Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 2 / 16
Üdv
Valószínűleg kezd vízkövesedni azért kezdett el súgni is ha forrósodik. Amúgy annyira nem aggódnék, de ha nagyon kemény a víz és sokat is használjátok akkor egy tisztítást (és aktív anód csere) lassan beütemezhetsz. Ezt egyébként 2 évente javasolja is a gyártó.
Üdvözletem.

Olyan ügyben szeretném a segitségüket kérni, hogy vettem egy Ariston Velis 80 literes bojlert. Egy hete használom és azt vettem észre, hogy nem tudok egy normál méretü kádat megtölteni vele meleg vizzel. Ezt úgy értem, hogy vegyesen eresztve meleget és hideget, a kád kb félig telik meg, onnantól pedig jéghideg viz jön a bojlerből. Én úgy érzem hogy ez nem normális, egy ekkora bojlernak vegyesen meg kellene tudnia tölteni egy normál méretü kádat. Ezt megcsinálja hetven és nyolcvan fokra állitva is.
Tegnap pedig olyat produkált, hogy be volt állitva hetven fokra. Felmelegedett hatvan fokig, addig villogtak a fokbeosztások, ott leállt és nem villogott tovább. Amikor megnyomtam a léptető gombot, akkor mutatta hogy hetven fokra van beállitva, de a hetvenes szám nem villogott, csak a hatvan világitott. Amikor ki és bekapcsoltam, utána elkezdte villogtatni a hetvenes számot is és melegitette tovább a vizet.
Megkerestem a céget, ők adtak egy szerelő telefonszámot aki az én körzetemben a garanciális javitást intézi. Az úr közölte hogy legkorábban jövő héten valamikor tud rám időt szakitani, de eléggé éreztette velem, hogy butaságokat beszélek a bojler müködésével kapcsolatban. Tehát szeretném megkérdezni Önöktől mielőtt a szerelő kiérkezik hozzám, hogy ez nem normális müködése a bojlernek és van keresnivalóm a garancia ügyében??

A segitségeket előre is köszönöm.
Üdv
Egyszer talán már írtam hogy semmi "csoda" nincs ebben a kütyüben azon kívül hogy két hengeres tartály egymás mellett van és ezért sokkal laposabb kivitelben gyártható.+15-25 ezerért kapunk egy modern dizájnt. Ezt megspékelték némi elektronikával és színes multi kijelzővel majd ügyesen beárazták. Csodát nem kell várni tőle szerintem , ebben is ugyanolyan fűtőbetét melegíti a vizet árammal mint bármely másikban, legfeljebb ha cserélni kell akkor sokkal drágább lesz. Ha garis nézesd meg mert az elktronika cseréje 20 alatt nem hinném hogy megáll de a jeladók is 10 körül lesznek fizetősben. Egy normál tiszta ismert térfogatú műanyag vödörrel és egy pár száz forintos hőmérővel lemérhető mind a kifolyó víz hőfoka mind a mennyisége fürdés előtt ha nem vagy biztos az igazadban :)
Nos hőmérőm nincs itthon, de vödröztem egyet. Hetven fokra beállitva, vegyesen engedve a vizet, tehát körülbelül felesben keverve hideget és meleget, 12 vödör viz jött ki, mielőtt hideg kezdett jönni a csapból. A vödröt mindig nyolc literig töltöttem. Szerintem ez kevés egy 80 literes bojlertől.
Pluszban megint produkált egy újabb hibát, két napja 70 fokra volt állitva, de azt vettem észre, hogy folyamatosan világit az összes hőmérséklet, egészen 80 fokig, mintha addig lett volna beállitva. A bojler ki-be kapcsolása után azonnal csak hatvan fokig világitott és a hetvenes jelzés kezdett villogni.

Azt hiszem ezek a tünetek együtt már lefedik a nem rendeltetésszerü müködés együttesét, de az a baj, hogy a szervizes akit a központ megadott, az a jövő héten valamikor ér csak rá, a másik Zuglói szerviz kategorikusan közölte hogy tele vannak munkával, egyáltalán nem tudnak az én gondommal foglalkozni, ráadásul aki majd egyszer ráérne, annak a hangján is azt éreztem, hogy nem igazán hiszi el hogy a bojlerrel bármi gond van, az első megjegyzése az volt, hogy a nyolcvan liter nem olyan sok.

Mindegy, megvárom mit mond a szerelő, ha nem lesz változás, akkor kénytelen leszek a gyártó céget megkeresni.
Üdv
Hát a 80 literesből nem fog 80 liternyi 70 fokos víz kijönni de azért olyan 60-70 nek illenék. Kicsit keveredik a meleg víz a hideggel kieresztéskor. No de maradjunk a mateknál. Ha van 60 liter 70 fokos vized amihez adsz 60 liter 10 fokosat ( kb ennyi most télen ami bejön) Abból lesz 120 liter 40 fokos. Ha ezt bele ereszted a a hideg kádba akkor tovább hűl a víz és lesz kb 30-35 fokos ami már nem az a "termál gyógymedence hőfok" .
Kérdés persze hogy a vödör mekkora volt ?
Irtam hogy a vödör mércés volt és mindig 8 literig töltöttem. Nem csodát várok, csak egy kád vizet, amiben meg lehet fürödni..... :lol:
Bocsi figyelmetlenül olvastam :)
Ez esetben nem kizárt hogy csak az egyik tartálya fűt fel rendesen.
Na holnap kiderül az igazság, elvileg jön a szerelő. Most megint produkálta, hogy hetven fokra volt beállitva, hatvannál megállt és nem fütött tovább, nem villogott a hetvenes jelzés. Ki-be kapcsolás után megint elkezdett a hetvenes villogni. De most a biztonság kedvéért videóra vettem az egészet. :-)
Ezt viszont jól tetted :) Majd számolj be a fejleményekről légyszi
Nos most ment el a szerelő. Két órán át teszteltük a bojlert. Már pont el akart menni, amikor produkálta a hibát.

Elvileg megtaláltuk a hiba forrását, majd a hosszabb tesztelésnél kiderült hogy tényleg igy van-e. A lényeg, hogy a bojler minden kivitelénél ugyanaz az elektronika van és jumperekkel mondja meg a bojlernek hogy hány literes. Nos az én bojlerem nyolcvan literes, de mint kiderült ötven literesre volt jumperelve, ezért kapcsolt le állandóan, ezért nem melegitette fel rendesen a vizet és ezért nem lehetett összehozni egy kádnyi vizet vele.

Remélem tényleg ennyi volt a hiba, de ez most már csak a hosszútávú használat során fog kiderülni.
Köszi , legyen egy kádnyi meleg vized :) Csak nehogy még az is kiderüljön a jumper rakosgatás során hogy csaló szoftver is lesz rajta :)
Sziasztok!

Ariston Velis 80 bojlerem van, és a következő lenne a problémám:
Használat közben folyamatosan normál mértékben hűl a víz, majd kb 10 perc zuhanyzás után egyszer csak a még kellemesen meleg víz vízvezeték hidegre vált. Pár másodperc leforgása alatt történik a váltás, utána már "shower ready" led nem világít, majd várni kell, hogy ismét felmelegedjen.

Más is tapasztalt már hasonlót? Mi lehet a problémára a megoldás (azaz, hogy a lehűlés folyamatosa legyen, és ne ennyire hirtelen)? ECO módban, és anélkül is tapasztalható a jelenség.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!
Nézd át a beállításait (programozását), hátha csak valami rosszul lett beállítva.
Plaszlo írta: Szia!
Nézd át a beállításait (programozását), hátha csak valami rosszul lett beállítva.


Átnéztem, de igazából túl sok lehetőség nincsen. A víznyomásra gyanakodtam még, hogy nem elég nagy, ezért "jobban megnyitottam" a bejövő víz vezetéket, de továbbra is ugyanez a hiba. Egyébként a víznyomás okozhat ilyen problémát?
Nem okozhat ilyen gondot a víznyomás. Valószínűleg a második tartályt nem fűti fel, ezért gyorsan kimerül az elsőből a melegvíz. Valaki már írta, hogy el volt Jumperelve az elektronika, így kisebb tartályúnak gondolta magát és ezért nem fűtötte fel a második tartályt. Ezt csak szerelő tudja beállítani, főleg ha garanciális. De lehet a fűtéssel is gond, mindkét tartálynak önálló fűtése van, ha a fűtőszál, az érzékelő, vagy a vezérlő relé rossz, akkor már hibásan dolgozik.
240 hozzászólás Oldal: 2 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég