Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Sziasztok!

Egy Isotwin F24E típusú kazánnal kapcsolatban kérnék segítséget. Fűtés módban nem működik a keringető szivattyú. Melegvíz módban megy, de amikor átkapcsol fűtésre, nem kattan a relé... Ötletek? Előre is köszönöm!
Sziasztok,
Ma hirtelen úgy döntött az ISOTWIN F 24 E-A kazánom hogy nem csinál semmit. A kijelző és a státusz jelző LED sem működik. A konnektorban van hálózati fesz.
Van esetleg bárkinek bármilyen ötlete?
Az éves karbantartás szerdàn lett volna... :/
Köszönöm, Barna
Sziasztok,

Most találtam rá a fórumra a Saunier Duval Isotwin " meleg víz kihűl " problémával.
Látom, hogy régi dolog, viszont nálam csak mostanában jelentkezett.
Lehet, hogy csak nem vagyok rutinos fórumozó ezért nem találtam meg, de végül is mi lett a megoldás?
Még nem nyúltam hozzá, de bátran szétszedek bármit.
Előre is köszi a segítséget
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy az Isotwin C 24 E kazánon a pirossal jelölt trimmer mit állít? Köszi.

PQ

Isotwin C 24 E potmeterek kulso homerseklet gorbe.jpg
Isotwin C 24 E potmeterek kulso homerseklet gorbe.jpg (437.68 KiB) Megtekintve 3947 alkalommal.
Hello!

Segítséget /tanácsot szeretnék kérni.
Saunier Duval Thema Classic c 24 e típusú kazánunk kb 2-3 hónapja játsza a következőt:
Amikor nem megy a fűtés, szép fokozatosan kb 1 órán belül teljesen lesik a nyomás 0,5-re (vagy akár teljesen 0-ra),és persze villog pirosan, akkor feltöltjük 1,0 - 1,5 közé, majd mikor bekapcsol a fűtés, felugrik a nyomás 2,9-3,2 - re, akkor pedig engednünk kell ki belőle. Ez minden napos, sőt mondhatni egesz napos elfoglaltság már. Mi lehet a baj??
Előre is köszönöm!
A tágulási tartálya lesz beteg. Ha a légbetöltő szelepen nyomsz bele levegőt akkor újra lesz tágulási tere a melegedő víznek és nem megy majd fel ilyen drasztikusan a nyomás ha melegít. Ami a rossz hír hogy az a levegő ami volt benne viszont megszökött valahol, és ha membránszakadt a tartály akkor bizony akár levegősödést is okozhat a fűtésrendszerben, az oda szökött levegő.
Kedves Krisz5515,
A Saunier Duval Thema Classic c 24 e tágulási tartály hiba oka sem mindegy. Régen üzemelő, változatlan rendszernél talán elég a csere. Egy új rendszernél, vagy ha pl. bővítették a fűtési kört, lehet, hogy kicsi a tágulási tartály. Ekkor egy külső tágulási tartállyal, lehet pótolni a belső régit. Mivel a gyári általában drágább, talán olcsóbban lehet kijönni.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég