Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
218 hozzászólás Oldal: 15 / 15
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nemrég vezérelt áramra köttettem az Ariston Velis Evo 100-as bojlerünket.
Gondoltam valamikor felfűt 60 fokig, este meg használjuk.
Legnagyobb meglepetésemre este egy fél zuhanyzás után csak hideg víz jött belőle. (Ekkor éppen nem volt vezérelt áram.)
Lehetséges, hogy kifogyott az egyik tartály és nem kapcsol át a másikra?

Amikor ismét áram alatt volt a készülék, akkor a gyors zuhany led nem világított de a hőfok kijelző alapján 50 fokról 60 fokra melegített a bojler.

Előfordulhat ilyen?
Mit tudok tenni, hogyha van a 2. tartályban meleg víz ki is jöjjön amikor nincs áram alatt a bojler?

Előre is köszönöm!
Nem köthető vezérelt áramra.
Először is, minden további nélkül köthető verzérelt áramra, nyilván csak akkor fűt, ha van áram. Nekem két ilyen bojlerem van és én magam vezérlem nekik az áramot gazdaságossági okokból, és semmi gond nincs vele.

Ha áram alá kerül és nem világít a gyors zuhany led, akkor konkrétan tényleg üres a bojler. Ha 60-ra van állítva, akkor villog a 40, 50, majd a 60 led, ha még 40 fokos sincs a víz. Ha a 40 már folyamatosan világít (ilyenkor a zuhanyled már biztosan világít), és csak az 50-60 villog, akkor már legalább 40 fokos, stb.

Ahogy nézem a vezérelt áram napi 8 óra, amiből 4-6 éjjel van. Ha mondjuk éjjel felfűtött neked rendesen, aztán egész nap normál módon használtátok, akár közbe jött valami extra melegvízigény, simán el tudom képzelni, hogy estére már nincs elég. Nekem 3 kisgyerek mellett azért van 2db, mert 100 liter nem túl sok, egy fürdőkád benyeli (igaz 50 fokra fűtve).
Igen csak akkor minek "okosbojler" ? - mert szép ? Épp az "okosfunkciók" nem fognak működni ha ki be kapcsolgatják az áramot.
Én adtam neki több héten át esélyt, hogy bizonyítsa az okosságát, nem jött össze, gyakran hamarabb elfogyott a melegvíz, és ez nem vicces kisgyerekekkel. Ha nem centizné ki, hanem mindig hagyna rá tartalékot talán elmenne, de ezt akkor sem lehet rendesen okosítani. Ha elmegyünk egy hétre nyaralni, azaz nem lesz melegvízhasználat, akkor meg majd a következő héten szívunk, mert azt gondolja, hogy nem kell. Ez az okosság csak marketing hülyeség, csak ott jó, ahol tényleg napról napra ugyanannyi a melegvízhasználat ÉS, nem lesz semmi gond, ha netán mégis elfogy.
Ez az okosság csak marketing hülyeség

köszönöm hogy leírtad a lényeget :D
Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne hogy adott egy Ariston Pro R típusú villanybojler éjszakai áramra kötve pár napja a meleg viznél egy idő után csökken a nyomás a hideg viznél nem csökken a nyomás. Mi lehet a probléma? köszönöm a választ
A nyomáscsökkenés jelenségnek az oka valami szűrő eltömődött, vagy szelep nincs kinyitva rendesen, vagy elromlott. De pl magán a vízcsapon is van egy lecsavarható szita szerű szűrő, ebben is össze tud gyűlni idővel a vízkő.
218 hozzászólás Oldal: 15 / 15