Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
88 hozzászólás Oldal: 4 / 6
Üdvözlöm!

A segítségüket kérném. Van egy gázkazánunk ami gravitációs-nyitott rendszerbe van kötve. Idén télre beállítottunk egy vegyes tüzelésű kazánt is amihez Grudfos keringető van szerelve.
A probléma az, hogy amikor fával fűtünk a szivattyú hangja második napon nagyon hangos, és rendszerint után kell tölteni a radiátorokba is a vizet. Nem ereszt sehol, a víz is max. 50 fokos szokott lenni. Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt elpárologna. A kiegyenlítő tartályunk 30 literes.
Mit tudok tenni, mert most nem a gázszámlám nő, hanem a vizem?!
Előre is köszönöm válaszukat.
Erika.
Üdv
Ha jól értelmezem a problémát akkor azért zajos a fűtés mert elfogy a víz két nap alatt a rendszerből és levegősen már csak zajosan tudja a szivattyú szállítani. A víz nem nyom nélkül tűnik el főleg nem ekkora mennyiségben ilyen rövid idő alatt. Tehát tüzetesen át kell vizsgálni a rendszert. A gond azzal lehet ha menne cső a falban vagy padlózatban esetleg föld alatt, mert ott bizony nem egyszerű megtalálni hogy hol ereszt. Lehet hogy épp a vegyes kazán ereszti a vizet ami fűtés közben el is párolog azért nincs nyoma.
lalibatyo írta: Üdv
Ha jól értelmezem a problémát akkor azért zajos a fűtés mert elfogy a víz két nap alatt a rendszerből és levegősen már csak zajosan tudja a szivattyú szállítani. A víz nem nyom nélkül tűnik el főleg nem ekkora mennyiségben ilyen rövid idő alatt. Tehát tüzetesen át kell vizsgálni a rendszert. A gond azzal lehet ha menne cső a falban vagy padlózatban esetleg föld alatt, mert ott bizony nem egyszerű megtalálni hogy hol ereszt. Lehet hogy épp a vegyes kazán ereszti a vizet ami fűtés közben el is párolog azért nincs nyoma.


Jó estét!
Nekünk is felmerült ez a lehetőség, de ki kellett zárnunk, ugyanis egy cső sincs a falba. Egy ismerősöm mondta, hogy talán a kicsi lenne a tágulási tartály, és ahogy a levegőt kinyomja, kinyomja a vizet is. 100 nm2 házról van szó, 30 literes tartállyal.Tanácsos lenne nagyobbat rakni?
Üdv
Nem kizárt hogy az történik amit írsz, hiszen több kazán több víz nagyobb tágulási mennyiség. De ez egyszerűen ellenőrizhető. Megméred mennyi vízzel tudod feltölteni a rendszert majd a túlfolyóhoz raksz egy edényt és megméred abba mennyi gyűlik össze a probléma ismételt jelenkezéséig.
lalibatyo írta: Üdv
Nem kizárt hogy az történik amit írsz, hiszen több kazán több víz nagyobb tágulási mennyiség. De ez egyszerűen ellenőrizhető. Megméred mennyi vízzel tudod feltölteni a rendszert majd a túlfolyóhoz raksz egy edényt és megméred abba mennyi gyűlik össze a probléma ismételt jelenkezéséig.



Köszönöm a válaszát, kipróbáljuk ezt a lehetőséget.
Tiszteletem!
A gondom egy C24-es kazánnal van.A fűtés teljesen csendes normális,azonban amikor a szoba termosztát kikapcsolja a kazán égésterét és csak után keringet a szivattyú,egy fél órára rá pattogó hangot ad a kazánban a szivattyú és nem áll le az után keringetés csak ha a C24-es bal oldalán lent lévő fekete doboznál a visszatérő hőmérséklet szabályzó potmétert szinte teljesen le nem tekerem.A baj az hogy ilyenkor ha a szobatermosztát visszakapcsol nem kapcsolja be a kazán égőfejét csak ha a potmétert amit letekertem a bimetál kattanásáig fel nem tekerem ekkor újra elindul a fűtés,de a fűtési szakasz végén az után keringetés pillanatától számítva fél órán belül újra lehet hallani a pattogó hangot a kazánból,és a szivattyú nem áll le.Ami még érdekes régi fajta nyomásérzékelő van a rendszerben a visszatérő oldalban amin a pattanás hangjának pillanatáig látható hogy nem számottevően de megnövekszik a nyomás és a pattanás pillanatában visszaesik az eredeti nyomásra,ez ciklikus a hanggal együttesen.Segítségüket és ötleteiket szívesen veszem.
Üdv.
Ez FÉG C24 kazán? A régi, vagy a ma is kapható típus?
Ez a lehető legrégebbi fajta C24-es 25-30 éves a kazán
Egy kis segítség a vezérlőegység működéséről:
A vezérlőegység szolgáltatása:

1. Ha a szobatermosztát kikapcsol, a vez. egység a kazán
szivattyúját csökkentett fordulatra kapcsolja-ezáltal a főégő kialszik
-, majd kb. egy perc ütőkeringetés után a szivattyút teljesen leállítja.
2. A kazán szivattyújának típusától, valamint a fűtési hálózat ellenállásától,
illetve vízterének nagyságától függő megfelelő csökkentett
fordulatszám a vez. egységen található trimmer-potenciomé-
terrel pontosan beállítható. A megfelelő csökkentett fordulatszám
annál a vízszállításnál van, amikor a főégő éppen kialszik.
3. Ugyancsak kialszik a fõégõ, ha az előremenet víz hőmérséklete
eléri a kazántermosztáton beállított hőmérséklet értéket. Ekkor a
keringetõ szivattyú addig üzemel a csökkentett fordulaton, amíg
a víz hõmérséklete a kazántermosztát hiszterézis pontja alá (kb.
8-10 Kelvin) nem csökken.
4. A hálózati feszültség bekapcsolásakor, illetve rövid idejû hálózati
feszültség kimaradás után, ha a szobatermosztát nem igényli a
fûtést az utókeringés indul meg.


Szerintem a kazánhőfok szabályozójának túl nagy lett a hiszterézise, ezért nem kapcsol vissza rendesen. A pattogásra még nincs ötletem.
Jó magam is fűtés szerelő vagyok,de készülék szervizeléssel még nem foglalkoztam ennyire behatóan csak manapság kerültem közelébe.Ha jutok valamire jelzem.És köszönöm a választ.
Nos sikerült.Mivel új szivattyú lett beszerelve,mechanikai hibára gyanakodtam,de végül ez kizárt lett.Mert minden megfelelően működöt.Így az elektronika felé kezdtem gyanakodni és Murphy törvénye szerint az utolsónál volt a gond.
Kép
A képen látható egy potméter (közvetlen az a fekete majdnem a panel közepén) ami csak elektronikailag akkor férhető hozzá ha a szerviz dobozt megnyitjuk itt szabályozható a szivattyú után keringetési frekvenciája.És mivel az új szivattyú csinálta ezt ki kellet derítenem miért.
A pattogó hangra pediglen úgy szint meglett a válasz és hogy miért tette ezt de azért nem a szivattyú volt a hibás.Hanem ez a bekapcsolás határánál vibráltatja a szivattyút a gáz égő mágnesszelepet és ez okozza a pattogó hangot.
Minden jót!
Ez annyiban érdekes, hogy ezekben még nem volt mágnesszelep, a gáz főszelepet a szivattyú nyomása szabályozta. Ezért kell lecsökkenteni a szivattyú fordulatszámát, hogy zárni tudjon a gázszelep. Kikapcsolásnál megfigyelhető, hogy a gázégő kicsit tovább ég, mint ahogy a szobatermosztát, vagy a kazántermosztát lekapcsol. A mágnesszelepes készülékeknél szinte azonnal kialszik a láng.
Igen ennél azonnal lezár de valamilyen oknál fogva.Megnéztem és ténylegesen a gáz égő fejből jött egyértelműen a hang ami a szivattyú felső hollanderénél össze van kötve a kazánnal és rátettem a kezem a fő égőfej vezérlésére és valóban az pattogott amit a víz természetesen a kazán égésterében felerősödött hangként jelentkezett.Most a készülék a potméter finom hangolásával.Tökéletesen ki és be kapcsol, a szivattyút pediglen kb 35-40mp-re rá 60fokos víz esetén lekapcsolja.Kipróbáltam nagyobb hő fokon a termosztátot és akkor 70 fokos víz mellett 55 másodpercre rá lekapcsolt az után keringetés.
Akkor értem a pattogást, a szivattyú csökkentett fordulatszáma határeseten volt, ezért csesztette a gázszelepet. Az új szivattyú jobb kondiban van mint a régi, és a régi beállításokkal bezavart a vezérlésnek. A kazán kezelésije is leírja, hogy a szivattyú csökkentett fordulatszámát úgy kell beállítani, hogy a főégő biztosan lekapcsoljon.
Nekem szerencsére soha semmit nem kellett benne cserélni, így maradt végig a gyári beállítással.
Ugyanaz a problémám, mint a legelső hozzászólónak (aki sajnos nem osztotta meg a fejleményeket, végigolvasva a fórumot én legalább is nem vettem észre)

Egyedi fűtésű 10 emeletes panelban lakunk. Kazán körülbelül kétpercenként indul be, minden alkalommal mikor a fűtéscső felmelegszik, hangos pattogásba kezd, a kattogás körülbelül fél percig tart. Ez főleg éjszaka és hajnalban idegölő, már majdnem 2 hónapja nem tudunk abban a szobában aludni, és a másik szobába is jól áthallatszik esténként a kattogás.

Szomszédok is hallják. Valaki kevésbé, valaki jobban, valakit nagyon zavar, valakit kevésbé.

Közös képviselőnek jeleztem a problémát, kijött egy szakember, aki szerint a cső hőtágulása okozza a kattogást, valószínűleg a falban átmenő részen valahol nem tud tágulni. Ki is tisztította a fölöttem lakó és közöttem lévő falban átmenő bélcső és cső közötti részét, amitől néhány órára megszűnt, vagyis inkább minimálisra csökkent a kattogás, de sajnos reggelre újra kezdődött. Újra kijött, újra kitisztította, fölment a fölöttem lakókhoz (nyolcadikon lakom), ott is kitisztította, állítólag megnézte a kazánt is, de sajnos nem lett változás.

Közös képviselővel beszéltem újra, azt mondta, nem tud mit tenni, sajnos ezek ilyen házak, másikból is jelentkeztek hasonló panaszokkal (5 ugyanilyen társasház van egymás mellett), valahol megtalálták a kattogás okát, valahol nem. Úgy vettem észre ezzel ő lezártnak tekinti az ügyet, gondolom számára ez nem akkora probléma. Azért normális volt, mondta, hogy nyitott bármilyen ötletre.

Szóval, ha valakinek van bármilyen ötlete, tud ajánlani szakembert, akkor kérem, írjon! Eléggé idegölő ez az egész!!
88 hozzászólás Oldal: 4 / 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég