Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 10 / 16
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16 Következő
Az ariston szelepek 6,5-8,5 bar nyomáson nyitnak, ha ezt az értéket nem éri el a nyomás, akkor nincs csöpögés. Ha melegvíz oldalon szivárgás lenne, az a villanyszámlában jelentkezne.
Üdv Péter /Ottocar/!köszönöm a válaszod,én azt hittem minden bojler csöpög ha melegit nem vettem figyelembe a szelep nyomást mégegyszer köszönöm a segítséget, üdv Laci
Sziasztok!

Pár hete vettünk egy velis evo 80 készüléket.
Hőmérséklet, fogyasztás tekintetében még tesztelünk, de úgy tűnik az eco mód semmit nem ér. 60 fok, eco mód be. Aztán a készülék úgy döntött, elég nekünk a 40 fok is. (???????) Mint egy korábbi hozzászólásban. De ez egy külön story.

Két kérdésem lenne!
Az egyik a biztonsági szelep használata. Nem csöpög a drága, egyáltalán. Lefelé áll, ahogy annak lennie kell. Abszolút nem kell nyitogatni vagy néha tegyük ezt meg?

A másik. Olvastam, hogy melegítés közben előfordulhat, hogy a biztonsági berendezésnél csöpög. Nálunk melegítés közben (lehet alapesetben is) a készülék hideg vizes kimenete és a cső találkozásánál tűnik fel 1-2 vízcsepp. Nem folyt le, csak ott megállt. Normális ez? Köze lehet ennek a nyomáshoz? Érdemes ezért szakembert hívni?

Köszönöm a választ!

Csatolmányok

Nem baj ha nem csöpög, nem kell nyitogatni, de havonta 1x lehet.
A csatlakozásnál levő szivárgás miatt elrohadhat a csonk, én javítanám.
Eco: lényege a spórolás, minimum 1 hétig tanul. Ha növekszik a víz használat, emeli a hőmérsékletetet. Kikapcsolásnál újra indul a tanulás.
Sziasztok! Én is beszállnék a beszélgetésbe, nekünk egy ilyen Aristonunk van: https://szerelvenybolt.hu/ariston-velis ... elis%20Evo Nálunk bevált az Eco mód, mert a napi rutinban általában nincs változás. Az lenne a kérdésem, hogy a vízkőtelenítést milyen gyakorisággal javasolt eszközölni? Köszi a válaszokat! Üdv, Zoli
Ahogy az általad belinkelt oldalon lévő felhasználói kézikönyv 75. oldalán is szerepel a "Rendszeres karbantartás" bekezdésben: 2 év :)
De igazából csak azért írok, mert nekünk is két ilyen bojerünk van, csak 100L-esek, most voltak két évesek, pár hete pucoltam ki őket és nem bántam meg, tényleg két évente meg kell tenni. A két bojlerből összesen kb. fél vödörnyi vízkő jött ki.
A rendszeres karbantartásnak valóban 2 évet ír (ennél hosszabb idő nem javasolt, ez a tapasztalat), de a garancia hosszabbítás feltétele az éves szakszerviz általi karbantartás.
Ezt Budapesten, Pest és Fehér megye egy részén én is csinálom!
sziasztok!

3 éve beszerelt Ariston VLS Plus 50 bojlerem egyszercsak tegnapelőtt elromlott, egyszerűen nem működik.
A digitális panelja semmit nem mutat, hiába nyomkodom, hiába kapcsolom fel-le a biztosítékot is..

Beszéltem egy márkaszervízessel, aszongya, cserélni kell valószínűleg a panelt, ami kb 30 ezer ft lesz majd. És kemény fél év garancia lesz majd rá..
Számomra ez megdöbbentő.. Majdnem annyi mint egy új, olcsó bojler, de fél év garancia csak.

Mi a véleményetek? Ti mit tennétek, cserélnétek az egész bojlert valami megbízhatóbbra, vagy belemennétek ebbe?

Vannak megbízhatóbb bojlerek ennél?
Nálunk ez 25.000.- mindennel.
Sajnos ez ilyen. A prémium kategóriás autóalkatrész is drága. A megbízhatósággal nincs gond, de tény, a hajdu alkatrészek olcsóbbak, de az nem B energiaosztály és nem ilyen design.
Egy új vls evo 50 kb. 65.000.- és ezen felül még lehet, szállítási költség illetve fel is kell rakni....
De ha nem volt karbantartva, és azt is fizetni kell kb 20.000.- akkor én cserélném, gazdasági alapon. De ha környezettudatos vagyok, akkor javítanám. Karbantartás pedig kell, mert 2-4 év alatt elfogyhat az anód és kilyukad a tartály.
Én nem vagyok bojlerszerelő, de vagyok annyira műszaki ember, hogy nagyon spéci dologra kell szükségem legyen, hogy szakember hívjak. Például mondjuk kutat nem állnék neki fúrni. :)
Ezért én először is szétszedném, kiszedném a panelt, átnézném a csatlakozókat, majd vissza, hátha csak valami apróság, oxidáció, stb. Ha nem megy, megtudnám biztosra a panel cikkszámát, és megnézném hol mennyibe kerül. Én valszeg itt kötnék ki:
https://www.google.com/search?q=ariston ... e&ie=UTF-8
Majd megrendelném és kicserélném magam. Ja és bár nem volt szó róla, de feltételezem nem volt karbantartva, és ha így van, akkor mindenképpen anódcsere és pucolás, különben pár év és kilyukad a tartály.
Bocs Ottocar73, nem akarom rontani a boltot, de remélem azért, mert én megteszem, más nem fog nekiesik bojlert javítani. :)
Sziasztok !

A napokban üzemeltünk be egy ariston velis evo wifi 100 készüléket,a kérdésem az lenne ,hogy a
hőmérsékletet milyen módon tudom beállítani,mert a leírásban az van ,hogy tekerjük a gombot addig amíg
megjelenik kívánt hőmérséklet,de nem történik semmi csak a zuhanyfejek váltakoznak 1-től 4-ig a hőmérséklethez
nem jutok el.
Előre is köszönöm a válaszokat !
üdv.
Lacus
Kedves Lacus!

A hőmérsékletet itt a zuhanyfejek jelzik, régi a használati útmutató.
Ez újabb: http://bojlerjavitas.villanytszerelo.hu ... asznalati/
1 zuhany 40 fok
2 kb 55
3 kb 65
4 kb 75
Sziasztok!

Másfél éve használunk otthonunkba egy Ariston Velis 100 és Velis 80-as készüléket, kizárólag ECO üzemmódba.
Az utóbbi napokba tapasztalom, hogy vízmelegítés közbe a 100-as bojler "sustorgó-sziszegő" hangot ad ki aminek az oka a hozzászólásokban is említett vízkőlerakódás lehet.
Kérdésem az lenne- aki már végzett karbantartást ilyen téren-, vízkőtelenítéshez kell-e bármiféle tömítőgyűrűket vagy alkatrészeket beszerezni, esetleg van-e olyan érzékeny pontja a műveletnek amire kiemelt figyelmet érdemes fordítani?
Kedves Gyuszi67!

Első szétszedésnél a tömítés általában újra használható. Anódot érdemes beszerezni (2db, 5-ös menet).
Amire természetesen figyelni kell: Az elektronikát ne érje víz, illetve az ntc- k ne sérüljenek, a csatlakozások az eredeti helyükre kerüljenek.
Üdv : Bojlerguru
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 10 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég