Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
102 hozzászólás Oldal: 2 / 7
Végül is működnie kell így is, a lépéshanggátlás csak a párnafák alatt valósúl meg, bár a hangszigetelésben a nem terhelt, köztes rész is szerepet játszik. Ajobb teherelosztás érdekében kicsit szélesebb talpakra helyezd a párnafákat, hisz erre a vékony részre támaszkodik az egész rendszer. Az Isover 1"-os, 12 cm-es alátétdeszkával számol.
A párnafák távolsága egymástól 40 cm, ehhez jobban jönne ki a Quattro:
Egy fontos szerep – egy fontos tekercs
Az ISOVER QUATTRO tekercseket a faszerkezetû padló 40 cm-es
párnafaköz méretéhez 41,5 cm szélességûre gyártják. A párnafák közét
teljesen kitöltõ, befeszülõ, hézagmentes szigetelés a legjobb hõés
hangvédelem. A kivitelezés egyszerû és gyors.
A 10 cm, 8 cm és 5 cm szigetelõanyag vastagságok megegyeznek a
párnafa magasságokkal akár van alátétdeszka, akár nincs. Az ún. 5/8
stafli járatos párnafa méret. Az ISOVER QUATTRO-t egyszerûen a
párnafák között ki kell tekercselni – és kész!


Quattro.jpg
Quattro.jpg (29.69 KiB) Megtekintve 8595 alkalommal.
Én is a Quattro-ra gondoltam először, de aztán beszéltem az Isover képviselőjével, aki az Akuplat-t javasolta, mert kedvezőbb az ára, és hangszigetelésre jobb. Mivel az alsó lakrész is fűtött, ezért nem a hőszigetelés az elsődleges szempont. Szerintem ez így jó lesz.
Üdv !

Megint agyaltam kicsit ezen a padló dolgon, pontosabban az alapréteggel kapcsolatban. Tegnapelött vettem Novipro E20 nevű kész betont egy másik munkához, de maradt egy kicsi, így kipróbáltam egy kisebb felületen, hogy hogyan tapad az aljzatbetonhoz. Nos elég jó stabil felületet adott, így arra gondoltam, hogy a homok helyett ezzel csinálnám a felület kiegyenlítését 2-3 cm vastagságban. Igaz, hogy drágább, de szilárdabb felületet ad a homoknál. Erre jönne az Isoveres párnafás álpadló, amit már korábban kitaláltam. Mi a véleményetek erről?
A vékony betonfelületnek egy hátránya van, hogy könnyen berepedezik. Konkrétan nem dolgoztam ezzel az anyaggal, de hasonlóval igen. Szerkezeti betonnak nem jó, de az aprószemű kivitele miatt jó lehet kiegyenlítésre vékonyabb rétegben is. Alaposan tisztítsd le a régi felületet portól, kosztól. Bár a beton nem köt a már megkötött betonhoz, de valami tapadást így el lehet érni.
Ehhez a nagy felülethez sok beton fog kelleni és ezt lehetőleg minél nagyobb felületeken egyhuzamban - folyamatosan - teríteni. Érdemes annyi rátartást hagyni, hogy a legmagasabb részeken is legyen 1-2 cm-es rétegvastagság. A zsákon lévő kép alapján lehet vékonyabb rétegben is teríteni, de nem találtam semmi érdemlegeset a neten róla. Nem tűnik drágának, de jó sok zsákra lesz szükséged.
A 2-3 cm-t minimum vastagságként gondoltam és a kb. 100nm felületet 4 részre osztva betonoznám, így dilatáció is lenne, meg pihenni is tudok közben :-) Sajnos én sem találtam több infót a neten erről a betonról, de majd a Platform-ban is rákérdezek az ötletemre, mert ott vettem (640Ft egy 40kg-s zsák) Esetleg öntök alá valamilyen kötőanyagot (?).
Nem tudom léteznek-e olyan kötőanyagok amik a nedves betont hozzákötik a régihez. :shock: :roll:
Az alapos előkészítéssel és a precíz munkával "alátétnek" elvileg elegendőnek kell lennie. Jól össze kell tömöríteni a lerakásnál és akkor a hordozóréteg legkisebb mélyedését is kitölti. Ilyen alátámasztással nem szabadna repedeznie, ha nem tud mozogni a terhelés hatására. Igaz arra is kell gondolni, hogy a párnafák sávokban terhelik a betont.
Kötőanyagként arra gondoltam, hogy pl. aljzatkiegyenlítők alá is szoktak kenni valamilyen kötés javító anyagot, de szerintem ide nem kell, legfeljebb nedvesítem az alapfelületet.
Nos egyelőre nem felhőtlen az örömöm, mert amit tegnapelőtt próbaképpen csináltam, azt most szinte kézzel fel bírtam szedni. Igaz, hogy csak seprűvel tisztítottam meg egy nagyon kis felületet és nem nedvesítettem meg előtte, talán a keverési arány sem volt a legjobb. Valószínűleg veszek 2 zsákkal és kipróbálom 1-2 nm-n vastagabb réteggel. Lehet, hogy kéne bele vasháló is?
Írtam, hogy a megkötött betonhoz nem köt az új beton, így ezt ne is várd el tőle. Itt nem szerkezeti beton kell, hanem szintező, aminek nincsenek olyan szilárdsági követelményei, mint a szerkezeti betonnak. Próbáld ki amit írtál, hogy 1-2 m2 leterített, alaposan bedolgozott beton ha teljesen megköt(!!), mennyire lesz terhelhető. Tehát ne azt nézd feljön-e vagy sem, hanem ha megterheled elkezd repedni, vagy sem. Hagyd egy hétig kötni legalább, majd néhány gerendát - párnafákatt imitálva - fektess el rajta és azt pakold meg úgy rendesen. Ha 1-2 hét múlva sem reped meg alatta, jó lesz hosszabb távon is.
Ez a réteg csak a felületi egyenetlenségek kiszintezésére hivatott, amennyiben teljesen felfekszik a régi felületre, a rá ható erőt teljes mértékben át kell adnia az alatta lévő rétegnek. Amennyiben nem tud le-fel, vagy oldalra mozogni, akkor a padlószerkezetet meg kell tartania repedés nélkül, esetleg még egy kis cementet belekeverve tudod erősebbé tenni. A vasháló erősebbé teszi, de akkor normál betonnal készíts legalább 5 cm-es réteget.
No, felhívtam ma a Baumit egyik műszaki kollegáját. Két terméket ajánlott, az egyik az Alpha 2000 önterülő esztrich, de ahhoz speciális keverőgép kell, sima betonkverőben nem lehet keverni, ráadásul drágább is. A másik az E 225, ezt is minimum 3cm vastagságban kell teríteni, miután a Grund nevű alapozóval lekentem a födémet. Még megérdeklődöm, hogy a Novipro-t hogyan lehet bedolgozni, aztán lassan el is kéne kezdeni a melót...
Közben találtam ezt is : http://www.izonil.hu/esztrichbeton.php
Jól hangzik. 8)
Ezzel egyszerűbbé válik az egész, megfelelő vastagság és simaság esetén lerakhatod rá a parkettát. Esetleg a betonba párnafákat fektetve (bebetonozva) szegelhető a padló.
Már nem gyártják :(
Viszont találtam ezt : Ökocell Mix, 500kg/m3 a 2000kg/m3 esztrich helyett

http://down.archicentrum.hu/58/tadatlap ... egid%5D=58
Nincs szerencsém, a Baumix kft. egyetlen telefon vonala sem él, pedig még van/volt nekik az Ökocell Csend nevű cucc, ami a legjobb megoldás lett volna 100kg/m3 ! sűrűséggel.
102 hozzászólás Oldal: 2 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég