Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Zárszakértők segítsetek!!!

Családi ház felújításnál megrendeltünk az ablakokkal együtt egy bejárati ajtót is...
Mivel kicsit régies stílusban szeretnénk a házat berendezni és "felcicomázni" ezért a bejárati ajtó is fontos eleme az egésznek...
A gyártónál és a magyar piacon sem találtam az ízlésünknek megfelelő kilincset, ezért németországból rendeltem egy gyönyörű kovácsoltvas BIZTONSÁGI bejárati ajtó kilincset. El is vittem 2 hónappal a beszerelés előtt a kilincs garnitúrát a gyártónak, miszerint majd erre szabják az ajtót...
Az egy dolog, hogy elrontották az ajtót, mert nyílván ki fogják, ha más nem új ajtó gyártással, javítani a csorbát...
Ami viszont kérdéses és bujkáltam rengeteg oldalt, de nem találtam kézzel fogható választ sehol:
A kilincs garnitúra 92mm-es tényleg egy elég masszív biztonsági címeres stb.. stb...
Az egy dolog, hogy szélesebb doorméretű zár kell hozzá, mert elég masszív és széles a címer...
Viszont! A kilincs tengely sokkal vastagab, mint amit az ajtóba szereltek eredetileg... szóval nem a szokványos 8mm-es hanem 10mm-es.
Jelenleg az ajtón kilincs emeléses zár van, de ahogy néztem a gyártót (ROTO) nála ilyen tecchnikával nincs ilyen DIÓ nagyságú zárszerkezet, ÁMDE CILINDER működtetésű többpontots szerkezet van.
Na ez lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a kettő között???
A kilincsemeléses ok, mert ugye ajtó csuk, kilincs emel, zárnyelv+görgők zárnak, kulcsráfordítással rögzítem....
A cilinder működtetésű viszont milyen??? Merthogy képek alapján tök ugyan úgy néz ki....

Előre is köszi a válaszokat mindenkinek!
És még egyszer, nem a gyártó hibáján van a hangsúly!!!
Üdv!

Magyarázat okán : Cilinder zár - miért jobb.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég

cron