Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Tiszteletem!
A gyerekem felújíttatta a lakását. Konyha fürdőszoba új csempét kapott stb.
A "festő" mély alapozóval átkente a falakat,majd kifestette.
A gondunk ott van, hogy a csempén a fugákban foltok lettek a mély alapozótól, amit nem tudunk eltávolítani.
Mi kifizettük a festőt és abban a tudatban voltunk, hogy lemossuk és minden eltűnik, de nem így lett.
Ki tudja, mivel lehetne eltávolítani a foltokat? ( A mély alapozó nevét nem tudom, de 4-szeres vízzel való hígítást kellett hozzá)
Kérem, aki tud a foltok eltávolítására megoldást és megírja, annak örülnék.
Most "messzire megyek"! Ha a festő sem tudja eltávolítani,(nagyon nem is akar tudomást venni róla) mit tehetek kényszerítés nélkül, hogy helyre hozza a hibát?
Mivel a gyermekem több száz kilométerre lakik, tőlem nem nagyon tudok neki segíteni.
Ő meg nem igen lépett még előre az ügyben.
Bár milyen megoldás javaslat érdekel. Eseteleges törvényes "kényszerítési" lehetőség is érdekel.
majszter@citromail.hu
Utó irat: Ha nem jó helyen tettem fel a kérdést jelezzétek.
Köszi
Színes fugázóanyagról van szó? Mert akkor lehetséges, hogy szimplán maga a fugázóanyag nem lett rendesen összekeverve, és amiatt foltos a fuga. Olyat legalábbis még nem hallottam, hogy a mély alapozó átütne a fugán, viszont "csíkos" fugázómasszával már találkoztam.
Üdv
Én azért szívesen megnéznék egy-két ( jobb) képet a problémáról és nem ártana tudni az anyag nevét is, mert hátha a gyártónak lenne javaslata. Aztán ha az eltávolítás nem működik akkor 2 irány lehetséges a " jogi út" vagy a megoldás. A jogi útra ott a http://www.jogiforum.hu/ a megoldásra vagy az összes fugát át kell kenni és egyforma lesz, vagy kikaparni a a fugát és újra fugázni.
Színes a fugázó anyag.
A mély alapozó nem átütötte a fugát, hanem ahol a korongecsettel hozzáért, ráfolyt, rá fröccsent a mély alapozó a csempéhez, fugához "csak" ott vannak foltok.(ráfolyások,fröcskölési nyomok)
Szerintem is minden fugázó massza "csíkos" miután fel van "kenve".
Szia!
Sikerült valamivel leszedni? Én is így jártam. Csak az ablakot spriccelte össze a festő. Pedig még szóltam is hogy vigyázzon, mert már korábban is jártam így és nem tudtam eltüntetni a foltokat. Sajnos nem rakta fel a takarófóliát. :roll:
Az én meglátásom szerint a lakásfelújítás Budapesten mindenféleképpen szakértelmet, és hozzáértést igényel az ilyen hibák megelőzésére. Ha a szolgáltatásokat végignézzük, akkor a festés Budapest területén eléggé keresett.
majszter írta: Tiszteletem!
A gyerekem felújíttatta a lakását. Konyha fürdőszoba új csempét kapott stb.
A "festő" mély alapozóval átkente a falakat,majd kifestette.
A gondunk ott van, hogy a csempén a fugákban foltok lettek a mély alapozótól, amit nem tudunk eltávolítani.
Mi kifizettük a festőt és abban a tudatban voltunk, hogy lemossuk és minden eltűnik, de nem így lett.
Ki tudja, mivel lehetne eltávolítani a foltokat? ( A mély alapozó nevét nem tudom, de 4-szeres vízzel való hígítást kellett hozzá)
Kérem, aki tud a foltok eltávolítására megoldást és megírja, annak örülnék.
Most "messzire megyek"! Ha a festő sem tudja eltávolítani,(nagyon nem is akar tudomást venni róla) mit tehetek kényszerítés nélkül, hogy helyre hozza a hibát?
Mivel a gyermekem több száz kilométerre lakik, tőlem nem nagyon tudok neki segíteni.
Ő meg nem igen lépett még előre az ügyben.
Bár milyen megoldás javaslat érdekel. Eseteleges törvényes "kényszerítési" lehetőség is érdekel.
Szabadidőmben pedig gyakran megállok https://vulkanvegas.com/hu
Utó irat: Ha nem jó helyen tettem fel a kérdést jelezzétek.
Köszi


Az épületszennyezésektől szennyezett csempék tisztítása nem könnyű feladat. A modern szintező anyagok megbízható tapadást biztosítanak bármely felületen. Mély behatolású primereket is használnak. Összetételükben a levegővel való érintkezés után megindul a polimerizációs reakció. Ennek eredményeként 30–40 perc múlva megváltoztatja állapotát és olyan erőssé válik, hogy közönséges oldószerek nem képesek rájuk hatni.
Az alapozó tisztításához egy csempéből nemcsak az összetételét, hanem a padlóburkolat jellemzőit is ismernie kell. A csempe lehet:
üvegezett, sima felülettel;
fodros;
porózus;
saválló;
sav hatására elpusztult.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég