Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Tavasszal vásároltuk, használtan az elöltöltős Indesit mosógépünket. Mostanság probléma van vele. Először a szívattyúja zúgott, de az mintha abbamaradt volna.. A dob nagyon hangos lett, főleg amikor centrizik. Mintha valamivel súrlódna menet közben. Talán csapágyas lehet?? Másfél hónapig gyönyörűen ment, szépen mosott, alig volt hangja. Ma viszont sírva vettem ki a fehér ruhákat belőle, amikor lejárt. 70 fokon mostam őket. Csupa fekete pöttyösek a ruhák. Van csíkban is, olyan, mint a gépolaj. Nézem belülről a dobot, ott is olyan, ahogy törölgetem egy ronggyal. Nem is tudom mi lesz a ruhákkal így. Mi lehet ez? Érdemes megnézetni egy szerelővel, vagy inkább dobjam ki? Nem tudtunk újat venni, de már bánom, hogy inkább nem rakosgattuk össze a pénzt egy újra. Mostanra már össze is jött volna.. Annyira mérges vagyok! Segítsetek légyszi!
Nyugi, nyugi, nem olyan nagy a baj. :wink:
Minden bizonnyal a dob tengelyének szimeringje adta meg magát, így a víz be tud folyni a csapágyba és a 70 fokos mosóvíz kimosta a zsírt belőle. Javítható a hiba, ki kell cserélni a szimeringet és a csapágya(ka)t is, mert az erős hang a kenés nélküli, kopott csapágy jellemzője. Ezért még kár lenne új gépen törnie a fejét.
A ruhákból a zsírt mivel lehet kíméletesen kioldani, arra csak tippem van, be kell áztatni erős mosószeres vízbe, hátha kioldja belőle a zsírt.
Plaszlo írta: Nyugi, nyugi, nem olyan nagy a baj. :wink:
Minden bizonnyal a dob tengelyének szimeringje adta meg magát, így a víz be tud folyni a csapágyba és a 70 fokos mosóvíz kimosta a zsírt belőle. Javítható a hiba, ki kell cserélni a szimeringet és a csapágya(ka)t is, mert az erős hang a kenés nélküli, kopott csapágy jellemzője. Ezért még kár lenne új gépen törnie a fejét.
A ruhákból a zsírt mivel lehet kíméletesen kioldani, arra csak tippem van, be kell áztatni erős mosószeres vízbe, hátha kioldja belőle a zsírt.


Plaszlo, köszönöm, hogy válaszolt!
A ruhák nagy részéből kijöttek a pöttyök, kézzel kidörgöltem.. Közben egy másik oldalon is felvetettem a problémám, ott azt írta valaki, hogy gombás lerakódás.. egy másik válaszoló pedig azt, hogy lehet, hogy bomlik szét valamelyik cső, s ezáltal az került a ruhákra. Javasolták a magas hőfokon való átmosást trisóval, de én azt erősnek érzem, hogy ilyet tegyek a gépbe. Így maradtam a hipónál, illetve az ecetnél. De a dobban a réseknél most is van pici folt, ahogy megtörlöm. Tehát egy szerelő mindenképp jól jönne. Esetleg egy tipp arra, hogy mennyiben fájna ez nekem? Nem vagyok tájékozott ebben sajnos. Köszönöm még egyszer! :)
A gombás fertőzés szerintem kizárva, egy rendszeresen használt mosógépben nem tud ilyen foltot hagyó gombatelep kialakulni. A magas hőfokú mosás és a mosószerek elpusztítják. A csövek gumiból vannak, ha kezdenének szétesni, inkább elengedik a vizet, de nem hagynak ilyen foltot a ruhán.
A centrifugáláskor hallható magasabb zajszint utal a csapágy hibájára, amit már leírtam.
Összeget nem tudok mondani, a csapágyak darabonként, minőségtől függően 1-2 eFt., a szimering 1000 Ft. körül lehet. De a gyári alkatrészek mindig drágábbak, főleg ha a komplett agyat tudják vinni: csapágyház, csapágyak, szimering, hajtótengely. Ezen felül a munkadíj is elég magas szokott lenni, 10 eFt. alatt biztos nem ússza meg. :( :(
De még mindig olcsóbb, mint egy új mosógép. Ha nincs más hibája a gépnek, vagy előrehaladott rozsdásodása, akkor megéri megjavíttatni.
Pontosan milyen típusú a gép?
Közben keresgéltem, az Indesit mosógéphez való középrész 5 eFt. körül, míg dobcsillaggal együtt 7-10 eFt. körül van (de találtam 20 eFt. felettit is). Típus hiányában csak tájékoztató jellegű árak. Erre a munkadíj kiszállással együtt megint 5-7 eFt. körül várható.
Kedves László!

Köszönöm szépen a segítséged!
A típus pontosan egy Indesit WI 142. Ilyen: http://www.huishoudwinkel.nl/images/artikelen/Indesit_gr_WI142.jpg

Nem rozsdásodik, egy helyen lett lejavítva, a mosószer adagoló alatt egy pici rész. Abszolút szép a gép még most is, de ugye ez csak a külső. Nem értem miért adta meg magát ennyi idő után. Novemberben mindenképp sort kerítünk a szerelőre. Remélem. Azt figyeltem meg még, ha kevesebb ruhát teszek bele, akkor nem lesznek foltosak a ruhák. De biztosan olaj, mert a szaga is olyan.

Van egy szerelő egy szomszéd faluban, de ő nagyon drága, a kiszállásért is 5 ezer forintot kér el, alig pár km.. Mást nagyon nem tudunk mifelénk, de érdeklődöm addig.
Sajnos ez bármelyik géppel előfordulhat, akár garanciaidőben is ha meghibásodik a szimering. Elég mostoha körülmények között kell dolgoznia, érthetően idővel elfárad.
Később a foltosodás elmarad, ha az összes kenőanyagot kimosta a csapágyakból és lassan meg fog jelenni a víztócsa a gép alatt, ha az a típusú középrész van benne, aminek mindkét oldalán van szimering. Szerencsésebb esetben a víz kifelé mossa a csapágyzsírt és nem az üstbe, hanem a gép alá folyik, de ez a kialakítástól függ. Sajnos a neten nem találtam letölthető szervizkönyvet amiben meg tudnám nézni a típusát.
Kiszállást mindenhol kell fizetni, van ahol városon belül is elkérnek ennyit. :(
3 ismerősömből 3-nak ment tönkre a garancia lejárta után kb 2-4 hónapon belül az indesit mosógépe úgy, hogy a jav ktsg min 40e lenne. Lehet, hogy véletlen, de ha most működik gari lejárta előtt gyorsan adj túl rajta sztem. üdv
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 209 vendég