Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 5 / 16
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16 Következő
Üdv
A vízcsap kifolyón van egy sűrű szita vagy más apró lyukú szűrő. Ez lecsavarható a vízcsapról , de előtte dugd be a dugót a mosdóba:) Tisztítsd ki szűrő nélkül öblítsd át, ha továbbra is problémás jöhet a szerelő és vizsgálódhat a flexi bekötőcsövek,sarokszelepek majd a többi szerelvény környékén.
Köszi, de mivel csak a meleg víz jön fél gőzzel, így nem lehet csapvégen eltömődés, meg ez a jelenség áll fent a zuhanynál is, ott meg nincs szűrő.
Hát valószínű a cső és az idomok tüzetesebb vizsgálata (ami nem lesz könnyű, mert csempe mögött gipszkarton falban vannak). Bár mondom érdekes, hogy mikor átfordítom teljesen meleg víz állásba a csapot, pár másodpercig még normálisan jön a víz, majd lassan lecsökken a nyomás kb. a felére, vagy még kevesebbre.

Üdv, Gábor
Ja és nem 80 hanem 50 literes a bojler.
Esetleg valami nyomáscsökkentő vagy szabályozó nincs beépítve eléje a töltő vezetékbe ( a bemenő hideg a bojlerbe) ?
Sziasztok,
Nyertem egy Ariston Velis 80-as villanybojlert ami 5 eve nem volt kezelve, szetszedve..
Gondoltam nekilatok, megvan az anod, tomites, stb; mar csinaltam ilyet Apammal, regi Hajdut, de sajnos elakadtam.
A leiras szerint: 1. aramtalanit, 2. hidegviz elzar, 3. melegvizcsak kinyit, 4. biztonsagi szelep kinyit.
Na, en ezeket vegigcsinaltam, de nem annyira jon belole a melegviz, csak ha megnyitom a hideged (a biztonsagit elzarva), de azzal nem sokra megyek. Egy darabig, neha bugyborekol, mintha menne bele levego, de semmi.

Mit tanacsoltok? Lehet, hogy mar annyi benne a vizko, hogy ezzel a modszerrel mar nem lehet leereszteni?
Koszi!
Amíg nem megy be a levegő addig a víz sem jön ki. Gyorsítható a folyamat ha leszerelsz minden sallangot a bekötésiről, csak hát ha nem a kád felett van akkor uszoda lesz a kecó.
A hideget mar leszedtem, amin a szelep is van, hogy tobb levego menjen, gondolvan, hogy a szelep keves, de ugy se.. esetleg turbuzzam meg valami levego befujassal?
Ha lehuznam a meleget is, akkor onnan jonne? Mert ha onnan jonne, akkor a csapbol miert nem jon? Gondolom az ellennyomas hianya miatt.
Elvileg a melegen szívja a levegőt és a hidegen jön ki a víz.
Akkor miert a hidegen van a szelep? Namindegy, ha semmi otlet, akkor max. szerzek par vodrot, es felkeszulok az uszudahoz!
[ :o quote="lalibatyo"]Elvileg a melegen szívja a levegőt és a hidegen jön ki a víz.[/quote]
Akkor miert a hidegen van a szelep?

hogy le tudd engedni rajta a vizet :) Amúgy ugyanaz mint a Hajdú a hideg alul megy be és a meleg felül jön ki.
Tehát a meleg vezetéken nem is tudod vízteleníteni.
Ertem, azaz megse. Ezzel kezdtem: "A hideget mar leszedtem, amin a szelep is van, hogy tobb levego menjen, gondolvan, hogy a szelep keves, de ugy se.."
Megse jott ki belole viz, nem omlott. Ha onnan jon ki a viz, amikor leeresztem, akkor miert nem?
Plusz, a szervizkonyv, akkor miert a meleget irja?
Szerelő ?
Ja, hivtam, koszi. Mondtak, hogy Ariston?! hat, ok csak hajdu-t vallalnak, mert az aristonra van 7 ev gari (persze ha evente szervizelik) :)
Megoldotta dr.Bubo: valoban a hidegen folyik ki, de a szelepen, es ott is csak akkor, ha a meleg kimenot leszedtem. csap kinyitas nem volt eleg neki.
photo5911242800807127363.jpg
photo5911242800807127363.jpg (118 KiB) Megtekintve 14661 alkalommal.

photo5911474187875231897.jpg
5 ev utan az anod meg egesz jo volt?, de kicsereletem, ha mar vettem
photo5911474187875231897.jpg (118 KiB) Megtekintve 14731 alkalommal.
Sziasztok! Most látom,hogy az http://www.ep-shop.hu/Ariston-VLS-vizterelo-65152176 Van vizterelő! Ez egyb. ha nem vigyáztok 5-6 év használat után tönkremegy. Elporlad elgyengül. Takarításnál nem is veszitek észre és máris a vödörbe landol.
Árat még nem tudok ,de rajta vagyok!
Bocsi mindenkitől hogy eltüntem,de mailom szerepel és elérhető vagyok mindenki számára!
Még annyit,hogy napokban kerestek hibakod miatt!
Ha beüzemelésnél elöször a feszültséget adjátok rá (rosszúl) Szigorúan tilos!!!! Hibakodokat irhat 11,15 ami resettel,eltüntethető,de ha pár perc üzem után tönkremehet a fűtőszál.
Sziasztok!

Vettem év elején egy Velis evo 100-at és észrevettük a napokban, hogy villognak azok a LED-ek amik azt jelzik hogy vízköves lenne, pontosabban "megakadályozza a túl sűrű ki,-be kapcsolását a bojlernak mikor vízköves". Ahol lakunk ott a vízminőség kiváló és nyilván vízköves mint mindenhol de nagyon minimálisan (Fúrt kút 3 lépcsős víztisztítóval, úgyhogy ami víz bekerül a házba az tökéletes) ráadásul fél év alatt megette volna??? A biztosítéktáblában le volt lazulva a nullának a rögzítő csavarja és volt amikor 2-3 másodpercen belül érintkezett majd nem majd újra érintkezett azon a körön ahol a bojler van! Elképzelhető, hogy ezt érzékelte annak az elektronika hogy túl sokat kapcsol ki-be a vízkő miatt? Fél év alatt nem kellene ennyire elvízkövesednie főleg jó minőségű víztől, és számomra több mint gyanús hogy az áramkimaradás után kezdte el kivillogni ezt a hibát. Ötlet? Tanács? Megoldás? Köszönöm előre is!
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 5 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég