Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
245 hozzászólás Oldal: 8 / 17
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17 Következő
Nappali áramról üzemeltetve 40-50 perc alatt felfűti 40 fokra az egyik tartálynyi hideg vizet, ami egy zuhanyzásra nagyjából elég. Ha meleg 80 fokos víz van benne akkor biztos hogy elég két embernek.
Ottocar73, köszönöm!
Kedves Szakértők!

Kisméretű Ariston villanybojler van a konyhámban, kb 1 éve. Néhány hete jelentkezett a probléma, hetente egyszer vagy kétszer minden előzmény nélkül kb fél liter vizet kiűrít a felső szelepen nkeresztül, amúgy felső bekötésű.
Mi okozhatja a problémát? egy szervízes azt mondta, amíg konkrétan nem tudom elmondani és megmutatni a jelentkező problémát, ők nem tudják megcsinálni.
Még jótállás lenne rá, mert 1 éves sincs a bojler.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Molnarne írta: hetente egyszer vagy kétszer minden előzmény nélkül kb fél liter vizet kiűrít a felső szelepen keresztül.
Mi okozhatja a problémát?


Ha egyszerre távozik a kb fél liter, akkor nyomásváltozás okozza, nyomáscsökkentőt kell elé beépíteni, esetleg a biztonsági szelepet cserélni.
Ha apránként csöpög és összegyűlik, az normális.
Sziasztok!

Nem rég vettem egy Ariston velis evo 100 bojlert.
Szépen felszereltem,összekötöttem mindent ahogy kell(nyomáscsökkentő a hideg ág elejére,és a hideg ág tetejére pedig a leengedő szelepét..Melegít stb...csak annyi a gondom hogy mikor megnyitom a melegvizet,jóformán csak csurdogál.....szerintem nem így kellene jönni-e....Lehet azt a nyomáscsökkentőt vagy átálítani...vagy iktatni kellene??

köszi a válaszokat előre is.
üdv.Laci
wycket85!

A nyomáscsökkentő állítható. Gyakran van egy barna műanyag kupak vagy egy vékony recés fém ami kézzel letekerhető, alatta csavarhúzóval vagy imbuszkulcs segítségével állítható csavar. Beljebb tekerve nő a nyomás.
Igen néztem...van benne egy rugó is amit tudok egy csavar segítségével be,ki csavarni...meg evy imbuszkulcsos csavaró van alatta...de akkármit csináltam...semmi belül a lap semerre nem tolódott el...meg nincs rajta jelölés hogy merre hány méter....
Én ilyenkor le szoktam venni a szerelvenyeket, és kádba vagy vödörbe engedem a vizet, minden alkatrsszel külön és közben figyelve a nyomást. Lehet rossz a biztonsági szelep is, de volt már a bojlerben is oda nem váló dolog.
A nyomáscsökkentő tengelyét be kell nyomni mert van, hogy leragad.
Megnézem...de a hideg ágról normál nyomáson jön a víz....ha jól gondolom a hidegvíznek kell továbbnyomnia a meleget...mert ha föcsapot lekapcsolom...se hideg se meleg nincs...
A hideg ág jó. Pipa.
1.Hideg ág nyomáscsökkentővel?
2.Hideg ág biztonsági szeleppel?
3.Hideg ág nyomáscsökkentővel és biztonsági szeleppel?
4.Ha ezek mind jók, akkor a meleg ág szabad kifolyással?
Ha a 3-as jó de a 4-es nem, akkor bojler hiba, és garanciában javítjuk.
Ha más, akkor a vízrendszer.
Sziasztok! Ariston Velis Evo 100 ErP elektromos vízmelegítőt szándékozom venni s vissza olvasva az előző nyolc oldalt az egyik hozzászólásban olvastam---"Ha beüzemelésnél elöször a feszültséget adjátok rá (rosszúl) Szigorúan tilos!!!! Hibakodokat irhat 11,15 ami resettel,eltüntethető,de ha pár perc üzem után tönkremehet a fűtőszál."--ez mit takarhat?lehet valaki áram alá helyezi és utána tölti fel vizzel s erre akar ez figyelmeztetés lenni? Illetve beüzemelésének a feltételei érdekelnének a garancia érvényesitése miatt.Megveszem a boltban ,hazaviszem felszerelem,villamossági bekötés megcsinálom de az első beinditáshoz szakszerviz embere kell vagy csinálhatok mindent.Bocsánat ha hülyék a kérdéseim mindenesetre köszönöm előre is a hozzászólásokat
Én garanciális szervizpartnere vagyok az Aristonnak. Ezek a készülékek nem beüzemelés kötelesek, tehát nem kell szerelő. Nem fázisérzékeny, bárhogy be lehet dugni.
De először a víz feltöltés és csak utána az áram, ez minden villanybojlerre igaz.
Köszönöm a gyors választ Ottocar73! üdv lacus69
Sziasztok!
Először is ott kezdenem, hogy január 10-én picivel több mint egy hónapja vásároltunk egy ariston velis evo 100 villanybojlert. 3 hét használat után az első tapasztalatunk, hogy a korábbi havi 150-160kw villanyhasználatunk 290kw-ra ugrott folyamatos bekapcsolás (üzemkész állapotban 60°on) használat mellett.
Brutálba megtekerte a villanyórát!
Gondoltuk ha már van rajta ECO mód akkor kipróbáljuk, leteszteljük. Azonban az Eco mód folyamatosan 40°-on tartja a melegvizet így a KÉRDÉSEM az lenne, hogy hogy a bűnbánatos istenbe fűti fel a vizet estére 50-60° hogy egy átlagos három tagú családnak elegendő melegvíz mennyiség legyen a bojlerban???
Az egy éves gyerekemet még megtudtuk fürdetni azonban az asszonynak már csak langyos víz folyt a csapból!! Értem én hogy éjszaka nincs víz fogyasztás és nappal is csak kevés általános dolgokra, (és a bojler ezt érzekeli, “tanulja”) de estére mikor nagyobb mennyiség elfogy(na) fürdéshez akkor miért nem fűti fel 50-60°ra? mert a 40° nagyon NEM ELÉG egy három tagú családnak!
Tehát most vagy mi nem értjük az ECO funkció lényegét hiába tapasztaljuk hogy estére kevés a 40°os melegvíz vagy egyszerűen annyira “okos” már ez a berendezés hogy már átmegy butaságba!?!? Válaszokat segítséget előre is nagyon szépen köszönöm, üdv: Gábor
Kedves Gabesz81!
Mi gyártotta a melegvizet az Ariston előtt?
Ha gáz készülék vagy éjszakai áramos bojler, akkor érthető a különbség. Az eco mód 1 hét tanulási időszak után használható, de 1 hónap a teljes tanulás. Ha kikapcsolja az eco funkciót, újra indul a ciklus. Ha csak a bojler fogyaszt 290kwh az napi 10kwh ami kétszeri teljes felfűtésnek felel meg. Az 1 éves gyerek miatt feltételezem gyakori a kézmosás egész nap,( gyerek és az ön párja is otthon van) így alakulhat ki a magasabb fogyasztás.
Üdv Ott Péter
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17 Következő
245 hozzászólás Oldal: 8 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég