Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Azt tudom, hogy mivel ragasszam fel, de azt nem, hogy a felesleget mivel vágjam le róla? Szikével, lombfűrésszel próbálkoztam, de csúnya lett. :( Darabosan törik a nyomorult. :x

Előre is köszi,

Attila
Hello!
Én vasfűrészre tippelnék. Annak elég finom fogai vannak, és remélhetőleg egyenletesre vágja le neked.

M
sztylla írta: ...Segítségre lenne szükségem. Azt tudom, hogy mivel ragasszam fel, de azt nem, hogy a felesleget mivel vágjam le róla? ...Attila

Üdv!

Ha elfogadsz egy tanácsot.
Keres valahol egy fémvonalzót, vagy bármilyen egyenes, kellően merev acélos fémcsíkot, lapot. E tekintetben a vasfűrészlap lehet megoldás, de az egyoldalasan fogazott fogazatlan éle. A lap oldalát szorítsd a laminálthoz, az éllel, mintha valamiféle papírvágó lenne, vágd le a kiálló részt, a lap belsejefelé irányuló mozgással. Ha rendesen felragasztottad, akkor mintvalamiféle borotva, éles élt kapsz. Csiszolófára szorított vászonnal (100-150) húzd végig az élt, ettől elveszíti az élét, kellemes tapintásúvá válik. Először próbálkoz egy hulladékdarabon, hogy kipróbáld magad.

Ha bizonytalan vagy ebben, és van felsőmaród, minden marókészletben van másoló bit. Ez azonos átmérőjű vezetőcsapágyból és marófejből áll. Felsőmarót végigvezetve az élek mentén, ezzel is szintbevághatod a csíkod. De vigyázz! Ha a maród megbillen, könnyen belemarhat a laminált lapba is! Pusztán kézügyesség kérdése, vagy erre külön készítesz egy vezetőt. De azt már a következő órán vesszük. :D
Magamrészéről, én elsődlegesen az első módszert használom, megbízható megoldás, és gyakorlatilag baleset- és sérülésmentes.
Sok szerencsét és jó munkát!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég