Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
90 hozzászólás Oldal: 3 / 6
Találtam a neten olyasféle felújítást, amire gondoltunk:

http://www.d-bau.hu/keptar/fahaz-teljes-atalakitas-atepites-dombovar.html?page=1&order=ASC&menu_id=0&url=fahaz-teljes-atalakitas-atepites-dombovar&order=ASC

alapvető különbség, hogy nálunk a tető nem lóg majd ennyire ki az alap síkjából (tulajdonképpen egyáltalán nem lóg ki), és nálunk a külső burkolat faházburkoló

ha jól nézem, a tető leszedése után betették az oszlopokat, majd a külső határoló falak síkjában vízszintes gerendát tettek, erre került a tetőszerkezet
örültem a leletnek, mert eszerint nem ördögtől való az elképzelésem
A tető miért nem lóghat túl a falakon?
Pontosítok: a ház utcafrontján nincs ekkora fedett teraszra lehetőségünk (beépített az a 3%, ami beépíthető). Oldalt cca 50 centire túlnyúlik a fal síkján, hátul meg sufni van :) Amit beszúrtam linket, ott a teljes teraszt befedték, beépítették. Így festünk:
2014-10-06_2.jpg
2014-10-06_2.jpg (39.65 KiB) Megtekintve 3503 alkalommal.


Nálunk az utcafronti terasz 1/3 részben fedett, 2/3 részben nem (kis beugrós), a nyitott rész fölé tetőt nem tehetünk, de pergolás megoldásban gondolkodunk. Ha idén meglesz (ha!!!!) a tetőcsere-padlástérbeépítés projekt, akkor jövőre szép teraszt kapok (fapadlóval, pergolával) :D
Értem, így tiszta. Egy kicsit azért elől kilóghatna a tető, esőtől véd, nyáron meg a nap melegétől.
No, elöljáróban egy kis off: 21 építészt/céget kerestem meg egy viszonylag bőbeszédű leírással (képekkel illusztrálva, hogy kevéssé legyen unalmas :) ). Harmaduk válaszra sem méltatott, harmaduk köszönte, de ez a beruházás nem az ő nagyságrendjük, harmaduk megosztotta gondolatait. Volt, aki szerint új házat kéne építenünk, más Duna parti hétvégi ház vásárlását javasolta, megint másik szerint újabb telek vásárlásával és összevonásával célravezetőbb volna vízszintesen terjeszkednünk.
Nos, mégis akadt egy, aki szerint a gólyalábas tető gondolata nem ördögtől való. Félve, s halkan mondom, talán megtaláltam a tervezőnket :wink:

Mindaz, amiről itt elmélkedtünk, talán megvalósul. Ha igen, megosztom tapasztalataimat a témában, hátha más számára is hasznos lesz (én hiába keresgéltem... :cry: ).

Elöljáróban: a hatóság elé kerülő terveken ez szerepel majd: lábakon álló, kvázi önjáró tető (a meglévő falszerkezetet nem terheljük), egyszerű, hajópadló födém, 1 m magas térdfal, és 45 fokos hajlásszögű tető. A fent kialakításra kerülő tér nem osztott.
Üdv!
Szerintem másokat is érdekelhet, de engem mindenképp, hogyan alakul a ház átalakítása. Fényképeket is mellékelj, akár a fotótárba feltöltve, akár más fotótárat belinkelve. :)
Izgalmas átalakítás lesz. 8) Tulajdonképpen, ha elég erős lesz, normál cserepet is rakathatsz a tetőre, ha úgy szebben néz ki.
Örömmel jelentem, a tervezés fázisában járunk. 8)

Volna azonban egy kérdésem: a szigetelésről már értekeztünk e fórumon (lehetőség szerint kétszer átszellőztetett tető, 10+5 cm vastag üveg- vagy kőzetgyapottal). A fújható üveggyapot is szöget ütött a fejembe. Mit tudtok róla? A neten csak gyártói/forgalmazói oldalakon találok róla infót, ráadásul ár nélkül. Tekintettel arra, hogy ez egy nyaraló, az ár igen fontos tényező...
Készen lettünk!
Pontosítok:csak szerkezetkészen. :-)))) Még hátravan a szigetelés, a belső burkolás, és a lazúrozás. Készítettem képeket, csatolok néhányat, hátha valakinek hasznára válik (nekem nagyon jól jött volna anno, a tervezgetéskor):
1.jpg
Lekapták a kalapot a házról, s 3 pár oszlopot (papucsban) felállítottak, ezek hordják a teljes tetőszerkezet terheit. A meglévő falak felső síkjában az oszlopok közé gerendák kerültek, ezek tartják a közbenső födémet.
1.jpg (160.95 KiB) Megtekintve 3336 alkalommal.
2.jpg
Az oszlopok tetejére kerültek a talpszelemenek.
2.jpg (129.56 KiB) Megtekintve 3368 alkalommal.
3.jpg
Így néz ki a teherhordó szerkezet belülről.
3.jpg (81.71 KiB) Megtekintve 3321 alkalommal.
4.jpg
Majdnem készen a szaruzat, belambériázták az ereszalját.
4.jpg (93.5 KiB) Megtekintve 3269 alkalommal.
5.jpg
Ez a kép a taréjszelemen rögzítése előtt készült pár perccel.
5.jpg (65.38 KiB) Megtekintve 3309 alkalommal.
6.jpg
Szaruzat és talpszelemen találkozása belülről.
6.jpg (117.83 KiB) Megtekintve 3338 alkalommal.
7.jpg
Fóliázás, lécezés
7.jpg (63.37 KiB) Megtekintve 3326 alkalommal.
8.jpg
S már fenn a lemeztető. Tyuhéjjjjjj
8.jpg (111.74 KiB) Megtekintve 3302 alkalommal.
9.jpg
Lécvázra szerelt, íves faházburkolat.
9.jpg (103.06 KiB) Megtekintve 3327 alkalommal.
10.jpg
A felső fogópárok rejtettek, de az alsók látszanak majd a tetőtérben.
10.jpg (103.12 KiB) Megtekintve 3307 alkalommal.
11.jpg
A közbenső födém: födémgerendákra szegelt egyszerű hajópadló.
11.jpg (92.45 KiB) Megtekintve 3293 alkalommal.


Úgy tervezzük, hogy a térdfalba és a szarufák közé 15 + 5 cm hőszigetelést teszünk, majd a párazárás után belülről fával burkoljuk. De ez még kicsit várat magára.
Legelőbb azonban (lehetőleg a tél beállta előtt) a fa védelméről kellene gondoskodnunk.
Üdv!

Nagyon klassz lett! Köszi a képeket, megint megtudtunk valamit, hogyan lehet ilyen esetben bővíteni. Jól néz ki, biztonságosnak, erősnek tűnik a ház.
Viszont ne álljatok meg a térdfalnál, alul is ugyanúgy szigeteljétek le a falakat. felső szintet hogyan gondoltátok? Egy szoba lesz, vagy kettéválasztjátok? Lesz fent ajtó, vagy egy légteres lesz?

A tető fedése cserepeslemez? Hagytatok alatta elég légrést a meleg kiszellőzéséhez?
A szigeteléssel bajban leszek. Az alsó szintet két éve szigeteltük. Most, hogy lebontották a tetőt, s felülről bele tudtam kukkantani a falba, örömmel konstatáltam, hogy minden Ok, a paplan szépen (s épen!) a helyén van. Nagyon gondos ácsokat találtam, az egyik srác gyönyörűen behajtotta a térdfal alján a páraáteresztő fóliát, kiskezével 10-15 centi mélyen rásimította a lentire.

Majd a párazárással leszek bajban. A lenti szigetelésnél ugye kívülről dolgoztunk, így akadálymentesen tudtuk teríteni a párazárót, de most kerülgetnem kell majd a gerendákat, ráadásul necces lesz majd az összeillesztés a lentivel. Fent, a szaruzatnál már nem lesz gond, csak a meglévő és az új térdfal illesztésénél. De remélem, megoldom. Apropó: mivel rögzítsem a fóliát a fához? a fólia-fólia illezsztésnél használható (ezüst színű) ragasztószalag biztosan nem áll meg a fán. Ötlet?

A tető fedése cserepeslemez, az a gránit őrleményes újzélandi (de itt, Várpalotán gyártott) fejlesztés, amit magad is megszemléltél tavasszal egy tüzépes látogatáskor. Minden tábla 2*4 spéci szeggel ül a cserépléceken, úgyhogy ezt csak akkor viszi a vihar, ha a teljes lécezést is lekapja. :-)

A légrés kritikus pont. Hiába lobbiztam a tervezőnél is, a kivitelezőkkel is, mindketten állították, hogy a szokványos 6 centi elég lesz (noha tudjuk, hogy jobban melegszik, mint a cserép. Pontosítok: gyorsabban. De jobban is?) Alul s felül a nyeregtető teljes hosszában szellőzik, lent rovarhálóval zárt a rés. Remélem, a szigetelés nem sínyli meg. Vagy lehet, hogy igen?

Fent egy légtér lesz, a középen felfutó lépcső választja két (eltérő méretű) térré, fal nem lesz. Ablak csak a tűzfalon (É és D). Kémény híján elektromos fűtésben gondolkodunk (klíma fent), és sokat segít majd a fizika is :-) Lent csak kiegészítő fűtés lesz (PB gázos kerámiás konvektorféle, ami termeli a párát, úgyhogy csak csínján).

Fázom egy kicsit a párazárástól, de nincs lehetetlen. Mindenhol azt olvasom, hogy tűhegynyi rés is nagy gáz, tényleg igaz? hermetikusan kell zárjon? Vagy csak ujjnyi rések nem lehetnek?
Mégegy gondolat az ácsokról (és ez itt a reklám helye).
A terv már készen volt (engedélyezés alatt), amikor elkezdtem keresgélni. 47 cégtől kértem írásban (igen precízen, részletesen leírva, mit is kell csinálni) ajánlatot. Egyetlen korrekt ajánlatot kaptam, de nagyon drágának tűnt (ma már tudom, hogy nem volt az).
Már éppen készültem elkedvetlenedni, mikor a szél utamba sodorta azt a három fiatalembert, akik végül elkészítették. Három székely ácsot. Három ácsot, akik olyan gondossággal és alapossággal dolgoztak, mintha maguknak csinálnák, s ami még nekem is megfelelt (egy ultra precíz, cifrán kritikus ember ultra precíz, cifrán kritikus lyánya vagyok). Elérhetőségek eltéve, vagyis ha valaki igazán szépen dolgozó fás szakikat keres...
Még valami (hátha ez az info is jól jön valakinek): a bekerülési költség 2015-ben.
ÉMI minősített faanyag, egyéb anyagköltség (kötőelemek, bádog, Gerard lemez): 1,5 millió Ft
Munkadíj: 850 ezer Ft
Tervezés, engedélyeztetés (építési és használatbavételi), e-napló vezetés, műszaki vezetés: 400 ezer Ft
Villanyszerelés: 200 ezer Ft
Vagyis 3 millió Ft, és még nincs szigetelve, belülről burkolva. :-(
90 hozzászólás Oldal: 3 / 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég