Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 6 / 17
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17 Következő
Köszönöm a választ! Remélem sikerül felkaparnom.
Tisztelt Hozzáértők!

Panellakásban a beton és a laminált padló közé lenne szükségem 5 cm szintemelésre/-feltöltésre. Milyen száraz megoldást ajánlanának? (A hőszigetelés nem szempont)

Köszönettel,
tdezso
Többfajta megoldás létezik a száraz megoldások között:
- párnafa, közte száraz homok feltöltés
- párnafa, közte lépésálló hab, vagy üveggyapot hőszigetelés. Ha fontos a lépéshang csillapítás, akkor úsztatott kivitelben
- lépésálló hőszigetelés, rajta 18-20 mm-es OSB lap teherelosztóként. A méretezéssel, teherbírással ki kell kérni a gyártó véleményét. Párnafák nélkül nagy és hosszan tartó terhelés hatására (nehéz bútorok) idővel megsüllyedhet
- OSB lappal is fel lehetne tölteni, de az ára miatt nem éri meg.
Tudom nem követelmény a hőszigetelés, de teherviselő szárazanyagban, ebben a vastagságban ezek vannak.
Üdv !
Ezekkel a követelményekkel a legjobb és legolcsóbb megoldás az esztrich beton szerintem ha nem holnapra kell hogy elkészüljön. A laminált alá úgy is sik és sima felület kell ezért erre mehet egy önterülő aljzat kiegyenlítő ami megalapozza a hibátlan laminált padlózást.
Itt általánsságban olvashatsz róla. http://www.massetti.hu/esztrich
Sziasztok!
Szeretnénk felújítani lakásunkat és a napokban egy elég nagy problémába ütköztem. Laminált parkettát szeretnénk a régi parketta helyére. Az erkélyajtónál felszedtem egyet, láttam, hogy beton van alatta így aljzatkiegyenlítővel akartam megoldani a dolgot. Amikor tovább felszedtük, akkor viszont kiderült, hogy csak ott egy 20 centis sávban van beton a többi részen salak és párnafa van, azon pedig filc. Kérdésem, hogy erre is rá lehet rakni a laminált padlót? (sajnos már megvettük úh. mindenképp fel szeretném használni) A párnafák között kb. 1-3 centis hézag van, arra gondoltam, hogy 5-6 mm-es XPS lapokat rakok le és arra rakjuk a parkettát. Megítélésem szerint jó állapotban vannak a párnafák, nem korhadt, nem töredezett, nem recseg. Ez jó megoldás? 4. emeleti lakás, azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy egy 15 cm-es betonréteget húzzunk a párnafák és a salak helyére, nem is tudom mi lehet a salak alatt.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Barcavi írta: A párnafák között kb. 1-3 centis hézag van, arra gondoltam, hogy 5-6 mm-es XPS lapokat rakok le és arra rakjuk a parkettát. Megítélésem szerint jó állapotban vannak a párnafák, nem korhadt, nem töredezett, nem recseg.


Ez pontosan mit jelent a párnafák közötti 1-3 cm-es hézag? A párnafák és a salakréteg felszíne között? A párnafák milyen távolságban vannak egymástól?
A szalagparkettához stabil jó alap szükséges. Ha a salakréteg megfelelően tömör és megülepedett, akkor a párnafák felső szintjéig kell valamilyen lépésálló anyaggal kitölteni, hogy a szalagparketta alatt szilárd, nem süppedő alapot képezzen. Az 5-6 mm-es XPS lapok nem túl célravezetők szerintem, érdemesebb lenne egységesen 2 cm-re beállítani a salak felszínét a párnafák felső szintjéhez képest mínuszban, és azt a réteget kitölteni akár XPS, akár lépésálló Isover üveggyapot táblákkal. Az üveggyapottal szerintem könnyebb dolgozni, rugalmasabb, jobban kitölti a salak egyenetlenségeit.
Infot szeretnék kérni: Mennyibe kerül a laminált parketta lerakása négyzetméterenként? Le lehet-e rakni padlószőnyegre? Nagyon köszi előre is a választ.
Néhány ár tájékoztatónak:
http://www.bigfoot.hu/munkadij.htm
http://parketta.glap.hu/Magyar/Laminalt_parketazas_ara
http://www.aparketta.hu/laminalt-padlo/114-laminalt-lerakasi-dija
http://zoft.hu/parkettas/hu/arak.htm

A Yabe-ra regisztrálj be és kérj ajánlatot a munkára. (http://www.yabe.hu) Van több ilyen oldal, most ez jutott eszembe.

A szalagparketta szőnyegpadlóra rakásáról eltérnek a vélemények. Van aki gond nélkül elvégzi, van aki azt mondja időzített bomba, nem szabad. A parkettával lezárt szőnyegbe ha beköltözik a moly (gyapjú szőnyegnél értelemszerűen), komoly fészket rak, szaporodik és szétrág mindent, de lehet hangya is. Persze alapos takarítással, moly és hangyairtóval befújva egy ideig meg lehet előzni a bajt, de ezek hatása is véges.
Ha beázik, vagy nedvesedik valami miatt, bepenészedhet és akkor a parkettát is megfertőzi.
Gond lehet, ha a szőnyeg a bútorok súlya alatt összenyomódik és a parketta helyenként megsüllyed, esetleg mozoghat a szőnyeg rugalmassága miatt, ami később nyekergéssé válik.
Ezek alapján nem javasolnám, de remélem van valakinek konkrét tapasztalata is erről.
nagyon köszönöm, ezek szerint nem ússzuk meg a padlószőnyeg felszedést:)
Célravezetőbb felszedni a szőnyeget, és rendesen lerakatni a parkettát. Viszont arra fel kell készülni, amit a szőnyeg alatt találhatnak. Az alzatra gondolok, a szőnyegnek nem szoktak nagyon sima aljzatot készíteni, mivel kiegyenlíti a kisebb eltéréseket, de a parketta nem ennyire készséges. Elképzelhető, hogy aljzatkiegyenlítővel előtte ki kell simítani az aljzatot, hogy a későbbiekben ne nyikorogjon a parketta.
zsuzsának

Egészségesebb ha eltávolításra kerül a szőnyeg, de az sem árt ha a kivitelezővel egyeztet előtte mert igen durva költségei lehetnek egy eltávolított szőnyegpadló utáni helyreállításnak. Minimum az aljzat kiegyenlítés (extrém esetben betonjavítás). Erről a kivitelező valószínúleg egy darabon felszedett szőnyeg (szekrény hátuljánál, vagy az ágy alatti részen) alapján fog majd nyilatkozni.
Mi már futottunk bele oly esetbe is mikor ujra kellet betonozni az egész szobát, az előző tulaj ugyanis úgy gondolta "a szőnyeg ápol, s eltakar".
Az esetek töbségében azonban csak minimális javításra volt szükség.
Kívánom önöknek is ez utóbbit.
Utólag jutott még az eszembe amit feltétlen figyelembe kell még venni: A laminált parketta elhelyezése rendkívül gyorsan kivitelezheteő. Ám amennyiben aljzat kiegyenlítésre kerül sor, figyelembe kell venni, hogy a laminált parketta nagyon érzékeny a nedvességre. Ezért az aljzat kiegyelítőnek tökéletesen ki kell száradnia, és ez nagy mértékben lassítja a kivitelezést. (sokáig lesz kupi a lakásban)

ksk
Sziasztok! Laminált parkettát szeretnénk lerakni a cs. házunk központi helyén lévő 20 m2-es nappalijába. Régi fa parkettát és betont felszedtük. Még valamennyi homokot is ki kéne szedni, de nem tudjuk milyen mélyen. Eredeti elképzelés 5cm beton, rá bitumen, majd megint 5 cm beton. Ha így csináljuk egy 7mm-es laminált alá, még mivel kell számolnunk? Valami lépésálló hőszigetelés nem kellene? köszönöm
Tisztelt Uraim!
Négyszintes társasház földszinti lakásában a szobák jelenleg parkettásak. Annak ellenére, hogy a
ház már 35 éves a parketták jó állapotúak. A probléma az, hogy a padló felől nagyon hideg a lakás
és a kültérrel kapcsolódó falaknál a parketta fölött kb. 10-15 cm-ig a falak télen penészesednek.
A padló szintje a külső talajszinttől kb. 80 cm-re van és földdel van feltöltve. A külső falak B30-as téglából
vannak és nincs szigetelve. A lakáshoz kapott rajz szerint a padozat felépítése: föld-vasbetonlemez-
salakfeltöltés-5cm aljzatbeton-3cm ragasztott parketta.
Az lenne a kérdésem, hogy a parketta helyett párazáró fólia, lépésálló 2cm-es hungarocell és laminált parketta alkalmazásával
javulna-e a hőérzet és megszűnik-e a penészesedés?
Köszönettel várom véleményüket: N.László
Sziasztok hogyan rögzítsem a küszöbhöz a laminált padlót?A küszöb kb 2 cm keményfa alu szalagokkal.Van erre valami profil? S.O.S A padló régi csempe baromi hideg. Alátét fél centis zöld lépésálló,megfelel? Köszönöm a segtséget előre.
Küszöbhöz nem kellene hozzárögzíteni, körben a fal mellett - így a küszöbnél is - kb. 1 cm-es dilatációs hézagot kell hagyni, amit a falnál szegőléccel, egyéb helyeken réstakaró lemezzel takarhatsz el.
A fél centis lépésálló hőszigeteléssel csak jobb lesz, de nem jó. Ehhez legalább 2 cm-es lépésálló hőszigetelő lemezre lenne szükség.
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17 Következő
249 hozzászólás Oldal: 6 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég