Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 3 / 16
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 Következő
4 éves velis 100 bojleremet szerettem volna ki tisztíttatni. Felhívtam 5 szakit akik ezzel foglalkoznak sőt még 2 vállalkozó ennek a garanciális szerelője is. Nem jártam sikerrel mert senki nem vállalta. Mondták ugyan,hogy 20eft minimum,ha elvállalnák,de idő hiányában nem. Mikor mondtam,hogy kivárom,megvárom már más lett a problémája,szóval le jött,hogy nem vállalják. Műszaki ember lévén nekem ez nem probléma,de idő hiányában kénytelen lettem volna mással megcsináltatni. Most az ünnepek miatt volt időm és neki estem. Vettem mindent amit ilyenkor gondoltam és fel is használtam őket. Érdi lakos ként elmondhatom,szuper kemény a vizünk! 4 év alatt,1 vödör vízkövet szedtem ki a bojlerből. A fűtőszálat csak nehézkesen forgatva tudtam kiszedni a helyéről. Kimostam a tartályokat,megtisztítottam az alkatrészeket és betekertem a buzogányokat a helyükre. Összeraktam és láss csodát működött. Hangja nem volt! Viszont megmértem a kimenő feszültséget a fűtőszálakra és megdöbbenve látom,hogy az első (bemenö) tartályt nem fűti. Nem tudom mikor kapcsol és mi alapján. Erről semmiféle infóm nincs! Tudna erről valaki felvilágosítást adni?

Ne várjatok 4 évig a tisztítással! Min 2-3 éven belül essetek neki!
Amit vegyetek: Tömítést 2db. A régit is vissza lehet rakni mert vastag és nem keményedik fel,de aki megteheti vegyen!
Buzogány 2db Alumínium rúd
Csillag csavarhúzó,10 csőkulcs szabad 2 óra
Gratulálok!

Végre egy ezermester!
Bár a tartály fűtésmikéntjét én sem tudom, de mindig van valami végrehajtó dolog a körben (relé, triak stb.) neglehet, csak egy kontakt hiba léphetett fel az összarakásnál, vagy csak egy biztosíték szállhatott el, ha eddig működött.
Őszintén, én bonyolultabb boilert nem is vállalok, vannak már annyira megbonyolítva, hogy legjobban a háztartási gépszerelők javítják felénk, de ha panel csere és a standard alkatrészek után sem javul meg, akkor általában újat vetetnek, ami jó a fogyasztói társadalomnak, a környezetvédelemnek nem annyira. De tegyük hozzá, azért a gyártók is tesznek róla, hogy ne lehessen javítani. és pont.
Még egyszer elismerésem!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Az az igazság,hogy nem ültem ott sokáig. Kimértem mind 2 tartály fűtőszálát ami azt mutatta,hogy megfelelő. Lekötöttem az elektromos csatit a tartályról és a hőérzékelőt rögtön ki is jelezte,hogy E20 Szóval visszajelzést küldött az alaplapra ami megerősít abban a tudatban,hogy ez mind jól müxik. Arra tudok gondolni,hogy később jóval később kapcsol be az első tartály és akkor is csak 30-40c környékére fűt fel. Sajnos nem mértem le az első tartály hőmérsékletét az alaplapnál mert nem találtam a műszerem érzékelőjét :-( de kéz rátétel ezt mutatja..

Amit elfelejtettem mondani azoknak akik saját maguk tisztítanák meg a bojlert.
Van mind 2 tartály belsejében 2 vízvető műanyag "kupak" Ez majdnem úgy néz ki,mint egy dugó aminek a teteje le van fenekelve és az oldalán vannak rések. Erre azért lenne szükség,hogy a viz mikor beáramlik a tartályokba a nyomás ne lője fel hanem az aljában maradjon a hideg viz.(ne keveredjen) Szóval ez a 2db kupak nagyon könnyen törik,szinte szét málik az ember kezében. Rákerestem az alkatrészbeszerzéseknél és nem is láttam pótlást erre. Egyb. ettől baja még nem lesz és épp úgy müxik mint előtte szóval senkit ne zavarjon ennek hiánya,sőt takarításnál egy fontos hibaforrás lehet.

Köszi az elismerést Jmedvegy!:-)
Ha valakinek egyb. kérdése lenne ezzel kapcsolatban akkor oldviti@velvet.hu címen elérhető vagyok!
Sziasztok,

Ariston Velis vagy Velis Evo bojler vásárlását tervezem.
Gondot fog jelenteni, hogy vezérelt áramom van, ami a bojler számára áramszünetet + újraindulást fog eredményezni. Gondolom, ilyenkor újra indul a betanulás, beállított programok elvesznek, stb.

Azt tervezem, hogy a vezérlést nappali árammal fogom működtetni, míg a fűtőszálak a vezérelt áramot fogják fogyasztani. Ekkor a programok nem vesznek el, de ha jól értelmezem a NET-en olvasgatott leírást, hibát fog jelezni akkor, ha fűtene, de épp nincs vezérelt áram ("bekapcsolt fűtőelem mellett nincs forró víz").

Kérdéseim:
1. Jól gondolom, ilyen esetben valóban kiáll hibajelzéssel?
2. Hibajelzés esetén ha a hiba megszűnik (esetünkben lesz vezérelt áram) automatikusan megy tovább, vagy addig nem lép tovább, amíg a hibajelzést manuálisan nem törlöm?

Kösz előre is!
Üdv!

Garanciaidőben nem bonthatod meg a készüléket garvesztés nélkül, így nem tudod a fűtést külön áramkörre kötni. Ezt nem vezérelt áramkörre tervezték, ellenben két 220-as bemenete lenne.
Szerintem neked hagyományos bojlert kellene venned, vezérelt áramról csak gondod lesz a Velissel. Öntanuló programja van, megpróbálja a használati szokások szerint felfűteni magát, a többi időszakban csak készenléti melegvizet szolgáltat. Az öntanulásnak, az alkalmazkodásnak és helyes működésnek alapfeltétele az állandó energiaellátottság, különben megzavarodik.
Ettől tartottam :(
Alapvetően hagyományos bojlert szerettem volna, de az finom szólva nem nézne ki túl jól.
Hiába kerestem, "buta" bojlert pedig nem találtam lapos kivitelben.

Már arra is gondoltam, hogy alapban a nappali áramról mennének a fűtőszálak is, de ha megjelenik a vezérelt áram, átkapcsolnak oda. Egyszerűen megoldható, de azt nem tudom, mi történne akkor, ha éppen fűtés közben történik a váltás. Vajon kiakadna attól, hogy néhány tized mp-ig nem kap a fűtőszál áramot?
Nem fogsz találni buta bojlert lapos kivitelben, mert a nyomás alatti tartálynak hengeresnek kell lennie, téglalap formátumban a víz nyomása kipúposítaná. A Velisben is hengeresek a tartályok, csak kettő van belőle, ezt meg vezérlés nélkül rendesen működtetni nem egyszerű feladat.
Az átkapcsolás rövid idejét az elektronika tápja elvileg át bírja hidalni, de meg kellene próbálni. Esetleg szilárdtest relével megoldható, hisz az félvezetőkből áll. Érdemes lenne a napközbeni rövid átkapcsolásoktól megkímélni az elektronikát egy időrelével, ami csak este és éjszaka engedi az átkapcsolást.
Beszéltem az imént a vevőszolgálattal.
Állításuk alapján no para, működik ez vezérelt áramról is mindenféle zavarok nélkül. Annyi az egész, hogy manuálisan beállítom a kívánt hőfokot, és kész. Ha visszatér a vezérelt áram, nem felejti el a beállított hőfokot. Nyilván az ECO funkcióról le kell mondanom.

Ti, mint Velis felhasználók, meg tudjátok ezt erősíteni?
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
100 l véli evo villanybojler.
Egy hétig 60 fokra volt állítva és most le szeretném csökkenteni.
Szépen nyomom a mínusz gombot de visszaugrik a 60ra.
Biztosan nem csinálok valamit jól.
Vagy mostár van benne 60 fokos víz és ha kiengedem utána tudom csak az 50re csökkenteni?

Választ Köszi előre is.

Eszter :mrgreen:
Sziasztok!
Nemrég vettünk egy Ariston 80-as boylert. Meleg víz használatánál elég erős sistergő zajt lehet hallani. Normális jelenség ez vagy valamire gyanakodni kellene? Volt valakinek hasonló tapasztalata illetve nálatok mennyire hangos a készülék?
Köszönettel minden észrevételt, tanácsot!
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Felszereltünk egy velis evo 80-as bojlert, utolsó lépésként, a hozzá kapott 2 kütyüt kellene beszerelnünk, de a leírás számunkra nem egyértelmű, hogy mit hova kellene. Ha minden igaz, az egyik egy karos biztonsági szelep, a másik egy nyomáscsökkentő szelep, de csatoltam róluk képet. Hálás lennék a segítségért.
Köszönettel!

Csatolmányok

Üdv.
A biztonsági szelep megy a bojler hideg bemenő ágára egyrészt megakadályozza a nyomásingadozás miatti meleg víz hideg vezetékbe áramlását, másrészt kicsepeg a hőtágulás miatti mennyiség így megakadályozza a túlnyomást. Sőt a kis karocska elfordításával leereszthető a víz is (igaz ez ennyire nem egyszerű).
A nyomáscsökkentő szelep nevéből adódóan a hálózati túlnyomástól védi az eszközt. Ezt pedig úgy tudja megtenni ha az a biztonsági szelep és a bejövő hideg víz cső közé csatlakozik és rajta is az áramlási irányt jelző nyíl.
Sziasztok!

Másfél hónapja vettünk egy Ariston Velis 80-as bojlert. Bizonyos körülmények miatt estére mindig kikapcsoltuk, majd reggel vissza. Kb egy hete, miután visszakapcsoljuk vízmelegítés közben furcsa hangokat ad ki. Sípol, visít, mint amikor egy jelzős teafőző jelez, hogy kész a tea. Mitől lehet ez, és ez valami meghibásodást jelent a ki-be kapcsolás miatt, vagy normális? Két napja már folyamatosan be van kapcsolva, de még így is ad ki ilyen hangokat. Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv
Vízkövesedik azért.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 3 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég