Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 7 / 17
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17 Következő
Köszönöm szépen a választ, megfontolom a tanácsot.
Most vásárolunk egy panel lakást aminek a padlóját felszeretnénk szedni, teljesen, betonig... aztán laminált padlót szeretnénk lefektetni, az alá lehetőség szerint minnél jobb hangszigetelő réteget, a kopogások, gyerekszaladgálás minnél jobb szűréséhez (hogy ne járkáljon fel a szomszéd) illetve ha lehet egyéb zajok szűrésére is. Betonozni nem szeretnénk. Le tudná írni egy szakavatott szaki, hogy milyen anyagokkal, milyen rétegezéssel tudnánk ezt megoldani? (Esetleg konkrét anyag ajánlással)
Előre is köszönöm válaszukat.
Üdv.
Erre az úsztatott padlószerkezetet ajánlanám, ezt mindenféle betonozás nélkül el lehet készíteni. Viszont azzal számolnod kell, hogy akár 10 cm-el is megemelheti a padlószintet. Nem tudom nálatok milyen megoldású a parketta, hallottam olyan lakótelepi lakásról, ahol a parketta alatt homokágy volt. Ez jó is meg rossz is. Jó mert van hova építeni az új szerkezetet és így nem emelkedik jelentősen a padlószint, rossz viszont, hogy ki kell lapátolni és el kell szállíttatni.
Korábban már volt szó róla - kicsit olvass vissza a hozzászólásokban -, ezért most csak röviden.
Az úsztatott padlószerkezet lényege, hogy akusztikailag elválasztjuk a padlószerkezetet a födémtől és a falaktól, így a hangvezetés minimálissá válik. Az úsztatóréteg lépésálló üveggyapot, vagy polisztirol lapok. A polisztirol lapok csak egyenes felületre rakhatók, ha nem egyenes a fogadóalap, akkor önterülő szintezőréteggel kell kiegyenlíteni.
Elsősorban tudni kellene mennyi hely áll rendelkezésre, mert ha magasabb lenne az új padlószerkezet a réginél, akkor az összes ajtóküszöböt meg kell emelni. Ha van hely, akkor a hagyományos párnafás úsztatott padlószerkezetet ajánlanám.
- lépésálló üveggyapot réteg 2,3,4 cm vastagságban
- párnafák 5x4 cm-es gerendák. Közte üveggyapot hangszigetelővel kitöltve
- OSB lapokból teherelosztó réteg, vagy hajópadló
- laminált parketta. Általában a laminált parketta nem használható teherviselő réteg, önmagában párnafákra rakni a behajlás miatt szerencsés, vagy nagyon sűrűn kell fektetni a párnafákat.

A polisztirol táblákkal is megoldható a padlószerkezet, de az esetek többségében erre betonoznak, amit el szeretnél kerülni. Ennek ellenére megoldható, de a lépésálló polisztirolra mindenképp kell teherelosztó OSB lap réteg, amire fektethető a laminált parketta. Ennél a megoldásnál gondot okozhat a táblák illesztésénél fellépő mozgás, ami a parketta nyikorgásában fog jelentkezni. Kapható nútféderes OSB tábla, ezek összeillesztve már megfelelő szilárdságúvá válnak. Arra vigyázni kell, hogy a polisztirol táblák és OSB táblák illesztése ne essen egy vonalba.

Ha nincs ezekre megfelelő hely, akkor marad az Austrotherm szárazpadlója, ami speciális faforgács lemezzel kasírozott Austrotherm AT-L2 anyag. Ez 20-45 mm közötti vastagságban kapható és könnyen felrakható házilag is.
http://www.austrotherm.hu/upload/dokumentumok/termekek/muszaki/tovabbfeldolgozott_termekek/szarazpadlo.pdf
Fontos, minden esetben az úsztatott padlószerkezet és a fal valamint küszöbök közé rugalmas, hangot nem vezető üveggyapot vagy polisztirol csíkot kell tenni.
Helló !
Közel három éve, hogy klikk rendszerű, 7mm vastagságú szalagparkettát raktam le a lakószobákban. Pár napja vettem észre, hogy egy helyen, mégpedig a hosszanti toldásnál, az egyik oldal 2-3mm-rel megemelkedett. Már nem csak tapintással érzékelhető "éle" van, hanem szemmel is látható, amint "kilóg" a sorból. Az, hogy a lerakás menete miként zajlott le, most szerintem nem is érdekes a kérdésem szempontjából. Tehát a kérdésem amiben a segítséget kérném, hogy miként lehet a legkisebb megbontással és roncsolás nélkül, kijavítani vagy cserélni egy elemet. Adaléknak még annyit: a jelenség természetesen a szoba közepén jelentkezett. Feszültség nem lehet benne, mivel a lerakásnál előírt, kezdő faltávolságokat megtartottam. Ami ebben az esetben a nagyobb gond még, hogy a lerakásnál nem takarékoskodtam a parkettaragasztóval.
A feltett képen nem igen érzékelhető, de valami ilyesmi.
Üdv
parketta.jpg
parketta.jpg (90.02 KiB) Megtekintve 12212 alkalommal.
Ez emeleten, vagy földszinten van?
Üdv Plaszlo!
Ez egy családi ház. Mint írtam, közel három éve, augusztus hónap vége felé hogy leraktam. Abban az évben, a lerakást megelőzően, még tavasszal történt színterezés is, vagyis tökéletesen kiszáradt, legalább is az iparos mester aki készítette, műszerrel nézte meg a nedvességtartalmat és akkor adott zöld jelzést. Valójában ezért is kellett várnom a lerakással bő három hónapot.
Üdv András!
Azért kérdeztem, mert ha földszinten van, elképzelhető, hogy az aljzat nedvesedik és azért vetemedik meg. 3 év után a kiszáradás miatti vetemedés nem túl valószínű, bár a nagy hideg miatt most jóval szárazabb a levegő a lakásokban, nálunk már 40% alatt van a levegő relatív páratartalma.
Sajnos nem lehet sérülésmentesen a közepén kiszedni a parketta egy elemét, odáig fel kellene szedni. :(
Hát először is elnézést a feltett kérdésedre adott "ez egy családi ház" válaszadásomért. Később kapcsoltam, hogy egy családi ház miért ne lehetne akár több szintes is.
Tehát a lehetséges egyetlen megoldás: a sérült elemet akárhogy is de kibontom mondjuk úgy, hogy az illesztéseknél pengekéssel vagy vékony vésővel megpróbálom elvágni az oldal elemek találkozásainak vonalánál, vigyázva, hogy azok már ne sérüljenek, és majd ezt követően beragasztom azt az új elemet, aminek előzetesen levágtam a csapjait. Szerencsémre maradt még négy egész és több vágott darab is. A beragasztást gondolom mindenképpen az aljaz betonra kell majd rögzítenem, és ami nagyon fontos, hogy milliméter pontosan kell, hogy illeszkedjenek egymáshoz. Nos szerinted, amennyiben majd sor kerül rá, akkor ezzel a megoldással kiérdemlem az ezermester fokozatot?
Üdv
Ha fényképekkel igazolod a műtét sikerességét - és a kezed is egyben marad -, akkor igen. :lol: :lol:
Lehet, kicsit fura ötlet, de a kiveendő parketta elemet ha már úgy is tönkre kell tenni, akkor csak ezt tedd tönkre a mellette levőket ne. Mi lenne, ha felsőmaróval kimarnál egy nútot hosszirányban az elem közepén, és ott szétvágva egyszerűen kiemeled a felhajlott elemet. Ezt a nútot akár körfűrésszel is kivághatod, csak a gépet úgy állítsd be, hogy ne tudjon a betonba vágni. Az új elem egyik nútját így is le kell vágnod, de a mellette lévő szálak biztos nem sérülnek. Az a késsel kivágós megoldás elég veszélyes rád és a parkettára nézve is.
Igen. Valahogy így okoskodtam én is, leszámítva, hogy felsőmaróm az éppen nincs de majd a kisflexet hívom segítségül. Mindenesetre csak bízom abban,hogy nem emelkedik tovább. A legjobb ötletet mellékesen házon belül kaptam és ami igazán nem túl bonyolult. Az ötlet a Páromtól származik, ami eképpen hangzott el: a sérült részre húzzam rá a közelébe található szőnyeget. Nem kérek commentet.
Üdv
siporisz írta: Nem kérek commentet.
Üdv

Kár! :( :(
De így nem lesz meg az Ezermester fokozat. :wink:
A hozzáfűzéseket, megjegyzéseket az ötletgazdájának személyét érintően gondoltam. Minden egyebet szívesen fogadok. Most viszont sajnos mennem kell havat lapátolni, a héten már századszor. Ellenben az első telén debütáló tolókapú rendszerem jobban működik mint a nyári meleg napokon. A WD 40 csodákra képes. kellemes hétvégét.
front.jpg
front.jpg (170.47 KiB) Megtekintve 12079 alkalommal.
Érik az Ezermester fokozat! :wink: 8)
A parkettára nem tudok mit mondani, állítólag nemsokára csökken ez a hideg, ezt még megvárnám a beavatkozás előtt. Hátha...
Nálunk megint nem esett semmi, bár most nem bánom, nagyon beállt a hátam. :(
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Sok "előolvasgatás" után, de életünkben először raktunk le hajópadlót. És elkövettünk egy hibát. A szoba harmadánál, ahol a hajópadló találkozik a kőburkolattal, a párnafa nem lett jól kiszintezve, gyakorlatilag enyhe ívben hajlik, emiatt ha rálépünk, megereszkedik az egész jó egy -két centit, ha lelépünk róla, felemelkedik. (A párnafa párhuzamosan fekszik a kőburkolat mellett.) Szerencsétlenségünkre ez a leggyakrabban használt felületén van a szobának. Lehet-e a problémán vajon úgy segíteni, hogy nem kell visszaszednünk az egész hajópadlót? A párnafák egyébként nincsenek rögzítve a padlóhoz, ugyanis víz elleni szigetelésként bitumenlemez lett lefektetve, erre közvetlenül lettek letéve a párnafák, és a lemezt nem akartuk átfurkálni, ezzel utat engedve a nedvességnek. Van valakinek jó ötlete? Lehet esetleg ragasztót "befecskendezni" a párnafa alá?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17 Következő
249 hozzászólás Oldal: 7 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég