Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 15 / 16
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nemrég vezérelt áramra köttettem az Ariston Velis Evo 100-as bojlerünket.
Gondoltam valamikor felfűt 60 fokig, este meg használjuk.
Legnagyobb meglepetésemre este egy fél zuhanyzás után csak hideg víz jött belőle. (Ekkor éppen nem volt vezérelt áram.)
Lehetséges, hogy kifogyott az egyik tartály és nem kapcsol át a másikra?

Amikor ismét áram alatt volt a készülék, akkor a gyors zuhany led nem világított de a hőfok kijelző alapján 50 fokról 60 fokra melegített a bojler.

Előfordulhat ilyen?
Mit tudok tenni, hogyha van a 2. tartályban meleg víz ki is jöjjön amikor nincs áram alatt a bojler?

Előre is köszönöm!
Nem köthető vezérelt áramra.
Először is, minden további nélkül köthető verzérelt áramra, nyilván csak akkor fűt, ha van áram. Nekem két ilyen bojlerem van és én magam vezérlem nekik az áramot gazdaságossági okokból, és semmi gond nincs vele.

Ha áram alá kerül és nem világít a gyors zuhany led, akkor konkrétan tényleg üres a bojler. Ha 60-ra van állítva, akkor villog a 40, 50, majd a 60 led, ha még 40 fokos sincs a víz. Ha a 40 már folyamatosan világít (ilyenkor a zuhanyled már biztosan világít), és csak az 50-60 villog, akkor már legalább 40 fokos, stb.

Ahogy nézem a vezérelt áram napi 8 óra, amiből 4-6 éjjel van. Ha mondjuk éjjel felfűtött neked rendesen, aztán egész nap normál módon használtátok, akár közbe jött valami extra melegvízigény, simán el tudom képzelni, hogy estére már nincs elég. Nekem 3 kisgyerek mellett azért van 2db, mert 100 liter nem túl sok, egy fürdőkád benyeli (igaz 50 fokra fűtve).
Igen csak akkor minek "okosbojler" ? - mert szép ? Épp az "okosfunkciók" nem fognak működni ha ki be kapcsolgatják az áramot.
Én adtam neki több héten át esélyt, hogy bizonyítsa az okosságát, nem jött össze, gyakran hamarabb elfogyott a melegvíz, és ez nem vicces kisgyerekekkel. Ha nem centizné ki, hanem mindig hagyna rá tartalékot talán elmenne, de ezt akkor sem lehet rendesen okosítani. Ha elmegyünk egy hétre nyaralni, azaz nem lesz melegvízhasználat, akkor meg majd a következő héten szívunk, mert azt gondolja, hogy nem kell. Ez az okosság csak marketing hülyeség, csak ott jó, ahol tényleg napról napra ugyanannyi a melegvízhasználat ÉS, nem lesz semmi gond, ha netán mégis elfogy.
Ez az okosság csak marketing hülyeség

köszönöm hogy leírtad a lényeget :D
Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne hogy adott egy Ariston Pro R típusú villanybojler éjszakai áramra kötve pár napja a meleg viznél egy idő után csökken a nyomás a hideg viznél nem csökken a nyomás. Mi lehet a probléma? köszönöm a választ
A nyomáscsökkenés jelenségnek az oka valami szűrő eltömődött, vagy szelep nincs kinyitva rendesen, vagy elromlott. De pl magán a vízcsapon is van egy lecsavarható szita szerű szűrő, ebben is össze tud gyűlni idővel a vízkő.
Sziasztok!

Vettem egy Ariston Velis wifi 100-at. Nincs hozzá semmilyen szerelési anyag. Keresek hozzá egy hivatalos szerelőt, aki felszerelné
nekem. A garancia miatt nem akarok belekontárkodni, ha nem muszály. Egész jövőhét vasárnapig itthon vagyok.
Csak hivatásos szerelő keressen meg.

Köszönöm
Zoli
Kössz, már nem kell.
Sziasztok!

Ariston Velis Evo 80 bojlerem van, kb fél éve.
Már a kezdetek óta olykor olyan hangot ad, mint amikor becsapom az ajtót, vagy inkább mintha hangosan kattanna az ajtócsukódáskor a zár(és biztos, hogy nem az ajtózár az).

Kérdés: találkozott már valaki ilyen hibával???

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Laci
Sziasztok megint!

Ha már az előző kérdésem kifogott rajtatok, akkor remélem erre kapok választ:
napelemet szereltek fel a tetőre. Árt-e a bojlernek, ha mondjuk egy konektoros időkapcsolóval csak kb 10-től 4-ig kapcsolom be az Ariston bojlert? Ez vezethet benne bármilyen károsodáshoz?
Sziasztok!

Laci
Sziasztok! Ariston bojler Evo 100 Wifi-s egy pár hónap után volt hangja a fűtésnél és egy éves használat után vizkőtelenítve lett mert már nagyon hangos volt volt. Bírta kb két hétig és megint hangos mikor fűti a vizet. Már bánom, hogy ilyen vettem. Ennyi idő után nem lehet vízköves! A biztonsági szelepnél nem látom, hogy engedné ki a felesleges vizet van, hogy a lefolyójába a bűzelzáróba vizet kell raknom, hogy ki ne száradjon. Lehet hibás a biztonsági szelep?
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ECO módban 1 évig tökéletesen működött a 100L bojler 40 fokon bőven volt benne forró úgy hogy kellett hideget hozzá engedni. Jelenleg max 10 liter víz jön ki és az is csak ép hogy meleg, de azt írja , hogy zuhanyzás oké 40 fokos a víz világít folyamatosan. 10 L víz elhasznált után ami ép hogy meleg nincs több benne az írja és megkezd fűteni nem kell neki 5 perc és kész, de tuti nincs 40 fokos a víz.
Hibakód nincs.
Sziasztok!
Egy 4 tagú család részére szeretnék villanybojlert vásárolni. Elsősorban a wifi-s vezérlés miatt nagyon szimpatikus számomra az Ariston Velis 100 wifis bojler.
Minden fórumon az írják, hogy egy négytagú családnak legalább 120 literes bojler szükséges. Az Ariston azt írja, hogy a Velis 100-as alkalmas egy 4 tanú család kiszolgálására. Nagy dilemma, hogy ez valóbban így van-e, nem szeretnék úgy járni, hogy nem megfelelő méretet vásárolok. Sajnos az Ariston nagyobb méretű Velist nem gyárt.
Szeretném megkérdezni, hogy tapasztalatok mit mutatnak, valóbban elég-e az Ariston Velis 100 egy négytagú család kiszolgálására?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Ákos
240 hozzászólás Oldal: 15 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég