Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 14 / 16
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy Ariston Velis EVO 80 EU bojlert. A lényeg az volt, hogy el lehessen fektetni mert nem volt máshogy lehetőségünk elhelyezni. Ez a bojler ezt tudja. Megvettük, felszerelték, vízszintesen elfektetve mert csak úgy fért el (a vízszintes irány jó) . De az elejétől fogva erős kopogó hang jön ki belőle amikor fűt és amikor megnyitom vagy elzárom a csapot. A szerviznél bejelentettem, kijöttek de még nem láttak ilyet. Javasolták hogy tegyek egy visszacsapó szelepet a hideg vízi ágra de ettől sem lett jobb, meg a biztonsági szelep is tudja ezt. Talán most cserélni fogják. Ha esetleg valakinek volt már ilyen problémája és volt megoldás kérem ossza meg velem.
Előre is köszönöm!
Ottocar73 írta: Ha za10 a típusa akkor fém a tartály. Ha ft vagy fta akkor műanyag.



Kedves Ottocar,

a plusz garanciáról érdeklődnék.

Ariston evo 100-at vettem és nemsokára fel is szerelem.

Az 1 év jótállás ugyebár vásárlástól él, ezidőalatt, akármi tönkremegy benne, kötelesek cserélni.

Mi tartozik bele az Ariston 7 év garanciába?
Gondolok én itt pl vezérlőpanel, fűtőszál egyebek meghibásodására.

A segítségét köszönöm.

Üdv: KriSama
Sziasztok!

Véleményetek szerint van annak valami akadálya, vagy hátránya, hogy az Ariston Lydos Hybrid bojlert vezérelt áramra kössük?
Vagy ennek a típusnak pont az az előnye, hogy folyamatosan működik?
Esetleg van valakinek bármilyen tapasztalata a típussal?

A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot minden Ariston-osnak!
A kérdésem az lenne,hogy a 80 literes Velis mennyire elég általános használat mellett. A 100 literest csak azért nem preferálom,mert lejjebb kerülne mint a mostani 100 literes hagyományos..
Tehát kíváncsi lennék a Vellis tapasztalatokra. Melegvíz mennyiséggel kapcsolatban.
Róbert
Sziasztok!

1,5 hónapja vásároltam és helyeztem üzembe egy Ariston lydos wifi bojlert.

Problémám vele a következő:

1,5 hónap hibátlan működés után egyszer csak lecsapta a biztosítékot.
Kiderült hogy nincs benne elég víz és újra tölteni nem tudom. Kb 1-1,5l vizet tölt csak bele.
(Nincs tele, akkor nem lötyögne benne a víz és nem tudnám fél kézzel könyedén megemelni)

Próbáltam hogy teljesen leengedem és újra tölteni, de ha ilyenkor megnyitom a meleg víz csapot nem levegő jön belőle hanem egyből az a víz ami töltené a bojlert. Ha elzárom a hideg víz bemenetet a kifolyó “meleg” víz is elzárúl és amennyire engedem fokozatosan újra a hideg vizet olyan erősséggel folyik rögtön a víz a nyitott csapból. Mi lehet a probléma?

Választ előre is köszönöm!
Szia, nem lehet, hogy fordítva lett bekötve a bojler, azaz a bejövő hideg a melegre lett kötve?

Ghostrider írta: Sziasztok!

1,5 hónapja vásároltam és helyeztem üzembe egy Ariston lydos wifi bojlert.

Problémám vele a következő:

1,5 hónap hibátlan működés után egyszer csak lecsapta a biztosítékot.
Kiderült hogy nincs benne elég víz és újra tölteni nem tudom. Kb 1-1,5l vizet tölt csak bele.
(Nincs tele, akkor nem lötyögne benne a víz és nem tudnám fél kézzel könyedén megemelni)

Próbáltam hogy teljesen leengedem és újra tölteni, de ha ilyenkor megnyitom a meleg víz csapot nem levegő jön belőle hanem egyből az a víz ami töltené a bojlert. Ha elzárom a hideg víz bemenetet a kifolyó “meleg” víz is elzárúl és amennyire engedem fokozatosan újra a hideg vizet olyan erősséggel folyik rögtön a víz a nyitott csapból. Mi lehet a probléma?

Választ előre is köszönöm!
Szia!
Jók a bekötések, nem lettek felcserélve.
1,5 hónapig hibátlanul működött.
Azért gondoltam erre, mert a bojler belülről általában úgy néz ki, hogy a hideg bemenő víz a bojler aljához érkezik rögtön, a meleg pedig egy a bojler tetejéig érő hosszú csövön át jön ki, mert ugye a meleg fent van. Meg ha nem így lenne, fel sem lehetne tölteni, mint ahogy most neked van. Most amit leírsz olyan mintha a kimenőbe is alulról menne a víz egyből, ahogy víz kerül a tartályba. Mondanám, hogy esetleg az a belső hosszú kivezető cső "letört" benne, de hát nem tudom ez hogy lehet...
A kismegszakítót vágta le, vagy az áramvédőt (FI relé)? És azóta is levágja, ha bekapcsolod? Bár ezek nem fogják megoldani, csak kíváncsi vagyok, biztos szét kéne szedni, gondolom még bőven garanciális.

Ghostrider írta: Szia!
Jók a bekötések, nem lettek felcserélve.
1,5 hónapig hibátlanul működött.
Persze garanciás még és napokban jön is a szerelő és szétszedi, megírom majd mi volt a baj, de várom a további tippeket, mert elég furcsa a probléma. későbbiekben lehet hasznos lesz valakinek. Én is a csőre gyanakszok, lehet valami gyártási hiba vagy nem tudom mi lehet.
Sziasztok!

Jurtába szeretnénk használni A. Wellis EVO bojlert. A hely szűke miatt úgy fogjuk elhelyezni függőlegesen, hogy a bojler alja kb. 20-30 cm-re lesz a padlószinttől.
1. Okozhat-e bármilyen problémát ez az alacsony elhelyezés? (pl. víz leengedése, stb)

2. Fúrt kútra lesz kötve, Pedrollo szivattyú nyomja be a vizet a rendszerbe. Ez így működhet?

3. A falra rögzítéssel kapcsolatban: könnyűszerkezetes fal, gipszkarton borítás. A bojlernek hátul két rögzítő sínje van. Ezek szerint 4 ponton kell rögzíteni? Vagy azért van kettő sín, hogy ha vizszintesen akarom feltenni, akkor (függőleges helyzetben nézve) az alsó sín felső pontját is rögzítem, természetesen, de így is csak két csavar fogja tartani. (?) Láttam ehhez a bojlerhez egy olyan lemezt, amit a függőleges elhelyezéshez két csavarral a falra kell rögzíteni és erre rá kell akasztani a felső rögzítő sínt. Ez elegendő a kb. 130 kg megtartásához?

Ui: most megnéztem a forgalmazóknál több helyen és mindenütt 2 db pipa-alakú akasztó kampót ajánlanak hozzá, tehát akkor elég a felső sínt felakasztani.

Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Én most vettem egy Ariston Velis VLS EVO 100L-es bojlert. Az elektromos védettsége IPx4. Bevallom ez nekem nem sokat mond.
Az értékesítő weboldalán felhelyezett képeken a kád fölé is felrakták ezt a bojlert viszont, amikor kibontottam a használati útmutatót, ott már az volt jelezve, hogy nem lehet kád fölé rakni. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy lehet vagy nem lehet kád fölé rakni végül? Van vezetéke, de az nem túl hosszú, bár meg tudom oldani, hogy elérjen egy konnektorig, ami nem a kád fölött van. Vagy célszerűbb lenne egyenesen a falba kötni? De akkor elveszlik a garancia gondolom, mert ahhoz le kellene vágni a dugóját. Amennyiben nem lehet kád fölé rakni, akkor kád melletti falra? Viszont az a fal nagyon rossz, annyira, hogy gipszkartonozni akartam eredetileg. Van olyan nagy csavar, amivel akár a betonig is elérnék (kb 20cm legalább) és meg lehet oldani? vagy külön tartószerkezetet kell neki építenem? Vagy egyszerűbb lenne visszacserélni és venni egy Hajdú bojlert, amit biztosan felrakhatok kád fölé is? Tudom, ezen hamarabb kellett volna gondolkodnom, de meg sem fordult a fejemben, hogy egy bojlert nem lehet kád felé rakni, amióta az eszem tudom sosem láttam bojlert máshol. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Sziasztok!
Kb 2 honapja lett üzembe helyezve nálam egy Ariston evo 100-as bojler. Fürdőszoba felújításon estünk át, vezetékek kicserélve minden.
Az lenne a kérdésem, hogy eddig még egyszer sem csepeget a biztonsági szelepből, de ezt olvastam korábról, hogy 6.5 bar utan nyit csak gyárilag.
Viszont, mivel vezetékek is cserélve lettek, igy figyelgettem van e csepegés valahol stb. Vizuálisan nem láttam semmit, de a vízórám mozgott. Egy éjszaka után kb 0.5-1 liter víz elmegy. De olyat is láttam, hogy mosogatás vagy zuhanyzás után. 20 percenként 1 liter viz megy el. Ilyen lassan töltene a bojler? Mert ha elzárom bejövőt a bojlernél, akkor meg sem moccan az óra. Ha melegvíz szivárgásom lenne, akkor melegnek kellene éreznem a bojler kimenő csövét nem? Mert nem az. De a bejövőt már éreztem egy pár centin melegnek. Egyébkénkt fektetve van.
Választ előre is köszönöm!
Szia, hát ez eléggé X aktásan hangzik. :) Elvileg pont fordítva még érhető is lenne, mert a víz tágul melegedés közben, de ezért van ugye a biztonsági szelep. Egy tippem azért lenne, mivel az a fél-1 liter szinte semmi, talán lehet az, hogy a melegedő vízzel ugye a fémtartály is melegszik, ezért tágul is és ha az ő ürtartalma nagyobbat nő, mint amit a benne lévő víz tágulna, akkor lehetséges lenne. Ha így lenne, úgy tudnád ellenőrizni, hogy a teljes felfűtés után vajon megáll-e a további vízbefolyás, de persze addig nem tudtok melegvizet használni.
Azt is megnéztem. 40 fokon van most. Általaban este 9 után már nincs melegvíz használat. Leírtam már többször a vízóra állását és mindig ~1 l elmegy kb. reggelre. Ha használjuk napközben ugye akkor gyorsabban megy el a víz üresjáratban.
Sziasztok!
Velis 100-al kapcsolatban kérdeznék! Kb 1 éve lett felszerelve és mostanra már minden vízmelegítésnél nagyon hangos! Nem pattogó hangot ad hanem egyenletes hangot!
240 hozzászólás Oldal: 14 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég