Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 11 / 16
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16 Következő
Sziasztok!

Egy Ariston PRO1 ECO 120 V villanybojler vásárlásában gondolkodunk. Van valakinek tapasztalata ezzel a modellel kapcsolatban? Van valami amire oda kellene figyelni? Az éves átlagos fogyasztás esetén mennyire valós a 2700kWh körüli érték ami az adatlapján van?

Köszi!
Szereltem már fel ilyet. Garanciális javítás meg nem volt, így megbízható.
A 2700:365=7,4kwh/ nap ez 1-1,5 felfűtést jelenthet. Lehet reális!
Üdv bojlerguru.hu
És ez még köthető is vezérelt (éjszakai) áramra, nem úgy mint a drágább márkatársai. Jól mondom ?
Ottocar73 írta: Szereltem már fel ilyet. Garanciális javítás meg nem volt, így megbízható.
A 2700:365=7,4kwh/ nap ez 1-1,5 felfűtést jelenthet. Lehet reális!
Üdv bojlerguru.hu


Ezeknél a gyári fogyasztási adatoknál lehet tudni, hogy milyen hőmérsékletre való felfűtéssel számolnak? 60-65 fok lehet?
Szerintem 60-70 fok, a fogyasztás alapján.
Köszi a válaszokat!
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a következő bojlerekkel kapcsolatban?
Ariston Lydos Eco
https://www.ariston.com/hu/lydos_eco

Illetve
Ariston Lydos Hybrid (hangosnak mennyire hangos, kis fürdőszobát, 8-9nm, mennyire hűthet le?)
https://www.ariston.com/hu/lydos_hybrid

Másik kérdés, hogy sok helyen olvastam, hogy Aristonnál sokszor a 100L az nem tényleges 100 literes kapacitást jelent, ez mennyire igaz? Illetve melyik termékcsaládoknál jellemző?

Köszi.
A lydos eco új terméke az Aristonnak, szerintem ebben az árkategóriában jó vétel.
Lydos Hybrid,( a 100-as) 100 liter 53 fokos víz napi 2kw fogyasztás mellett.
Hangja van, de nem vészes. Nehéz leírni, mert nem tudom mérni. Egy 9 m2 fürdőszobát kb 2-3 fokkal, de be lehet állítani, hogy pl fürdéskor ne tegye.
A velis evo család űrtartalma kisebb mint a kapacitása. a 100as pl 85 liter, de a kialakítása miatt képes 100 liter adott hőmérsékletű vizet előállítani.
Üdv: bojlerguru
Ottocar73 írta: A lydos eco új terméke az Aristonnak, szerintem ebben az árkategóriában jó vétel.
Lydos Hybrid,( a 100-as) 100 liter 53 fokos víz napi 2kw fogyasztás mellett.
Hangja van, de nem vészes. Nehéz leírni, mert nem tudom mérni. Egy 9 m2 fürdőszobát kb 2-3 fokkal, de be lehet állítani, hogy pl fürdéskor ne tegye.
A velis evo család űrtartalma kisebb mint a kapacitása. a 100as pl 85 liter, de a kialakítása miatt képes 100 liter adott hőmérsékletű vizet előállítani.
Üdv: bojlerguru


Köszi a válaszokat!

Lydos Eco 100L esetén 1300 kw éves fogyasztást írnak a gyári adatokban, az reális lehet napi mondjuk 1-2 felfűtéssel?

Lydos Hybrid esetén, ha korlátozza az ember a hőcserélős melegítést, akkor kb egy B besorolású bojlert kapunk?

Köszi.
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható-e hogy a villanybojler nappali és éjszakai áramra is rá legyen kötve éjszaka pl. csak éjszakai árammal menjen, nappal meg nappalival? Illetve ez kb. hogyan valósítható meg? Hátrányai mik lehetnek egy ilyen megoldásnak?

Köszönöm.
Szia, ezt az áramszolgáltató nem engedi. Az éjszakai áram (igazából vezérelt áram, mivel nem csak éjjel kapcsolják be) megszakítás nélkül kell legyen rákötve az arra rendelt fogyasztóra. Nyilván technikailag simán meg lehet oldani egy relével, amit az "éjszakai" áram vezérel, de ha elkapnak, bünti lesz belőle.
angyisz írta: Szia, ezt az áramszolgáltató nem engedi. Az éjszakai áram (igazából vezérelt áram, mivel nem csak éjjel kapcsolják be) megszakítás nélkül kell legyen rákötve az arra rendelt fogyasztóra. Nyilván technikailag simán meg lehet oldani egy relével, amit az "éjszakai" áram vezérel, de ha elkapnak, bünti lesz belőle.


Köszi a felvilágosítást!
Tiszteletem!
Velis karbantartással foglalkozó szakemberektől kérdezném, hogy az új bojlernek a fürdőkád vége fölé állóhelyzetű felszerelési magassága a vízkőtelenítés, anód-, illetve fűtőelem ellenőrzés, csere szempontjából, -- a kijelzől láthatóságát, kezelhetőségét is figyelembevéve -- nagy belmagasság esetén miként optimális?
Másként kérdezve: a karima csavarok megbontása, majd a munkavégeztével a karimák korrekt visszaszerelése a falra felfüggesztett készüléken, vagy a készülék kikötött, falról leemelt állapotában egyszerűbb.
Köszi
Én fejmagassagban szeretek szerelni. Lehet a kádban állva 180 cm-re, vagy a kád szélétől ugyanennyire. Ha nem muszáj nem szedjük le. A vízkő is az alján van, leszedésnél elcsúszik .
Ottocar73 írta: Én fejmagassagban szeretek szerelni. Lehet a kádban állva 180 cm-re, vagy a kád szélétől ugyanennyire. Ha nem muszáj nem szedjük le. A vízkő is az alján van, leszedésnél elcsúszik .


Köszönöm a gyors, szakszerű választ. Akkor inkább magasabbra helyezzük a készüléket.
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 11 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég