Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 12 / 16
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Következő
Szép napot nekem is olyan kérdésem lenne ECO módban 40 fokon van a víz vagyis azt jelzi nem megy feljebb az normális?Egy hete lett beszerelve egy ariston valis evo 80,ha szeretném hogy mindig 60 fokos legyen a víz akkor ki kell kapcsolnom az ECO módot,Elöre is köszönöm a választ.
Kedves Mindenki!

Hat hónapja használunk egy velis 80 készüléket. Eddig semmi baj nem volt vele.
Mostanában viszont sistergő hangot ad ki magából. Láttam már hasonló hozzászólást ezzel kapcsolatban. Ez akkor a vízkövesedés jele lehet? Érdemes az ügyfélszolgálatot ilyen esetben felkeresni? Szakít hivatni.... Stb? Vagy mi a konkrét teendő a továbbiakban?

Köszönöm a válaszokat!
kisliszi írta: Szép napot nekem is olyan kérdésem lenne ECO módban 40 fokon van a víz vagyis azt jelzi nem megy feljebb az normális?Egy hete lett beszerelve egy ariston valis evo 80,ha szeretném hogy mindig 60 fokos legyen a víz akkor ki kell kapcsolnom az ECO módot,Elöre is köszönöm a választ.


Az eco a legtakarékosabban állítja elő a melegvizet. Ha nem ürül ki a tartály akkor nem lesz magasabb a hőmérséklet.
Az eco kikapcsolása a megoldás.

Üdv: Bojlerguru
bubus11 írta: Kedves Mindenki!

Hat hónapja használunk egy velis 80 készüléket. Eddig semmi baj nem volt vele.
Mostanában viszont sistergő hangot ad ki magából. Láttam már hasonló hozzászólást ezzel kapcsolatban. Ez akkor a vízkövesedés jele lehet? Érdemes az ügyfélszolgálatot ilyen esetben felkeresni? Szakít hivatni.... Stb? Vagy mi a konkrét teendő a továbbiakban?

Köszönöm a válaszokat!


A sistergés a vízkőre utal. Egy éves korában kell először szétszedni, a garancia hosszabbítása és vízkőtelenítés miatt.
Csak Aristonal szerződött szerelő hosszabbíthat garanciát. Például én.

Üdv: Bojlerguru.hu
Köszönöm a választ Bojlerguru,másik kérdésem az lenne hogy,a ariston valis 80 bojlerrel zuhanyoztunk az létezik hogy egy embernèl elfogy a melegviz vagyis nem olyan meleg a viz a második embernek,és mégegy eröl megy a melegviz a lakásban ezzel mosogatunk igy lehet nincs értelme az ECO modnak ?!
Elöre is köszönöm
kisliszi írta: ..... igy lehet nincs értelme az ECO modnak ?!
Elöre is köszönöm

Ha a egy hét után sem emeli meg a vízhőmérsékletet az ECO, akkor ki kell kapcsolni.
SzépNapot Mindenkinek!
Az Ariston Velis 50 l-es bojlerünk megérett a vízkőtelenítésre. Tömítéseket, anódokat, vízterelő(ke)t remélem sikerül vásárolnom. (Utóbbiból van a bal oldali, melegvízcsonkos tartályban is?) A víztelenítési próba azonban még nem sikerült. Hidegtáp elzár-melegcsap nyit-bizt.szelep (MMG) kinyit – semmi nem történik. Végigolvastam a Fórumot, ezt találtam: „Megoldotta dr.Bubo: valoban a hidegen folyik ki, de a szelepen, es ott is csak akkor, ha a meleg kimenot leszedtem, csap kinyitas nem volt eleg neki.” Tehát, ha közvetlenül a bojler meleg víz csonkjáról leoldom a flexibilis csövet, akkor valóban kiürül (pár litert nem számítva) a víz a biztonsági szelep lefúvó csonkján keresztül?
Mivel konyhában van a bojler, fontos lenne tudni, hogy mennyi locspocsra készüljek.
Kérem, aki tudja írja meg a tutit!
Nagyon köszönöm!
jomoca írta: Tömítéseket, anódokat, vízterelő(ke)t remélem sikerül vásárolnom. (Utóbbiból van a bal oldali, melegvízcsonkos tartályban is?) IGEN
A víztelenítési próba azonban még nem sikerült. Hidegtáp elzár-melegcsap nyit-bizt.szelep (MMG) kinyit – semmi nem történik. Végigolvastam a Fórumot, ezt találtam: „Megoldotta dr.Bubo: valoban a hidegen folyik ki, de a szelepen, es ott is csak akkor, ha a meleg kimenot leszedtem, csap kinyitas nem volt eleg neki.” Tehát, ha közvetlenül a bojler meleg víz csonkjáról leoldom a flexibilis csövet, akkor valóban kiürül (pár litert nem számítva) a víz a biztonsági szelep lefúvó csonkján keresztül?
IGEN

Nálunk budapesti viszonylatban 20e egy karbantartás, ami a szükséges alkatrészeket is tartalmazza. Hogy a a kisker alkatrész árak mellett érdemes-e saját kezűleg nekifogni, azt érdemes ennek tudatában mérlegelni.
Köszönöm a válaszokat Ottocár73, megfontolom, hogy érdemes-e magamnak megcsinálni. (Bár mi Budakeszin lakunk + kiszállási díj.)
jomoca írta: Köszönöm a válaszokat Ottocár73, megfontolom, hogy érdemes-e magamnak megcsinálni. (Bár mi Budakeszin lakunk + kiszállási díj.)

Nálunk Budakeszi nem feláras.
Nem tudom aktuális-e még. Én magamnak csináltam, bár ha fele ennyi lenne a díja is így lenne.
Kicsit elő kell szedni amit fizika órán tanult az ember. A biztonsági szelep a bojler alatt van pár centivel, a kimenő ágon viszont ki tudja milyen messze, fel-le mennek a csövek és a víz arra akar kifolyni, ahol a legalacsonyabban van. Azaz ha mondjuk a szelep 2m magasan van, de a csap csak 1, akkor ő a csapon akarna kifolyni, de nem tud, mert ahhoz a fentről kifolyt víz helyére levegő kéne menjen, de szerintem a szelep cső, a bojerben lévő cső, a két tartályban lévő összekötő cső, és a csapig menő cső ellenállása olyan nagy, hogy ez nem sikerül. Én azt tettem, hogy lehető legközelebbi meleg csapot nyitottam ki és egy kisebb kompresszorral óvatosan belefújtam a csőbe annyit, hogy kiürüljön a vízvezeték hálózatból a víz, így a bojler teteje már kapott levegőt és folyt ki a víz a szelepen. Bár nekem ez is lassú volt, ezért óvatosan elkezdtem lecsavarozni előbb a bal, majd amikor kiürült a jobb tartályt és ott nem a víz folyt ki, hanem a levegő ment be.
De végül a lényeg, ha leoldod a kimenőt, nincs meg az az ellenállás, amit írtam és így könnyen fog kapni levegőt és ki fog folyni a szelepen. Én azért nem így tettem, mert nekem nem flexi van ott, és nem akartam tömítgetni utólag. Meg egyébként is két bojerünk van sorba kötve, ami kicsit még bonyolultabbá teszi a leeresztést.

jomoca írta: Hidegtáp elzár-melegcsap nyit-bizt.szelep (MMG) kinyit – semmi nem történik. Végigolvastam a Fórumot, ezt találtam: „Megoldotta dr.Bubo: valoban a hidegen folyik ki, de a szelepen, es ott is csak akkor, ha a meleg kimenot leszedtem, csap kinyitas nem volt eleg neki.” Tehát, ha közvetlenül a bojler meleg víz csonkjáról leoldom a flexibilis csövet, akkor valóban kiürül (pár litert nem számítva) a víz a biztonsági szelep lefúvó csonkján keresztül?
Sziasztok!
Egy Velis Evo Wifi 100l-es bojler beszerzését tervezem és a leírásban olvastam egy kitételt a vízminőséggel kapcsolatban. Eszerint 12 keménységi fokos víz kell neki minimum. Mennyire kell ezt komolyan venni? Központi vízlágyítót használok, jelenleg 0-ra van állítva. A 20 éves csapok is olyanok, mintha újak lennének. A mosogatónál lévő hajdú bojler nem reklamált még emiatt :)

A másik kérdésem, elég lesz 4 tagú családnak az előállított vízmennyiség?
Be lehet-e úgy állítani, hogy csak a telefonos appon keresztül kapott utasításra fűtsön fel, egyébb időben legyen kikapcsolva?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Mic írta: Eszerint 12 keménységi fokos víz kell neki minimum.

Hát erre én is kíváncsi lennék, hogy vajon mi baja lehet egy bojlernek attól, hogy túl lágy a víz. Nem vízkövesedik eléggé? :)
Ha ez igaz, akkor nekem az a tippem, hogy valami korróziós oka lehet.
Ehhez talán komolyabb kémiai ismeretek kellenek , de a gyártókat nem érdekli a vízkő, nekik az anód állapota fontos, a korrózióvédelem miatt. Azt hallottam, hogy a lágy víz eszi az anódot. Talán ez a magyarázat.
A konyhai hajdú 10literes vízmelegítő legalább 10 éve lágy vízzel megy. Lehet, meg kellene nézetni?
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 12 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 25 vendég