Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
88 hozzászólás Oldal: 5 / 6
Üdv!
Történt valami a fűtésrendszerrel - átalakítás, karbantartás, javítás, akármi - a kattogás kezdetet előtt? Valamihez kötni kellene a kattogás kialakulását, hiszen fűtés előtte is volt.
Üdv! Köszi a gyors reagálást!

Igen, azt én sem értettem miért jelentkezett a kattogás január végén, miért nem mondjuk a fűtési szezon elején.
Az indoklás az volt, hogy mivel nyáron nyílászárókat cseréltek az egész házban, emiatt lejjebb kellett venni a fűtést miután már nem volt olyan hideg. A mi kazánunk állítólag úgy működik, hogy ilyen esetben szakaszosan kapcsol ki és be, így elkezd a hideg meleg váltakozásától tágulni a fűtéscső. Valahol nem engedi valami ezt a tágulást, de sajnos nem lehet kideríteni, hogy hol, mert a cső kiválóan vezeti a hangokat.
Központi fűtéses paneleknél azért nincs ilyen gond szerintük, mert ott egyenletes a fűtés.
Én minden elhiszek, mert nem értek hozzá, de szerintem ha ez lenne az ok, akkor régebben is jelentkezett volna a probléma, mivel gondolom ősszel és tavaszzal máskor sem kellett annyira fűteni, mint télen...

Már az is megfordult a fejemben, hogy végső esetben szigetelem valahogy a csöveket, bár nagy a gyanúm, hogy azzal semit nem érek :(
Marha nagy segítség lenne, ha valaki egész pontosan meg tudná állapítani, hogy honnan terjed a hang.
Üdv
Jól mondja a szerelő. Valamelyik fali átvezetésben meg van szorulva a cső ahol ha hőtágul ropog mert valaminek engedni kell, és hát van az az erő amitől megmozdul az is ami nagyon szoros csak hát ez hanggal jár. Baromi nehéz megtalálni mert több tíz lehetőség is van ráadásul a vas nagyon viszi a hangot ezért be is csaphatja az embert. A tuti megoldás a teljes vezeték és az átvezető hüvelyek cseréje de ez egy vagyon, vagy találomra beépítgetni kompenzátorokat aztán vagy sikerül vagy nem elsőre, de ez is komoly summa és hát vízteleníteni kell a rendszert minden megbontás előtt. Talán módszeres hallgatózással és némi szerencsével megtalálható a pontos hely de szerintem a por és a kosz kipiszkálása kevés a tartós csendhez mert jóval nagyobb erők kellenek a ropogáshoz mint amit a kosz tud egy falon átdugott csövön szorítani. Nekem (ugyan családi ház) csupán hullámpapírral lettek betekerve a csövek a fali átvezetéseknél amit szigszalag rögzitett majd vakolás után a falsíkban körbe lett vágva, de se nem repedezik a vakolat körülöttük se nem ropognak a csövek.
Ja és egy panelházban nem bniztos hogy mindenki örül ha becsengetsz hogy halgatózni jöttél, ráadásul ha ezt egy csavarhúzóval teszed úgy hogy a csavarhúzó hegye a vascsőhöz a nyele a füledhez szorul még egész érdekes dolgokat is hallhatsz :)
Talán érdemes kenne nekem is hullámpapírral, vagy valamivel kitömködni a cső és a hüvely közti részt, de annak is csak úgy lenne értelme, hogy az összes lakó megcsinálja. Csak sajnos úgy vettem észre mást nem annyira zavar ez az egész, fölöttünk például nem alszanak abban a szobában, de azért majd fölvetem nekik.

A kompenzátoros lehetőségnek utána olvasok.

Még azért reménykedem, hogy a fűtési szezon elmúltával történik valami: víztelenítik a rendszert, kazánt átnézik, valamilyen karbantartást végeznek... És újraindításkor talán nem lesz ennyire zajos éjjelente. Addig is marad a füldugó vagy a másik szobában lévő kanapé (még az a szerencsém, hogy van egy másik szoba, ahol nem annyira hangos).

Végső esetben marad az elköltözés, ami már egy bonyolultabb ügy:(
Ja és neked is kösz a kommentet! Üdv!
Hol kell a nyomást megszüntetni a gázkazánban ugyanis ki kellene tisztítani a hőcserélőt, kb. 1 liter víz kiengedése után sem csökkent a nyomás F-14 hibakódot jelez a kazán ami túlmelegedést jelez, hogy tudom ezt megszüntetni, kérek ebben segítséget, ötletet. Köszönöm.
Üdv!
Egy liter víz kevés a nyomáscsökkenéshez, mivel a tágulási tartályban van elég víz a pótlására. Jó esetben a kazán fűtési körének be és kimeneti pontján lett felszerelve golyóscsap, amivel a kazánt le lehet választani a fűtéshálózatról. Utána a légtelenítővel el lehet engedni a nyomását a hőcserélő leszereléséhez, de a hollandik meglazításával is elmegy a nyomás.
Sajnos, ha nincs elválasztva a kazán a fűtésrendszertől, akkor a kazán elhelyezésétől függően akár a teljes vízmennyiséget is le kell engedi.

A túlmelegedést átmenetileg maximális lángintenzitás csökkentésével is meg lehet oldani, de ehhez már szerelő szükséges, mert a gázszerelvényekhez csak szakember nyúlhat. Ilyenkor lassabban fűti fel a vizet, de talán nem éri el a kritikus hőmérsékletet. Másik megoldás a szivattyút magasabb fokozatba kapcsolni, ha éppen nem azon van gyárilag. :roll:
Sziasztok. Tegnap felszereltek egy Immergas nike star 24 kw is nyitott égésterű kombi gázkazánt és az lenne a kérdésem hogy mikor indúl a fütés vagy csapnyitásra elkezdi melegíteni a vizet akkor pár másodpercig búgó hangot ad. Majd elhalkúl és szép csendben teszi a dólgát. Az esetek kb felében fórdúl elő.Ez gondolom nem nórmális de nem tudok rájönni hogy mi a gond ill. a szerelő is csak a fejét vakarta.
Segítséget szeretnék kérni. Egy társasház 4. emeletén lakom. Mióta korszerűsítették a fűtést és felszerelték a szabályzókat kibírhatatlanul hangosan zúg a víz a lakás minden pontján ahol van radiátor. 4-es és 5-ös fokozaton enyhébb és hidegebb időszakban is zúg, azok alatt nem, de enyhébb időszakban, mint a mostani 3-as alatt nem is fűt (mintha nem jönne fel ilyenkor a víz). Hidegebb időszakban 3-as fokozaton is fűt valamennyit, de ilyenkor jellemzően 4-es fokozatra kellene kapcsolni, hogy elég meleg legyen a lakásban.
A Főtáv tavaly kijött és visszavett egy fokozatot a kazánon, így a csökkent a fűtés ereje és a zúgás is, de félő, ha még lejjebb venné, akkor nem lenne elég erős a nyomás, hogy feljöjjön a negyedik emeletre a víz (?).
Mit lehetne tenni? Plaszlo hozzászólása alapján a szelepek cseréje sem biztos, hogy megoldja a problémát.
Üdv!
A zúgást a vízáramlás okozza. Minél nagyobb a szivattyúnyomás és minél jobban megtörik a víz útja, vagy szűkebb helyen kell átmennie, annál hangosabb. Egy erősebb szivattyú is zajosíthatja a fűtést, mert erőteljesebben nyomja át a vizet a szűk helyeken és ez nagyobb hanggal jár. Ugyanez a helyzet, amikor a legtöbb automata szelep a meleg időjárás miatt zárva, vagy éppen nyitva van, így a csövekben emelkedik a vízsebesség, hacsak nem adaptív szivattyút szereltek fel ami a fűtési (víz) igénynek megfelelően szabályozza a vízszállítást.
A szelepek minősége is sokat számít, minél nagyobb a tömege a szerelvények és nagyobb a szelep áteresztő képessége, annál csendesebb a működése. (Ugyanez a helyzet a karos vízcsapoknál.)
Szóval rengeteg apró tényező összjátéka határozza meg egy fűtési rendszer zajosságát.
Köszönöm a választ!

Ha jól értem, akkor elsőként a közös képviselőnél kellene érdeklődni, hogy adaptív szivattyú van-e felszerelve és ha nem, nála jelezni, hogy igény van a lecserélésére. Mi számít a szelepek között nagyobb tömegűnek, milyen szelepek javasoltak? Az lehetséges, hogy csak a negyedik emeleten jelentkezik ilyen mértékű zúgás, mivel magasabb fokozatra kell kapcsolni, hogy ide is feljöjjön a víz?
Sziasztok!

Végre találtam egy ilyen fórumot.

A gond a következő:
Tágulási tartályból elfogyott a víz (nyitott rendszer, sajnos az egyik radiátornál csöpög az elzáró csap, így a tél folyamán szépen ki lett öntögetve a víz), mai napon ami még volt benne, leengedtem, majd újra feltöltöttem. Baxi fourtech gázkazán van, viszont elég jól hallható levegő van benne, nem kevés. Így nyilván a vizet se melegíti normálisan. Kérdésem, hogy miképp lehet ezt légteleníteni? Lehet egyáltalán? Vagy mit csináljak vele?
Szia!
A szivattyú felett van automata légtelenítő szelep, annak elvileg ki kellene eresztenie a levegőt. Nézd meg a szelep kivezetése nincs-e elzárva.

https://www.google.hu/search?q=baxi+fourtech+24+manual&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=NHzBWLe0DNHR8gfEx7TwAg

27. oldal, 15-ös tétel.
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:

Saunier Duval Renova gázkazánunk eddig hibátlanul működött, de reggel óta a bekapcsolás utàn zajos búgó hangot ad kb. 4 percig, utàna teljesen zajmentesen fűt. De minden egyes bekapcsoláskor kezdődik előről. Nem tudjátok mi lehet a baj?
Köszönöm.
88 hozzászólás Oldal: 5 / 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég