Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 3 / 17
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 Következő
Kedves Jmedvegy!
Köszönöm a gyors válaszodat, lassan már "összeáll" a kép a laminált padló lerakásával kapcsolatban. A falnál lévő dilatációs hézagról már olvastam, de szeretnék mindennek "előre utánanézni", mielőtt belekezdek.
Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a fórumra!
Üdv, Borcsa
Üdv!

A dilatációs hézaghoz még annyi tanácsot, hogy érdemes, de nem szükséges, a hézagokat sziloplaszttal kitölteni. ( Célszerű a legolcsóbbat választani, vagy akár egy egyszerű tömítő anyag is lehet, elvileg víznek nedvességnek nincs kitéve, így gondot sem okoz.) Nem a teljes hosszban, hanem úgy méterenként olyan uszkve 10 cm darabban. Így a későbbiekben még véletlenül sem tud a padló megmozdulni, főleg kicsiny szobákban vagy néhány nm2-es helyiségekben.

Lerakni viszont tényleg nem ördöngősség, csak azt a pár szabályt kell betartani, amit mellékelve hozzáadnak. :D

Sok sikert és további szép napot mindenkinek!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Hello,

Nekem is ez volt a problémám csak nálunk hagyományos parketta volt és az nyikorgott meg tiszta rés volt közötte. Először mi is laminált parkettát akartunk, de utána találtunk egy nagyon jó árban lévő bambusz parkettát kb 1000 ft –al volt drágább, mint a laminált és gyárilag rajta volt az alátát fólia. http://www.bambusznadparketta.hu
A cég ahol vettem ajánlott egy kivitelezőt, aki le is rakta megszüntették a nyikorgást is nincs semmi hangja és nagyon profik voltak a szegőt hozzágyalulták a falhoz nem maradt egy porszem se utánuk igazi európai színvonalú munka volt.
Sziasztok!
Panelben lakunk,az alattunk lévő lakás üres és nem is lesz benne lakó mostanában.Padlószőnyeg van lerakva és érezni ahogy sugárzik felfele a hideg,zokniban fázik a lábunk, a gyereket csak egy leterített pléden engedjük játszani. :? Arra gondoltam le kellene szigetelni valahogy ,laminált padló lenne a végcél a közlekedő részeken szőnyeggel,így talán melegebb lesz .Olvastam az előttem lévő hozászolásokat és próbáltam utána olvasgatni.Mi a véleményetek ha így csinálnám.A párazáró fóliával kezdeném ha kell(elég könnyen penészedünk nagyon kell a sűrű szellőztetésre figyelnünk) thermofloor 4 mm ,ajándék fólia,laminált padló 8mm.Vagy melyik a jobb erre a problémára isofoor 5mm vagy thermofloor 4mm ? :?:
Hazánkban még napjainkban sem megszokott, hogy lakberendezőre bízzuk otthonunk megtervezését, a felújítások lebonyolítását. Európa nagy részén ez már bevett szokássá vált.

Ön most nyilván azt gondolja, hogy persze, az ott élő emberek megengedhetik maguknak ezt a luxust…

A mi célunk épp az, hogy olyanok számára is elérhetővé tegyük lakberendező segítségének igénybe vételét, akik anyagiak vagy otthonuk jellege miatt eddig erre nem is gondoltak.

Pedig fantáziával, jó ízléssel és hozzáértéssel akár egy panellakásból vagy kis költségvetéssel is lehet örömteli eredményt elérni.

Nagyon kedvező árakon dolgozunk!
További info és referenciák: www.designduo.hu
janoskardos írta: Sziasztok!
Szia!
Nem tudom, mennyi a keret a beruházásra.A padlószőnyeg felszedése után szmügyre kell venni a padlót: mennyire egyenes és sima. Előfordulhat, hogy a szőnyeg rögzítésétől függően padloponozni kell, mert annyira alapos munkát végeztek anno, hogy a betont is felszedi a szőnyeg ragasztója. A sima párazáró nylonfólia helyett ebben az esetben javasolnám a 2-3mm-es alumíniummal kasírozott hőtükrös habfóliát(ez is párazáró képességekkel bír)de lehet az egész alá tenni nylont is, nem ront a helyzeten, erre tenném a thermofloort, majd erre a 8mm-s padlót.Ezzel a rétegrenddel biztosra veszem az érezhető javulást.
A thermofloor inkább hőszigetelő, a nevéből adódóan is, az isofloor meg inkább szintkiegyenlítéshez használatos, mert keményebb, rostor anyagból van.Természetesen ez is hőszigetelő.
Remélem segítettem. Ha pesti vagy, tudunk személyesen is konzultálni.
Üdv.
Fürge Teknős köszi választ. :) Én is nézegetem a D...o honlapján a vastagabb párazáró fóliát. Hódmezővásárhelyi vagyok,Pesten nagyon ritkán szoktam járni.A szőnyeget még én raktam le amikor ide költöztünk,foltokban ragasztottam le.Az előző felszedésével megszenvedtem. Úgy volt ahogy írtad. :oops: Majd a tavasszal vagy nyáron lesz belőle valami.Most nézegettem ,érdeklődök hogy is kellene majd megcsinálni. Még egy kérdés nem lesz így vastag ?(a sok rétegre gondolok)Az illesztések szilárdsága miatt kérdezem,az ajtókból biztos kell majd levágni.
Üdv.
Sziasztok!

Lakásfelújítás, régi ház, hajópadlóra volt fektetve szőnyegpadló ki tudja mennyi ideig. Felszedtük a szőnyegpadlót, alatta a hajópadló kicsit elvetemedett, és megszuvasodott, de azt már nem akarom felszedni mert alatta a puszta föld van és akkora munkát már nem tudok bevállalni (se pénz, se idő). Eddigi utánajárásom szerint a szuvasodást megállítom favédőszerrel, aztán 5mm-es alátétre fektetek laminált padlót (8mm).
A kérdésem: kell-e az 5mm-es lépésálló alátét alá párazárót fektetni a hajópadlóra? A hajópadló most télen is porszáraz, mert ha ugrok egyet rajta a deszkák között jön fel por.
Mihi írta: ... kell-e az 5mm-es lépésálló alátét alá párazárót fektetni a hajópadlóra? A hajópadló most télen is porszáraz, mert ha ugrok egyet rajta a deszkák között jön fel por.

Üdv!

Ha emlékeim nem csalnak, ezeket a padlókat általában több keresztlécekre szegelve állították össze. Mivel a föld alatta összefüggő, a talajból a felszínre tartó talajnedvesség útját elzárod. Így ha párazárót teszel a hajópadlóra, akkor elképzelhető, hogy a hajópadló a pára hatására előbb bevizesedik, majd penészedni kezd. Találkoztam már olyan esettel, hogy a felülről lefestett padló a járófelületen semmi problémát nem mutatott, mikor felszedték, akkor viszont merő egy penész volt. Hasonlóan ahhoz, ha a kertben, vagy más területen földre raksz egy téglát, akkor alatta még a legnagyobb szárazságban is nedves a föld, mivel a földből kapilláris elven jövő talaj(víz)pára ott összegyűlik.

Ha van annyi lehetőséged, akkor cseréld ki a vetemedett részeket, mert a méretpontos laminált elemeket további vetemedés megfeszítheti, és hosszabb-rövidebb idő alatt a kapcsolódási részeket törnkreteheti. A hajópadló csere során képet alkothatsz a padlód valós állapotáról, mert most tapasztalható por a korábban lefektetett a padlószőnyeg alatt öszegyűlt por lehet.

Ha most úgymond tűzoltó jelleggel akarsz cselekedni (se pénz, se idő) akkor javaslom, egy egyszerű takarófólia leterítésével, ami hasonlóan képes zárni a por útját, és csak pár száz ft költség, szuvasodás-gátlást követően - bár itt mindkét oldalát illene a padlónak kezelni - fektesd le a laminált padlót. Egy alkalmas helyen pl. egy év elteltével - pl jövő év tavaszán - ellenőrizd a padozatot. Ha penészedést és vizesedést tapasztalsz, akkor sajnos az előbb említett eset állt elő. Ha nem egész padló aljzatát szigeteléssel kell kialakítanod. De ez már akkor egy másik történet lesz.

Remélem tudtam segíteni, illetve hozzáértők tanácsaikkal konkrétabb megoldást is tudnak kínálni.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Köszönöm a választ.
Takarófólia alatt a párazáró fóliát gondoltad, vagy valami geotextilt, vagy milyen félét?
Ha a talaj felől jön fel a nedvesség és a hajópadló nem állítja meg, akkor párazáró nélkül hamar tönkremegy a laminált.
Üdv!

Valamilyen egyszerű, de aránylag vastag fólia anyagot. A lényeg, hogy ne valami hajszálvékony anyagból legyen.
A legjobb megoldás ha a padozat alá kerülne, ha nem gond megoldani, mert akkor nyújt megfelelő védelmet, és a fa anyag sem megy tönkre. Azt kell számba venned, hogy most van-e ennek elvégzésére időd, vagy sem, mert a későbbiekben kissé már körülményesebb.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
janoskardos írta: Még egy kérdés nem lesz így vastag ?(a sok rétegre gondolok)Az illesztések szilárdsága miatt kérdezem,az ajtókból biztos kell majd levágni.
Üdv.
Nem lesz vastag, és eléggé stabil is lesz, mivel az Iso- ill Thermo lapok nem deformálódnak. a hőtükrös fóliát lehet tenni legalulra is, és közvetlenül a laminált alá is.Előbbinél kicsit talán hangosabb lesz a lépészaj(kopogás), utóbbinál meg picit mozogni fog, amennyit a 2-3 mm-es fólia engedi. A 2mm-es értelemszerűen kevesebbet nyomódik össze.Azt kell kiszámolni, hogy a meglévő burkolattal (előszoba,folyosó)hogy fog összejönni a laminált szintje, nehogy nagyom magas legyen.
Mihi írta: Köszönöm a választ.
Takarófólia alatt a párazáró fóliát gondoltad, vagy valami geotextilt, vagy milyen félét?
Ha a talaj felől jön fel a nedvesség és a hajópadló nem állítja meg, akkor párazáró nélkül hamar tönkremegy a laminált.
Párazárónak tökéletesen megteszi a festékboltban kapható bármelyik takarófólia is( mondjuk nem a legvékonyabb hártyaszerű, de nem is kell a legvastagabb létrázható se) Ezt kb 20-30 cm-es átfedéssel kell letenni.
Szerintem nem kell megijedni a felszálló párától, mert ha számottevő lenne, akkor már elrohadt volna a padló. T.i ha folyamatos kapilláris pára van, azt a fapadló nem átengedi, hanem magábaszívja, feldolgozza. Ha viszont tévedek, és mégiscsak átengedi, akkor a ráfektetett laminált fogja elnyelni, mivel annak a felülete vízzáró.Sőt, sokaknak az alja is.Csak az összeillesztéseknél nem az.Ott viszont nincs elég lehetősége távozni, ezért a laminált fogja magába szívni. Az viszont baj, mert az élek felpúposodásához vezet. Ha számottevő pára van és elzárjuk az útját a párazáró fóliával, akkor a falak mentén fog feljönni. Ezt lehet majd ellenőrizni kb pár hónap múlva a szegőléceknél. Pl egy részt leszedni és szemrevételezni. Ha ilyen megtörténik, akkor javasolnám (ha fáj, ha nem...) az egész aljzat kicserélését szigetelt betonra.
Köszönöm a segítséget és a festékboltos tippet. Most hétvégén meglesz a lefektetés. Múlt hétvégén lekentem a hajópadlót bőségesen favédő Xyladekorral, arra jön most majd a közepesen vastag fólia, arra az 5mm-es lépésálló és arra a laminált. Aztán majd meglátjuk.
Fürge Teknős köszönöm a válaszodat.Akkor ha jól értelmezem az ajándék fóliát ne is rakjam alá?
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 Következő
249 hozzászólás Oldal: 3 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég