Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 13 / 16
Ha za10 a típusa akkor fém a tartály. Ha ft vagy fta akkor műanyag.
Ottocar73 írta: Ha za10 a típusa akkor fém a tartály. Ha ft vagy fta akkor műanyag.


Gondolom ha fém, akkor kellene ellenőriztetni?
Igen, a fém tartályban van anód, ami elkopik.
Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy a 80 EVO PLUS-hoz tartozékként adott biztonsági szelep hány bar nyomásra készült?
Jól sejtem, hogy ez csak biztonsági szelep, és nem kombinált visszacsapó és biztonsági szelep egyben?

Köszönöm!
8,5 BAR és van benne visszacsapó szelep.
Köszönöm szépen!
Sziasztok!

Egy frissen beszerelt Ariston Velis Evo 80-asom alja csöpög, kibontottam a burkolatot, az alábbi kép fogadott:

Kép

https://drive.google.com/file/d/17dK0Ry53aE6DkUpHaMb6bi9hu_7sf7p9/view?usp=sharing

Mi ilyenkor a teendő?

Előre is köszi!
Sziasztok!

Végül (természetesen áramtalanítás után) meghúztam az anyákat. Ezek az Ariston-nál nem normálisak, teljesen lazák voltak az anyák, de még azon az oldalon is, ahol nem csöpögött a tartály. El nem hiszem, hogy ennyi pénzért nem lehet meghúzni rendesen az összeszerelő üzemben.
Teszt következik.
Sziasztok!

A probléma nem oldódott meg, de az kiderült, hogy ezt akkor csinálja, amikor eléri a 60 fokot a vízhőmérséklet. Valakinek valami ötlet?
Hát nem akarlak elkeseríteni, de mi három éve költöztünk be az új építésű házunkba, benne két Evo 100-as és az egyik nekünk is csepegett. Még akkor megnézte a vízszerelő, meghúzta a csavarokat, nem javult, kijött a szakszerviz, ő sem látott semmit, és a vége csere lett. Sőt nekünk a dobozát is kérték, úgyhogy ha még nem dobtad ki, már ne is tedd. A leggázabb persze az, hogy a vízszerelőt bazira nem érdekli, hogy hibás a bojler, ő gondolom akkor is ki fogja számlázni a bojler cseréjét.
Szervusztok!

Egy Velis EVO 50 (45 liter) ki tud szolgálni egymást követően két kb. 10 perces zuhanyt?
Esetenként (nem a zuhanyt követően) egy kádas fürdést (72 literes)?
Sajnos nagyobb kapacitású nem fér be (garzon).
A lakásban a kádon kívül egy mosdó és egy mosogató van.
Sziasztok!

Egy ARISTON VLS Velis Evo 50 típusú bojlert vásároltam és szereltem be otthonomban. Sajnos az első beüzemeléskor hiba kódot kapok. A bojler által termelt meleg vizet egy groundfos szivattyú továbbítja a rendszerbe. Érdekes hiba jelenséget az ariston használati útmutató szerint a diagnosztika "menü" pontba nem tudok belépni, hiába villog az összes led és 5mp-ig lenyomva tartom a be/ki kapcsoló gombot. A bojler ilyenkor kikapcsol és nem lehet kiolvasni a hibát.


Konzekvenciák: A szivattyú áramtalanítása után, a bojler automatikusan ~5 perc után elindul. Felvetés: Áramlás érzékelés lehet benne, ezért dobhat hibakódot?
Ha igen, ezt valahogy kilehetne kötni?

Köszi, üdv:
algira37
Üdvözletem!Ariston velis evo 100 villanybojler vizkőtelenítésnél tartok s az utén érdeklődnénk,hogy mi az aktiv anód pontos mérete? kiszedett anódot megmértem még olyan helyen ahol épp nem sérült,elenyészett s mérhető s nekem 20*230mm m5*10mm -es anód volt benne de ezeket a mérteket nem találom egyik alkatrészeket áruló boltban sem sőt még robbantott ábra alapján keresve gyártói cikkszámok alapján is csak nagyobb méretűt ad ki pl:25.5*230 m5. Végül is mi volna az igazság? előre is köszönöm a válaszokat segítséget üdv Lacus69
Szia, én nem vagyok bojlerszerelő, de szerintem az anód mérete azért nem atomtudomány. :) A lényege az, hogy legyen a tartályban legalább annyi mennyiségű a vastól jobban korrodáló anyag, ami nem fogy el a következő cseréig. Nekünk két ilyen bojlerünk van, két évente pucolom ki őket (bár még csak egy alkalom volt) és akkor ilyet tettem beléjük:
https://www.inone.hu/teszt_termek_7236
Üdv angyisz! köszönöm a segítséged végül is megoldódott,hogy milyen méretű is kell bele össze is lett rakva s működik minden oké lett. Bár az biztos hogy a régi 20mm vastag volt az új 25mm s mivel az alaplapon fix az anód helye ügye m5 anya részbe kell csavarni az anód csavarját ezért már nagyobb be se férne mert akkor az anód hozzáérne a fűtőszálakhoz ami gondolom nem egészséges vagy ki tudja, minden esetre a lényeg kitakaritva csendes és van melegviz! szép estét
240 hozzászólás Oldal: 13 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég