Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 16 / 16
Alapvetően a vízhasználati szokások döntik el ezt a kérdést. Van aki 20 literrel is letusol és van akinek a 60 is kevés. Van aki naponta egyszer, van aki többször is. Szerintem sok embernek okozott ez a bojler csalódást ha itt vissza olvasol. Az viszont biztos hogy jól néz ki. A wifis vezérléshez annyi hogy nekem a biztos elegendő meleg víz és a stabilan működő eszköz fontosabb mint hogy a telefonon nézegessem és kapcsolgassam. Ráadásul nem köthető olcsó vezérelt áramra sem, csak a "rezsioptimalizáltra" . Gazdaságosság és takarékosság szempontjából sem látok sok előnyt más elektromos vízmelegítő eszközzel összehasonlítva. De ha annyira tetszik akkor kettőt kell venni és elég lesz a meleg víz statisztikailag is.
Üdv!

Villanyszerelőként még annyit tennék hozzá, hogy ezek az "okos" megoldások figyelik a fogyasztói szokásokat , és ennek megfelelően állítanak elő melegvizet, tehát ha a család 18 után kezd bele a pancsolásba, akkor erre az időszakra fog a hőtároló kellő mennyiségű melegvizet felfűteni, ellentétében a hagyományossal, ami állandóan az adott, beállított hőfokot tartja. Illetve volt az a régi mézet, ha alacsony hőfokon tartjuk a melegvizet, akkor kisebb a belső kőképződés . A jelenlegi tárolók speciális bevonatokkal rendelkeznek a megszokott anódos kialakítás mellett, hogy a vízkőképződést és lerakódást ellensúlyozzák.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Szép napot!
Nemrég lett tisztitva evo 100-as bojlerünk és nem tudom,hogy jó helyre kerültek a hőfok érzékelők. Vagyis a bejövő a bejövőhöz a kimenő a kimenőhöz,ha véletlenül felcseréltük,akkor azt jelzi a készülék hibakóddal?
Köszi a választ előre is.
Szép napot!
Nemrég lett tisztitva evo 100-as bojlerünk és nem tudom,hogy jó helyre kerültek a hőfok érzékelők. Vagyis a bejövő a bejövőhöz a kimenő a kimenőhöz,ha véletlenül felcseréltük,akkor azt jelzi a készülék hibakóddal?
Köszi a választ előre is.
Sziasztok!
Van egy Ariston velis evo 80 bojlerem 5 éve. Eddig problémamentesen működőtt. Vizkőtelenitve lett mult heten. Ki van cserelve a hideg-meleg oldali futoszál, tomites is. Alig jon meleg viz a csapokbol... Nyomas csokkentest probaltam... Mi lehet a gond?
Szerintem a bolygatás miatt elszabadult vízkövektől eldugult a csap végén lévő szitaszűrő.
Sziasztok!

Szembejött egy "villamos biztonsági felülvizsgálat" történet. A fürdőkáddal/zuhannyal ellátott helyiségekre jelenleg az MSZ HD 60364-7-701 szabvány vonatkozik és ebben az áll, hogy csak olyan vízmelegítő építhető kád fölé (1-es sáv) amely egyrészt IPX4 védettségű (ez pipa), másrészt a gyártó nyilatkozata (vagy a készülék dokumentációja) alapján beépíthető 1-es sávba.

Ez utóbbi nem szerepel a dokumentációkban, sőt, az EVO 100 papírjaiban ez áll:
- Tilos a berendezést mezítláb vagy nedves testrésszel érinteni
- A berendezéshez ne érjen

Ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem csak hogy fürdőszobába nem lehet beépíteni (2-es és azon kívüli sávban sem), sőt lényegében a lakáson belül semelyik helyiségben sem lehet beépíteni (konyhában sem), csak és kizárólag egy külön elzárt helyiségbe lehet telepíteni. Erre figyelmeztetést egyetlen forgalmazónál, webshopban, üzletben sem találtam ahol ezt a készüléket árulják. (fogyasztóvédelem?)

Sőt, a gyártó weboldalán lévő PDF felhasználói kézikönyv ezt kifejezetten írja is:

Ezt a készüléket lényegében csak elzárt (de jól szellőző) helyiségben lehet felállítani, ezenkívül figyelembe figyelembe kell venni az alábbi körülményekre vonatkozó figyelmeztetéseket is:
- Nedvességtartalom: Ne szerelje fel a készüléket zárt (nem szellőző), nedves helyiségben.
- Fagy: Ne szerelje fel a készüléket olyan környezetbe, melyben a hőmérséklet kritikus szint alá csökkenhet, ezáltal jég képződhet.
- Napsugárzás: Ne tegye ki a készüléket közvetlen napsugárzásnak, még üvegen keresztülinek sem.
- Por/gőz/gáz: Ne szerelje fel a készüléket olyan környezetben, melyben kifejezetten agresszív közegek (pl. savas gőzök, por, illetve nagy koncentrációban jelen lévő gázok) vannak jelen.
- Elektromos töltés: Ne szerelje fel a készüléket közvetlenül túlfeszültség-védelemmel nem ellátott elektromos vezetékekre.

Tehát ennek a bojlernek építeni kell egy külön zárható szobát a házban és csak oda lehet telepíteni.

A kérdésem az, hogy akkor azok akik fürdőszobába telepítették ezt a bojlert azok tudnak-e róla hogy "meg fog bukni" egy villamos biztonsági felülvizsgálaton, ideértve a villanyszerelőt is aki bekötötte?

Vagy, létezik valahol egy gyártói dokumentum (csak én nem találom) amely a kézikönyvben leírtakkal ellentétben mégis megengedi az 1-es sávba történő telepítést?

Forrás:
https://www.youtube.com/watch?v=Ef14E6t5LEM&t=1196s

Én javaslom mindenkinek akinek ilyen készüléke van (vagy villanyszerelőként ilyet bekötött), hogy vegye fel a kapcsolatot a forgalmazóval hogy virítsanak egy papírt hogy ez a termék fürdőszobába 1/2 sávba beépíthető, ellenkező esetben a fogyasztók megtévesztéséről lehet szó ugyanis egyetlen forgalmazó és a marketing anyag sem említi hogy a készüléket csak olyan helyiségbe lehet beépíteni ahol senki nem tud hozzáérni.
Sziasztok!
5 éve használunk egy Ariston Velis evo 100 vill bojlert. Manuálisan kapcsolgatjuk, 40 fokon használjuk, délután bekapcsoljuk felfűt majd a 4 tagú családunk megfürdése végeztével kikapcsoljuk a bojlert. Tapasztaltuk hogy havi egyszer 60 fokra felfűti önmagától a vizet a fertőtlenítés miatt majd következő nap ismét visszaállt az általunk használt 40 fokos hőmérsékletre.
Kb. most a 4. napja folyamatosan 60 fokra melegíti fel a vizet és az istenért nem tudom lejjebb venni 40, de még 50 fokra sem! (engedem neki hogy teljesen felmenjen 60ra, de próbáltam felfűtés közben is lejjebb venni a hőmérsékletet, de lehetetlen!) Kérdésem az lenne, hogy ez így most elromolhatott vagy meddig kell hagynom (hány napig?), hogy 60 fokra melegedjen a víz, mert a havi 210 kw/h miatt korlátozva vagyunk villanyfogyasztásban. Éjszakára a bojlert kismegszakítóját is lekapcsoltam már, hátha elfelejti a hülyeségét, de ma reggel újra bekapcsolva ismételten 60ra kezdi felfűteni... Ha van bárkinek bármi tippje kérem szíveskedjen segíteni vagy megosztani mert teljesen tanácstalanok vagyunk! Köszönöm előre is, üdv: Gábor
Igazából ha a reset nem segít akkor javítás. Az áramtalanítás utáni bekapcsolás az volt (elvileg) itt is megnézheted https://www.youtube.com/watch?v=yVjP2l1e4y4 és itt a szaki azt mondja a végén ha a hiba marad akkor javítás kell neki.
Bekapcsolás után a diag fény felvillan majd elkezd felfűteni. Ha elérte a 40et majd az 50et akkor azok folyamatosan világítanak majd ha elérte a 60 fokot is akkor az is folyamatosan világít és nem villog tovább már. Szóval nincs olyan anomália vagy tünet hogy az összes hőfokkijelzés és az ECO gomb is villog egyszerre egyidejűleg. Hát, azért beszélek egy szakival, már csak azért is mert 5éve hogy megvan a bojlert de még vízkőtelenítést sem látott még! Remélhetőleg nem ment tönkre és semmi jelentős hibája nincs!
Hát amiket másoktól hallok az alapján szerencsés vagy ha 5 évet ment karbantartás nélkül probléma mentesen. Azért tedd meg hogy visszajelzel ha a végére értél.
Mindenképpen visszajelzek hogy mi lett a story vége! Már csak a vízkőtelenítés miatt is hívom holnap a szakit. Most jelenleg 60°ra van felfűtve, ott meg állt a melegítés. De sehogy nem tudom lejjebb vinni a hőfokot sajnos, hiába használunk a vízből.
Üdv!
Nos a történet vége az lett, hogy 5 év karbantartás nélküli használat után megbontva a bojlert egy halom vízkő kijött a hideg oldalból, (meleg oldalból kevesebb), de a bojler belseje makulátlan, mintha vadonatúj lenne. Szerelő elmondása alapján azért mert itt nálunk Dunaújvárosban lágy a víz és immár 5 éve 40 fokon használtuk/ használjuk.
Meleg oldalon fűtőszálat cserélt (mienket elvitte - felújítottat hozott) + új anódrúd + tömítés. Hideg oldalt tegnap szétbontottam, kipucoltam mert brutál gané volt benne. Vízkőoldóval letakarítottam a fűtőszálat így ma azt nem cserélte csak anódrúdat és tömítést ott is. Javaslata alapján ITT nálunk min 2, max 3 évente ezeket a karbantartásokat el kell végezni. Caklipak 40et fizettem érte. Plusz kikapcsoltattam az Antibakteriális 60 fokos hülyeséget amit havonta egy alkalommal végzett a bojler.
Amúgy csillagcsavarhúzóval, 10es dugókulccsal, vízkőoldóval, 2 tömítéssel és 2 anódrúddal otthon bárki eltudja végezni aki érez magában annyi afinitást.
(képeket nem tudom hogyan lehet csatolni, de privátban bárkinek szívesen elküldöm...)

Csatolmányok

Nem Velis, hanem egy Lydos-ról van szó, de a kérdésem tekintetében szerintem mindegy is.
Annyit tudok a készülékről, hogy kb. 4 éve lett felszerelve a szüleimnél, én csak most kezdtem el tanulmányozni közelebbről.

Csupán a hidegvizet beengedő és a HMV-et kiengedő flexicsövek voltak csatlakoztatva a képen látható csonkokra.
A hidegvíz bemeneten egy biztonsági+visszacsapó szelep látható, de nyitó karja nincs. Nem vagyok biztos benne, de talán ezekhez a bojlerekhez gyárilag (vagy az Ariston Mo. részéről) ezt a biztonsági szelepet mellékelték, mert sokszor láttam már őt a neten, felhasználók által feltöltött képeken.

Jól sejtem, hogy a bojlert így, ilyen bekötéssel kb. lehetetlen leengedni?

Köszi előre is!

Csatolmányok

Üdvözletem! egy 2019-ben beüzemelt ariston velis evo 100 villanybojleren minden évben meg lett csinálva a vízkőtelenítés a sugártörők cseréje az anódoké is tömítések is és mindig megvárom az első felfűtést és vízvételezést ami után szépen és csendben teszi a dolgát a bojler de a legutóbbi után ( kb. egy hónapja ) most felfűtéskor zajosabb,hangosabb. Egy hónap használat után miért következhetett be ez a hiba jelenség? előre is köszönöm a válaszokat üdv lacus_69
240 hozzászólás Oldal: 16 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron