Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
22 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Sziasztok!
Azzal kezdeném, hogy már hónapok óta keresem a megoldást az alábbi problémámra és nem találok semmit:
5 éve van egy Saunier Duval Isotwin C24 EA típusú, kéményes kombi kazánom. Jól működik, de egy probléma már 2 éve fennáll. Ha leengedek 1 teljes kád vizet, akkor a végére a melegvíz kihűl. Első körben egy kollégámmal kipucoltattam a melegvíz hőcserélőt, ami koszos is volt, de semmi haszna. Második körben kicseréltem a melegvíz átfolyásmérőt, mert elég lustán reagált a kazán a vízelvételre, de semmi.
Van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Ennek a kazánnak 2 vízvételi helyet ki kellene szolgálnia, de egy sem sikerül nagy vízelvételnél!
Egy kollégám azt mondta, hogy meg lehet adni a készüléknek a vízmelegítési teljesítményt, de ez csak szervízmenüből érhető el, amihez nem férek hozzá...
Hálás lennék némi ötletért :-)
Üdv!
Amit leírtál, az leginkább az elvízkövesedett hőcserélőre utal. Tudom kitisztítottátok, de vízkőtlenítve is lett?
Arra gyanakszom, a vízkő miatt nem tudja leadni a megfelelő mennyiségű hőt az átfolyó víznek. A másik lehetőség, nagy kádad van és nem tudja végig melegvízzel ellátni. A műszaki adatok szerint 185 l melegvizet tud 10 percig biztosítani a beépített tárolók vizét felhasználva, utána lehűlhet. Amennyiben ezt új korában tudta biztosítani, akkor nagy a valószínűsége a vízkő kialakulásának.
Plaszlo írta: Üdv!
Amit leírtál, az leginkább az elvízkövesedett hőcserélőre utal. Tudom kitisztítottátok, de vízkőtlenítve is lett?
Arra gyanakszom, a vízkő miatt nem tudja leadni a megfelelő mennyiségű hőt az átfolyó víznek. A másik lehetőség, nagy kádad van és nem tudja végig melegvízzel ellátni. A műszaki adatok szerint 185 l melegvizet tud 10 percig biztosítani a beépített tárolók vizét felhasználva, utána lehűlhet. Amennyiben ezt új korában tudta biztosítani, akkor nagy a valószínűsége a vízkő kialakulásának.

Szia!
Köszi a választ, kicsit elúsztam. A helyzet az, hogy igen, volt vízkőtlenítve is, mert nekünk is ez volt az első gondolatunk. Ki is jött belőle egy halom vízkő, de a probléma megmaradt. Ezután néztük a készülék viselkedését és az a fura, hogy eddig olyan kombi kazánokat láttam (rétegtárolósakat is), amik, ha megnyitottam a melegvíz csapot, akkor csőgázzal elkezdtek melegvizet gyártani bele a rétegtárolóba. Ez a kazán meg melegvízelvételre csak úgy tessék-lássék kb 50%-on nyomja a vizet, ami meg kevés.
Igen, a kombi kazánnak csőgázon kéne mennie melegvízgyártásnál mindaddig, míg el nem éri a beállított vízhőfokot. Ebben az esetben az érzékelők, vagy az elektronika felé kellene keresgélni, de gyanítom ezt már szerelővel kell átnézetni. Vagy fals jelet kap a vezérlés, vagy a vezérlés működése hibás. Remélhetőleg csak az egyik érzékelővel lesz gond. Néha egész kis hiba tud nagy problémává fejlődni.


A kazánom egy időben azzal szórakozott, hogy melegvízvétel utáni letiltott az elektronika. Élvezet volt a zuhanyzást hideg vízben befejezni, vagy folyamatosan kellett engedni a vizet. Több szerelő látta a kazánt, volt amelyik után két hétig rendesen is működött, majd megint letiltott a vezérlés. Nekem a pincében van a kombi kazánom, ami csak kívülről (udvarról) megközelíthető. Gondolom elképzeled, milyen élvezet volt lemászkálni a pincébe resetelni. A lényeg, hogy elegem lett belőle, leültem a kazán elé és vártam, közben a párom fürdött. A hiba hamar meglett, leállítás után rövid idővel nem tudott újra indulni, mert az égősor azon fele nem gyulladt be időre, aminél az érzékelő volt. Egy alapos tisztítás után helyreállt a rend, és azóta is rendben működik.
Szia!
Igen, el tudom képzelni, milyen élmény lehetett ilyen jó kazánnal zuhanyozni... Szerencsére az én helyzetem jobb. Ki fogok hívni egy szerelőt és megírom mi volt a gond.
Az jó lenne, mindenképp érdekel a hibája. Remélem nem lesz komoly beavatkozásra szükség.
Üdv!

Saunier duval isotwin f 24 e-a kombi kazánom van.Egy olyan problémára kérnék segítséget, hogy alap helyzetben a nyomás 1,1 amikor bekapcsol a fűtés akkor felmegy akár 2,9-ig is és villog. Van amikor lemegy 1 alá akkor feltöltöm. Raktam alá egy üveget és néha kinyom egy kis vizet is a túlfolyón. Mi lehet ennek az oka? Ha valaki tudja, kérem segítsen!
lepegetos írta: Üdv!

Saunier duval isotwin f 24 e-a kombi kazánom van.Egy olyan problémára kérnék segítséget, hogy alap helyzetben a nyomás 1,1 amikor bekapcsol a fűtés akkor felmegy akár 2,9-ig is és villog. Van amikor lemegy 1 alá akkor feltöltöm. Raktam alá egy üveget és néha kinyom egy kis vizet is a túlfolyón. Mi lehet ennek az oka? Ha valaki tudja, kérem segítsen!


A piros színű tágulási tartályodban nincs levegő, ezért meg fel annyira a nyomás fűtés közben. Ugyanezzel küzdöttem én is, hatalmas nyomásingadozások voltak a rendszerben. Amint fel lett fújva kb 0,5-1 barra, azóta rendesen működik. Valószínűleg a szelepje eresztette el a levegőt, meg kell nézni.
Holnap megnézem.Köszönöm a segítséget!!!
Üdv!
Nekem SD ISOTWIN C24 E-A berendezésem van. A tünet az, hogy egy zuhanyzás után kifogy a melegvíz, a második jelentkezőnek már várnia kell. Elvileg van egy tárolója a kazánnak, illetve átfolyva is kellene melegvizet adnia. A gép használat közben csak rövid időkre kapcsol be, tehát laikusként úgy látom, az átfolyó melegítés nem működik. Szakember azt mondta, hogy vszleg a hőcserélő koszolódott el, de azt nem illik tisztítani, inkább cserélni kellene. Illetve full kazántisztítást javasolt.
Árnyalja némileg a képet, hogy kb 2 éve hasonló tünetek után egy szintén szakszerelő kisavazta a hőcserélőt és utána nem volt vele gond egy ideig.

Szóval, vegyek újat, tisztíttassam ki a hőcserélőt, tisztíttassam ki a kazánt? Mi lenne a logikus megoldás?
Köszönet.
Üdv!
Nem tudom miért kéne kicserélni a hőcserélőt, amíg nem hibás, csak vízköves. Kazántisztítás meg évenként nem ártana...

A gyakori és rövid üzemidők jelezhetik a hőcserélő hatásosságának csökkenését, mert az egyik oldalon túlmelegszik a víz, ezért leáll a fűtés, a másik oldalon meg nem tudja felmelegíteni eléggé a vizet. De okozhat ilyen jelenséget egy rossz hőérzékelő is.
Kedves Fórumozók!

Egy 5-6 éves Saunier Duval Isotwin évente tisztított kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget, tippet, ötletet.

Röviden leírom a jelenséget:
Pár napja arra lettünk figyelmesek, hogy a kazánunk folyamatosan napi 24 órában dolgozik, megy benne a keringető szivattyú, vagy vízpumpa vagy ? motorja. Természetesen a fűtés nem megy és meleg vizet sem használunk. A fűtés is (most próbáltam) és a meleg víz gyártás is hibátlanul zajlik de egyszerűen a pumpa, szivattyú rendíthetetlenül működésben van.
Van a készüléken egy "funkció gomb" aminek 3 állása van: 1-fűtés+meleg víz, 2-csak meleg víz, 3-kazán kikapcsolva. Ez eddig ugye mindig az "1"-es állásban volt itt kezdte a szivattyú az ámokfutását... amint ezt átkapcsolom "2"-es állásba (csak meleg víz) szépen felfűti a kívánt hőfokra és elcsendesedik a készülék, minden pumpa,szivattyú leáll benne ahogy annak lennie kell.És persze semmiféle hibakódot nem jelez a készülék.
A három termosztátot már reseteltem és a kazánon sem állítottunk semmit :(
Két szerelőt felhívtam már telefonon elmondva a hibajelenséget rávágták vezérlő csere 80.000Ft lefordultam az íróasztali székről
Esetleg valakinek köztetek volt hasonló gondja, talált rá megoldást, megúszható a vezérlő csere?
Előre is hálásan köszönöm annak aki válaszol
Üdv
Ádám
Sziasztok!
Sanier duval isotwin f25
Kazán felülről beázott!
A panel nem kapott vizet,mégis a kezelő
panel nem világit nem jelez semmit!
Sötét kepernyő!
Az állandóan menő szivattyú (aribarics) esetleg összefügg a beállított vízhőmérséklettel, ill. fűtés esetén a fűtővíz beállított hőmérséklettel. Ha a termosztát nem is kapcsol, ő a vízhőmérsékletet akarja tartani. Valószínűleg a vezérléssel is összefügg, ha a termosztát ezt nem tudja megszakítani.
Az utolsó kérdésnél baj lehet (asaba78), először is feszültségmentesíteni kell. Végül szárítani, és nincs rá garancia, hogy újra lehet indítani, szerelőt javaslok.
Sziasztok!

Van egy Isotwin F24 E1 készülékünk, ami F2 hibát dob. Bekapcsol, elindul, pörög a venti, aztán kb. fél perc után leáll az említett hibával. A kivezetett csőben semmilyen elzáródást nem láttam. Mi okozhatja a hibát?

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok tippet adni, hogy mi lehet a gond.
22 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 62 vendég