kellene.A kerdésem az lenne,hogy kivitelezhető ez egyáltalán?.Ha valaki tud esetleg tanácsot adni,azt megköszönném.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szép napot . Olyan kérdésem lenne ,hogy meglévő radiátor mellé szeretnék még egyet tenni ,hogy a kettőt , flexibilis csővel össze lehet -e kötni ? Nem jelent később problémát ? Köszönöm a választ. Üdv theó.
A kapcsolási rajzokon (futesuzlethaz, ill. VGF 2013/április) szivattyút látok a puffer és a kazán között, vagyis a kb. 3 méter még jó. Erős biztosítás kell a zárt rendszerhez, ha azt választják. Mindenesetre a puffer ad egy kevés víz utánpótlást esetleges jobban megrakott tűztérhez. A kazántípushoz meg szokták adni, hogy egyszerre mennyi tüzelőanyagot lehet betenni. A tűztér 1/3-1/2 térfogatát lehet megrakni begyújtáskor, felül gyújtjuk meg, és felül adunk több levegőt. Túl gyors égés alsó levegővel történik.
Meglévő épületnél a szállítási útvonalat méretarányos rajzon lehet kimérni, és a szokásos ajtónyílásokat véve, kb. 500 literes tartályt lehet bevinni egy 80x210 cm-es ajtón. A típusok közül a Hajdu, és Concept a legismertebb. Ez kb. 2 -3 db tartályt jelent.
Előzetesen egyenlőre a fenti kapcsolásokat lehetne meggondolni.
Szép napot.Láttam egy egyszerűsített fűtési módot.Gázboyler volt egy szivattyú közbeiktatásával és az fűtötte a lakást.A boyler hőfokszabályozó 60 fokra volt állítva.Rendszerként volt összeállitva vizkivétel nem volt.Ok ez a megoldás?
Ha a bemutató címe az volt hogy " Mit NE csináljunk" akkor igen :)
Aki keresi a bajt az meg is szokta találni......
robi256 írta: Szép napot.Láttam egy egyszerűsített fűtési módot.Gázboyler volt egy szivattyú közbeiktatásával és az fűtötte a lakást.A boyler hőfokszabályozó 60 fokra volt állítva.Rendszerként volt összeállitva vizkivétel nem volt.Ok ez a megoldás?


Sok mindent meg lehet csinálni és működhet is, még ha nem szabályos. Alapvetően a cirkónak és a gázbojlernek is egyezik a működése, vizet melegít. Ez csak egy demo volt, hogy lehet így is, vagy a szükség adta megoldás?
Ha a megfelelő biztonsági berendezések megvannak és a vezérlés is hajlandó így működni akkor különösebb indokot nem tudok mondani, miért ne lehetne megcsinálni. Ha a szivattyú tud olyan vízáramlást generálni, ami az átfolyó vizet helyettesíti és beindítja a fűtést, valamint a modulációt sem borítja meg, hogy melegebb a visszatérő víz, mint a hálózati csapvíz hőmérséklete, akkor működhet. Alapvető biztonsági berendezések (nyomás és áramlás érzékelés, kimeneti vízhőfok szabályozás, túlmelegedés elleni védelem) egy korszerűbb átfolyós vízmelegítőben is be vannak építve, de a kiegyenlítőtartályt és biztonsági szelepet már a fűtési rendszernek kell tartalmaznia.
Szerkezetileg az átfolyós gázmelegítő intenzívebb, de rövidebb ciklusokra van méretezve, kérdés fűtőeszközként hogy hat az élettartamára? Gondolom nem véletlenül fejlesztették külön az átfolyós vízmelegítőt és a cirkót.
Petrosz írta: Üdv mindenkinek!
Új vagyok a fórumon és segítséget,tanácsot kérnék.
Adott egy vegyestüzelésű kazánnal fűtött,nyitott rendszerű gravitációs fűtésrendszer,vastag csövekkel.A kazán egy 1 éves Totya40-es kazán,a ház 85nm,szuterénes kockaház,a kazán a pincében.Ezt szeretném átdolgozni egy kicsit,puffertartállyal beiktatásával.Annyi problémám viszont van,hogy a puffert,vagy puffereket kicsit tavolabb tudnám elhelyezni a kazántól,kb 3-3,5m.Azért írtam puffereket,mert a belmagasságom itt kb 180-185 cm,és hát a 40kw-os kazánhoz,minimum 1300l-2000l puffer kellene.A kerdésem az lenne,hogy kivitelezhető ez egyáltalán?.Ha valaki tud esetleg tanácsot adni,azt megköszönném.
Segítségeteket előre is köszönöm.


Üdv!
Puffert azért telepítik a lehető legközelebb a kazánhoz, hogy gravitációs cirkulációval is működjön áramszünet esetén. Minél távolabb van, annál lustább, mivel nincs olyan szintkülönbség közöttük, mint a kazán és a radiátorok között. Megoldható, de akkor az áramszünet védelmet meg kell oldani hosszú üzemű szünetmentes tápegységgel, vagy vastag csövekkel a kazán és puffer között, hogy minél kisebb legyen a csőrendszer ellenállása a keringő vízzel szemben. Kerülni kell a felesleges kanyarokat a csőrendszerben, mert ezek is csökkentik az áramlást.
theo írta: Szép napot . Olyan kérdésem lenne ,hogy meglévő radiátor mellé szeretnék még egyet tenni ,hogy a kettőt , flexibilis csővel össze lehet -e kötni ? Nem jelent később problémát ? Köszönöm a választ. Üdv theó.


Üdv.
Nem biztos, hogy eléri a várt eredményt, mert ha a csövezés egy fűtőtestre lett számolva, nem lesz olyan vízáram, ami mindkét fűtőtestet megfelelően ellátná melegvízzel. Így előfordulhat, hogy lesz két langyos fűtőtest, de még lehet ez sem, mert a flexi csövezés a csatlakozó elemeivel jobban lefogja a vízáramot, mint a sima csövezés.
Üdv!
Segítségre lenne szükségem. Most költöztünk, a fűtést egy Totya 20s kazán szolgáltatja. Cseréltem rajta huzat szabályozót, új a keringető szivattyú, a cső termosztát. A problémám az, hogy 60-70 foknál feljebb nem tudom állítani, mert túl meleget csinál a házban, viszont úgy tudom, ez nem jó a fűtőtérnek, kátrányosodok is rendesen. A tűzifa nem két éves, de száraz. 40nm-en van 9 radiátor, lehet, hogy sok? Puffertartály nincs, többen mondták, hogy ekkora helyiségre felesleges, bár egyelőre anyagilag nekem is nagyobb kihívás lenne beszerezni/beszereltetni. Termosztátos radiátorszelepre gondoltam addig, zárt rendszer van, de nem egy ágon vannak a radiátorok, úgyhogy ha csak minden másodikra tennék, akkor az még nem nyomja szét a kazánt, igaz? Mert a többi teljesen nyitva lenne, ott még tud keringeni a víz.
Véleményekre lenne szükségem és tanácsokra, köszönöm.
354 hozzászólás Oldal: 22 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég